Kümnevõistlus – ala, mis võinuks saatuse keerdkäikudeta tuua Eestile veelgi rohkem edu

Eesti on küll pisike, aga kümnevõistluse mõttes hiiglane! Maagilise 8000 punkti piiri on ületanud 19 atleeti, mida on Maarjamaa suurust arvestades väga palju.


Kümnevõistlust on kutsutud Eesti spordi üheks kroonijuveeliks. Meil on sel alal väga pikad traditsioonid ja ette näidata edu nii olümpiamängudelt, MMidelt kui ka EMidelt.

Näiteks on eestlased olümpiamängudel võitnud täiskomplekti medaleid. 1924. aastal võitis Aleksander Klumberg-Kolmpere pronksi, 40 aastat hiljem Rein Aun hõbeda – muide, toona võisteldi tänavuses olümpialinnas Tokyos – ja Erki Nool 2000. aastal Sydneys kulla.

Spordisõbrad teavad, et kümnevõistluses eksisteerib üks maagiline piir – 8000 punkti. Selleni on jõudnud 19 eestlast ning edetabeli tipus istub 8815 punktiga Nool. Järgnevatel aastatel tasub aga oodata, et Maicel Uibo, Karel Tilga või Johannes Erm suudavad selle tippmargi üle lüüa. Talenti on kolmikus kindlasti kamaluga ja parimad sportlasaastad samuti veel ees.

19 meest, kes on ületanud 8000 punkti, ei kõla võib-olla millegi filigraansena. Aga võtame arvesse selle, kui vähe meid eestlasi on! Kui vaatame suurte traditsioonidega kümnevõistlusmaid, näiteks USAd ja Saksamaad, siis seal on 8000 punkti mehi vastavalt 47 ja 41. Või Tšehhit, kust on pärit Noole kunagised kanged konkurendid Tomas Dvorak ja Roman Šebrle ning mis on Eestist igas mõttes suurem – nende 8000 punkti meeste arv piirdub üheksaga.

Kümnevõistlus ja kaotatud medalid

Oleks on küll paha poiss, aga tegelikult on kurb mõelda, et Eestil võiks kümnevõistluse olümpiamedaleid olla rohkemgi. Näiteks see sama Klumberg-Kolmpere läks 1920. aasta Antwerpeni olümpiale suurfavoriidina, kuid pidi haigestumise tõttu katkestama.

1968. aastal Mehhikos oli Aun kindel medalinõudleja. Ta oli viinud Nõukogude Liidu rekordi 8026 punktini ning alustas olümpiat korralike tulemustega, ent 400 m jooksus saadud jalavigastus sundis teda katkestama.

Klumberg-Kolmpere ja Auni vahele mahub ka Heino Lipp. Kui Bob Mathias võitis 1948. aastal Londonis 7139 punktiga kulla, siis paar päeva hiljem kruttis Lipp Nõukogude Liidu tippmargi 7584 silmani. Ent Nõukogude Liit ei osalenud tollal olümpialiikumises ning kui nad ka sellesse paati hüppasid, ei pääsenud eestlane võistlema. Toonased võimud pidasid teda ebausaldusväärseks ning kartsid näiteks, et Lipp hüppab üle raudse eesriide. Kahjuks ei saanudki meie kergejõustiku üks suuremaid talente seetõttu osaleda ühelgi rahvusvahelisel tiitlivõistlusel.

Mis keelt räägivad Betsafe’i koefitsiendid?

Panustamisrubriigis keskendume Tokyo olümpiamängude kergejõustikuprogrammi ühele juveelile ehk kümnevõistlusele. Maailma ässade kõrval on stardis ka kolm Eesti meest – Maicel Uibo, Johannes Erm ja Karel Tilga –, kelle puhul poleks medalivõit šokk. Tõsi, üsna suure tõenäosusega on poodiumile tõusmiseks vaja uut isiklikku rekordit.

Betsafe’i koefitsiendimeistrite hinnangul tuleb võitlus kuldmedali pärast üsna igav, sest Damian Warneri ja Kevin Mayeri koefitsiendid on konkurentidega võrreldes pisikesed. Ent see on ka mõistetav, sest Warner on 8997 punktiga maailma edetabeli juht ning Mayer 9126 silmaga maailmarekordimees.

Prantslase seis on paras küsimärk. Ta täitis eelmise aasta lõpus Martinique’il toimunud kümnevõistluses olümpianormi ning pole tänavu teinud ühtegi kümnevõistlust. Siin-seal on ta osalenud üksikaladel, ent vorm pole olnud kehv ning olümpia eel ütles Mayer selgelt välja: teda rahuldab võit ja ainult võit!

Mayeri koefitsient meeldib meile väga. Tõsi ta on, et prantslane peaks koos Warneriga olema teistest üle, kuid Kanada ässa koefitsiendis on väärtust sisuliselt võimatu näha. Aga Mayeri omas mitte!

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @02.08 kell 14.08.

Kes on aga ka panustades patrioot ning usub meie meeste kullavõitu, on koefitsiendid järgnevad.

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @02.08 kell 14.09.

Uibo on kahtlemata eestlaste suurim lootus, kuigi ka Tilgat ei maksa maha kanda. Tänavuse alguses kruttis ta USAs oma isikliku tippmargi 8484 punkti peale, mis annab maailma edetabelis viienda koha. Järjekordne paarisaja punktine värskendus võib ta heal juhul tõsta kullakonkurentsi.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in