Kelly Sildaru jahib vägitükki, mida pole teinud ükski eestlane

Kelly Sildaru on fenomenaalne sportlane, kelle karjäär on olnud üliedukas. Nüüd saab ta oma võimaluse olümpial!


4. veebruaril algaval Pekingi taliolümpial on Eestil tõele au andes – vabandust kahevõistleja Kristjan Ilves ja kiiruisutaja Marten Liiv – üks medalisoosik: freestyle-suusataja Kelly Sildaru. Kui kõik läheb ideaalselt, toob 19-aastane tallinlanna koju tervelt kolm medalit.

Sildaru võistlusgraafik Pekingis on parasjagu tihe. 7. veebruaril toimub Big Airi kvalifikatsioon, päev hiljem finaal. Eestlanna trumpala ehk pargisõidu kvalifikatsioon 13. veebruaril ja finaal päev hiljem. Rennisõidu kvalifikatsioon toimub 17. veebruaril ja finaal – see šokeerib teid, ma luban! – päev hiljem.

Eesti spordi ühe suurema tähe jaoks on Pekingi mängud esimene olümpia. Ta osalenuks ka neli aastat tagasi Lõuna-Koreas Pyeongchangis, kus olnuks isegi suurem medalisoosik kui tänavu Hiinas, aga vigastas 2017. aastal Uus-Meremaal treenides raskelt põlve ja pidi trauma tõttu talimängudest suu puhtaks pühkima.

Big Air pole trump, aga Sildaru on teinud häid tulemusi

Käimasoleval hooajal on Sildaru korduvalt tõestanud, et kuulub oma alal maailma tippu. Näiteks võitis ta X-mängudel, mida peetakse ekstreemspordi kõige olulisemaks võistluseks, rennisõidus kulla ning jahtis kõige kõrgemat kohta ka pargisõidus, kuid kukkus ja sai kerge peapõrutuse. Õnneks kinnitas Sildaru Eesti ajakirjandusele, et sellest taastumisele kulub paar päeva.

MK-sarjas on Sildaru sel hooajal võitnud kaks etappi, kui oli pargisõidus parim nii Austrias Stubais kui ka USAs Mammoth Mountainis. Rennisõidust on meie sportlannal ette näidata kaks poodiumikohta: teine koht Mammouth Mountainist ja kolmas koht samuti USAs toimunud Copper Mountaini MK-etapilt. Big Airis oli Sildaru USAs Steamboatis üheksas.

Jah, tõsi ta on, et Big Air pole Sildaru tugevaim külg. Seal on suurel laskumishool, mis on Sildarule olnud aastaid pinnuks silmas, mängida eriti oluline roll. Ent see ei tähenda nagu poleks ta Big Airis häid tulemusi saavutanud: juuniorite MMilt on tal sealt kaks medalit, poodiumile on jõudnud ka MK-sarjas ja X-mängudel.


Kolm medalit ühelt olümpialt oleks midagi, mida pole suutnud korda saata ükski Eesti sportlane. Kaks medalitki on haruldane juhus: maadleja Kristjan Palusalu võitis 1936. aastal Berliinist kaks kulda, maadleja August Neo samadelt mängudelt hõbeda ja pronksi, murdmaasuusataja Andrus Veerpalu 2002. aastal Salt Lake Cityst kulla ja hõbeda, murdmaasusuataja Kristina Šmigun-Vägi 2006. aastal Torinost samuti kaks kulda ning epeevehkleja Katrina Lehis mullu Tokyost naiskondliku kulla ja individuaalpronksi.

Kange rivaal, kelle esiletõus meenutab Sildaru oma

Kui Sildaru mõni aastat tagasi areenile tuli, jahmatas tema nooruse ja oskustepagasi kombinatsioon paljusid spordisõpru. Ja eks ta oligi märkimisväärne: Sildaru võitis medaleid teismelisena ning polnud särav vaid ühel alal.

Freestyle-suusatamise maailmas on aga viimasel paaril aastal esile kerkinud Eileen Gu, kelle esiletõusu võib paljuski võrrelda Sildaruga. Ta on noor (18-aastane), hea nii pargi- ja rennisõidus kui ka Big Airis ning üliedukas.

USAs San Franciscos sündinud Gu esindab rahvusvahelisel areenil Hiinat. Mullu võitis ta MMilt kulla nii renni- kui ka pargisõidus ja sai Big Airis kaela pronksi. Täpselt samad medalid samadel aladel teenis ta ka toonastelt X-mängudelt. Tõsi, siinkohal ei saa märkimata jätta, et Sildaru nendel võistlustel vigastuse tõttu ei osalenud, kuid sellest hoolimata on Gu tulemused vägevad.

Pole kahtlustki, et naiste freestyle-suusatamises annavad Pekingis kõige eredamat tooni just Sildaru ja Gu. Pole teps mitte võimatu, et nad mõlemad võidavad kolm medalit.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Tagasi on ka jäähokisõpradele meeltmööda olnud eripakkumine. Panusta vähemalt 25 eurot ühe panusena ja minimaalse koefitsiendiga 1.5 jäähokile ning naudi kümne euro suurust tasuta panust. Kliki SIIA, et sellega lähemalt tutvuda.

Meil on hea meel midagi pakkuda ka e-spordi sõpradele. Teeni punkte tehes vähemalt 25 euro suuruseid panuseid (koefitsient pole siin juures oluline!) e-spordile ja võta osa iganädalasest sularahaloosist, kus viis inimest võidavad 100 eurot. Mida rohkem panustad, seda suuremad on võiduvõimalused! Vaata lähemalt SIIT.

Ning jätame kõige lahedama pakkumise viimaseks: kas Kelly Sildaru võidab taliolümpial kulla? Panusta üks euro Sildaru võidule superkoefitsiendiga 35.00. Kui kuld tuleb, saad lisaks rahale 35 tasuta spinni Starburstis! Uus Betsafe’i sõber, haara pakkumisest SIIT.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in