Šokeeriv tõdemus: naiste jalgpall on meestest 60 aastat maas

Naiste jalgpall on maailmas üha populaarsemaks muutumas, kuid rahamägesid sellega veel kaasnenud pole.


Vaevalt leidub maailmas vutifänni, kes ei teaks, et jalgpallimaailma kalleimaks üleminekuks on Neymari siirdumine FC Barcelonast Pariisi Saint-Germaini ridadesse. Tehing, mis läks prantslastele maksma 222 miljonit eurot. Nii sellest, kui ka varasematest maailmarekordilistest üleminekutest, oleme me Spordijutud.com’is varem kirjutanud. Küll pole me siiani pühendanud aega naiste jalgpalli vingeimatele üleminekutele. Nüüd me seda aga teeme, ning tulemused on mõneti šokeerivad!

Sest kui meeste jalgpallis ringlevad rahamäed, millest enamik tavainimesi ei suuda isegi unistada, siis naiste jalgpallis loetakse pompside kombel sente. See on siinkohal küll rõve utreering, aga kuidas teisiti maalida ilusat paralleeli selle kohta, et maailma kalleima naismängija tiitlit hoiab enda nimel taanlanna Pernille Harder, kelle eest Londoni Chelsea käis eelmisel suvel Wolfsburgile välja 250 000 naelsterlingut ehk orienteeruvalt 280 000 eurot.

Meeste jalgpallis kirjutati säärane summa esimest korda tšekile juba 1963. aastal, kui AS Roma ostis Mantovast endale Angelo Sormani. Siinkohal on paslik arvesse võtta aga inflatsiooni, sest praeguses vääringus oleks see summa orienteeruvalt 5 miljonit eurot.

Raha hakkas liikuma alles hiljaaegu

Londoni Chelsea’t tuleb selle koha pealt üldse kiita, sest nemad olid ühed esimestest, kes naiste vutiturul reaalselt raha liigutama hakkasid: 2019. aastal soetasid nad Chicago Red Starist endale Sam Kerri. Milline number toona tšekile kirjutati, tegelikult teada pole, kuid kuluaarides kõneldakse ikkagi kuuekohalisest summast.

Kui uskuda FIFA üleilmset üleminekute raportit, siis 2019. aastal liikus naiste turul kokku 652 032 dollarit. Eurodes teeb see ca 600 000 (toona oli kurss parem). Ent mis veelgi hämmastavam, kõigest neli protsenti tol aastal toiminud tehingutest – mida kokku oli 833 – hõlmasid endast mingit rahalist kompensatsiooni. 86% üleminekutest olid lihtsalt vabaagendist mängija siirdumised teise klubisse.

Pärast 2019. aasta naiste MMi asjalood aga veidke muutusid ning mullu ületas naiste jalgpallis ringlev summa esimest korda miljoni piiri. Seda siis dollarites. Eurodes selleni jätkuvalt küünditud pole. Ent see summa saadi kokku peaasjalikult viie ülemineku peale! Lisaks Harderi diilile läks tarvis veel ka Lucy Bronze’i, Rose Lavelli, Tobin Heathi ja Valerie Gauvini klubivahetusi, mis kokku moodustasid siis 75% kogu miljonisummast.

Tõus väljendub ka palgatasemes

Ehk rahavanker veereb naistevutis ikkagi hirmaeglaselt. Kuid ta vähemalt veereb. Ning vaikselt kajastub see ka naiste palgatasemes. 2019. aastal oli France Footballi andmetel maailma enimteeniv naisjalgpallur norralanna Ada Hegerberg, kes teenis aastas 360 000 eurot.

Et asi natukenegi perspektiivi panna, siis see moodustas toona 0,3% Lionel Messi aastatulust. Või oli siis argentiinlase omast 326 korda väiksem. Kuidas kellelegi. Praegu peaks naiste palgatabelit juhtima ameeriklanna Carli Loyd, kes vähemalt oma kodumaal saab aastas kätte pool miljonit dollarit. Samal tasemel peaks olema ka eelpool nimetatud Kerr, kes pallib Londoni Chelseas.

Võrreldes meeste jalgpalliga ei kõlba need tasud jätkuvalt isegi kassi saba alla, kuid vähemalt on asjalood liikumas vaikselt paremuse poole. Ja kui võrrelda Loydi tasu Messi omaga, siis see suhtearv on praeguseks juba tunduvalt parem. Aga seda siis FC Barcelona võlajamade ja üldise koroonakriisi tõttu, mis argentiinlase tasu kärpinud.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Naiste jalgpall saab Tokyos juurde uue olümpiavõitja – selleks on kas Rootsi või Kanada! Kuid enne finaalmatši juurde jõudmist, võtame panustamisrubriigis lahata USA ja Austraalia vahelise pronksimatši.

Olgem ausad, enne turniiri ei näinud keegi väga varianti selles osas, et USA naiskonna turniir võiks lõppeda 6. augustil peetavad finaali. Ent nii siiski läks, sest poolfinaalis tuli ameeriklannadel tunnistada oma põhjanaabrite paremust. Nõnda on pronksimatš jänkide jaoks, kes triumfeerinud seniest kuuest olümpiast neljal, tõsiasi. Seal on nad austraalia vastu aga mõistagi favoriidid ning siinkohal me vastu vaidlema ei hakka. USA peale panustamine on tark tegu ning 1.75 on isegi koefitsient, mis midagi tagasi toob.

Betsafe’i koefitsiendid 02.08.2021 @19.00

Mis puudutab finaali, siis seal on samamoodi selge favoriit olemas. Selleks on Rootsi, kes on senise turniiri käigus alistanud kõik vastased ja seda väravate vahega 13:3. Kanada seevastu on pidanud kangutama esimesest alagrupimängust saati, kuid siinkohal tuleb nende ees müts maha võtta. Niisama ennast ikkagi finaali – olgu selleks siis olümpia või mõni muu – ei kanguta. Selleks on vaja ka vähe oskusi. Neid kanadalannadel on, kuid Rootsi on naiste jalgpalli tippu kuulunud ikkagi aastaid, mistap on raske nende vastu panustada. Seega uskugem, et meie ülemerenaabrid vahetavad viie aasta taguse hõbeda Tokyos kulla vastu!

Betsafe’i koefitsiendid 02.08.2021 @19.00

Ära maha maga Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in