QFM – laskesuusaäss, kes tegi ära legendide legendidele

Quentin Fillon Maillet on Pekingi olümpial näidanud meeslaskesuusatajatest parimat minekut. Kaks kulda ja kolm hõbedat on vägev saldo.


Suuresti tänu Eesti Rahvusringhäälingu suurele promole, aga ka heale tööle, on laskesuusatamine paljude meie spordisõprade lemmik talispordiala. Ja ega seda saa pahaks panna: no tõesti on põnev, kui ühe lasketiiruga võib muutuda absoluutselt kõik. 

Ent nii nagu igal spordialal, on ka laskesuusatamises neid, kes on enamikest konkurentidest üle. Lähiajalugu mäletab suuri legende nii Saksamaalt, Norrast kui ka Prantsusmaalt. Kui neist esimese meeste osakond on hiilgeaegadest kaugel, siis viikingite järeltulijad ja Gallia kuked võidavad kulda ja karda näiliselt hõlpsalt.

Johannes Thingnes Bö on nii hea, et mõnikord paistab see justkui ebaaus. Praegu käival Pekingi olümpial ongi ta võitnud kolm kulda ja ühe pronksi, kuid nii üllatav, kui see ka pole, ei ole 28-aastane norralane talimängude kõige edukam laskesuusataja.

See au kuulub prantslasele Quentin Fillon Maillet’le, kellele vaadati otsa kui Martin Fourcade’i mantlipärijale. Tõsi, küllap ei oodanud keegi, et Fillon Mailelt täidaks Fourcade’i saapaid täpselt. On tema nimel ju nii palju rekordeid, et nende loetlemine võtaks terve igaviku. Aga ütleme ära tähtsaimad tiitlid: tänaseks 33-aastane Fourcade on 13-kordne maailmameister ja viiekordne olümpiavõitja.

Fillon Maillet on mantlipärija mantlipärija

Meeslaskesuusatajate medalitabelis on Fillon Maillet küll Bö’st tagapool, sest tal on kolmele kullale vastu panna kaks, kuid 29-aastane prantslase auhinnakapis on ka kolm hõbedat. Ja biatloniprogramm pole ju Hiinas veel läbi: Fillon Maillet (ja ka Bö, muidugi) on reedel stardis meeste 15 km ühisstardiga sõidus, kus ta on medali teeninud viimaselt kahelt MMilt.

Fillon Maillet imeline edu on ta lennutanud rekorditeraamatusse ja võib-olla igaveseks. Nimelt on ta esimene laskesuusataja, kes võitnud ühelt olümpialt viis medalit. Nelja peal on nii olümpia aegade edukaim meessportlane (13 medalit, naismurdmaasuusatajal Marit Björgenil on 15) Ole Einar Björndalen kui ka naiste hulgas Pekingis vägevat minekut näidanud Marte Olsbu Röiseland.

Lisaks on MMidelt kümme medalit – kaks kulda, neli hõbedat ja neli pronksi – võitnud Fillon Maillet esimene prantslane, kes võitnud ühtedelt talimängudelt vähemalt neli medalit. Viiega on ta olümpiatele ehk nii suve- kui ka talimängudele mõeldes ühel pulgal vehkleja Roger Ducret’ga. Tema võitis 1924. aastal kodusel Pariisi suveolümpial kolm kulda ja kaks hõbedat.

Ent ühe rekordini ei jõua Fillon Maillet kunagi. Isegi, kui ta võidab kuus medalit, ei saa temast ühelt olümpialt enim medaleid võitnud sportlast. See au kuulub suisa 23 olümpiakulda võitnud ujujale Michael Phelpsile, kelle kaela asetati kaheksa medalit kaela nii 2004. aastal Ateenas kui ka neli aastat hiljem Pekingis. Kreekas võitis ta kuus kulda ja kaks pronksi, Hiinast lahkus ameeriklane ainult kuldadega.

Prantslaste järjepidevus vapustavate laskesuusatajate kasvatamisel on muidugi märkimisväärne. Raphael Poiree tiitlivõistluste medalite seeria algas 1998. aasta MMiga ning lõppes 2007. aastal Anterselvas. Ta ei võitnud küll kunagi olümpiakulda, aga on kaheksakordne maailmameister ja võitnud kaks korda MK-sarja. Poiree CV võiks olla uhkemgi, aga tema karjääri ajal nautisid suurt edu näiteks Björndalen ja Saksamaa legendid Michael Greis (kolmekordne olümpiavõitja ja kolmekordne maailmameister), Ricco Gross (neli olümpiakulda ja üheksakordne maailmameister) ja Sven Fischer (neli olümpiakulda ja seitse MM-kulda).

Seejärel võttis teatepulga üle Fourcade ja nüüd on kord Fillon Maillet’ käes.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Mõistagi pole fakt, et jalgpalli Euroopa klubisarjad naasevad, Betsafe’i koefitsiendimeistritel kahe silma vahele jäänud. Meistrite liiga, Euroopa liiga ja Konverentsiliiga mängude tähistamiseks skoori tasuta panus ja kümme tasuta spinni igal mängunädalal panustades vähemalt 25 eurot Meistrite liigale, Euroopa liigale või Konverentsiliigale. Liitu pakkumisega SIIN.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Tagasi on ka jäähokisõpradele meeltmööda olnud eripakkumine. Panusta vähemalt 25 eurot ühe panusena ja minimaalse koefitsiendiga 1.5 jäähokile ning naudi kümne euro suurust tasuta panust. Kliki SIIA, et sellega lähemalt tutvuda.

Meil on hea meel midagi pakkuda ka e-spordi sõpradele. Teeni punkte tehes vähemalt 25 euro suuruseid panuseid (koefitsient pole siin juures oluline!) e-spordile ja võta osa iganädalasest sularahaloosist, kus viis inimest võidavad 100 eurot. Mida rohkem panustad, seda suuremad on võiduvõimalused! Vaata lähemalt SIIT.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in