Kas Madridi Atleticol on paanikaks põhjust?

Veel veebruari alguses tundus, et Atleti La Liga võit on vaid vormistamise küsimus. Praegu on meil aga tekkimas pingeline tiitliheitlus.


Alles hiljuti ületamatuna tundunud Atleti eduseis Madridi Reali ja Barcelona ees on kahanenud ohtlikult väikeseks. Spordijutud.com uurib, kui mures peaks Diego Simeone olema oma tiitlivõimaluste mahamängimise pärast.

Õhukeseks kulunud eduseis

31. jaanuaril nüpeldas Madridi Atletico võõrsil Cadizi 4:2, võites nii La Liga hooaja 16. kohtumise. Peetud oli selleks ajaks pelgalt 19 matši, mis muutis Simeone hoolealuste saavutuse vägagi märkimisväärseks.

Atletil oli sel hetkel 50 punkti, edestades Madridi Reali 10 silmaga, ning sealjuures üks mäng vähem mängitud. Tundus tõesti, et Atleti teine liigavõit sel sajandil on vaid vormistamise küsimus. Statistika- ja analüüsisait FiveThirtyEight hindas klubi tõenäosust võita La Liga 60% peale. Pärast laupäevast väravateta viiki Getafega on see hinnang 38%.

Barcelona, kelle hooaja olid paljud aastavahetuseks juba korstnasse kirjutanud, on äkitselt nii heas hoos, et vahe Atletiga on liigatabelis üksnes neli punkti. Madridi Real, kel on tekkinud kadestamisväärne harjumus kaotus- ja viigiseisud mängu lõpus võitudeks pöörata, on vaid kuue punkti kaugusel.

Neetud viigid!

Kusjuures Atleti on terve hooaja jooksul registreerinud vaid kaks kaotust ning pelgalt ühe pärast jaanuari lõppu. Häda on selles, et liiga paljud kohtumised on lõppenud viigis.

Alates veebruarist on lepitud viiki nii Celta Vigo kui Levantega (tabelis vastavalt 10. ja 9. kohal) ning mis kõige hullem – hiljuti lasti endale Madridi derbis Reali vastu viigivärav lüüa 88. minutil. See tähendab ühtlasi, et kui Madridi klubid peaks lõpetama hooaja võrdsete punktidegatipus, siis omavaheliste mängude põhjal läheks tiitel Realile, kes on sel hooajal saanud Atleti vastu võidu ja viigi.

Üllatav statistika

Jalkamaailmas üha enam kaalu omav mõõdik expected goals (xG; eeldatavad väravad) on tiimil tegelikult hooaja algusest saadik enam-vähem sama olnud – Atleti lihtsalt mängis varem n-ö üle oma võimete. Kuni jaanuari lõpuni oli Atleti keskmine väravate arve 2,1 ja endale lastud kollide number 0,5, samas kui xG oli tegelikult vastavalt 1,6 ja 1,0.

Alates veebruarist on Atleti xG 1,5 ja 1,2. Reaalselt on nad löönud sel ajal keskmiselt 1,3 väravat ja lasknud endale lüüa 1,0. Teisisõnu ei olnud Atleti hooaja alguse superhoog mitte kuidagi jätkusuutlik ning praeguseks on jõutud xG järgi tagasi normi. Simeone satsi suur edumaa oli ses mõttes petlik.

Barcelona tuleb

Kogu lugu ei olekski Atleti vaatevinklist kuigi traagiline, kui Barca ei oleks viimasel ajal ise supervormi nautimas. Kataloonia klubi ei ole liigas kaotanud alates 5. detsembrist, teenides 48 võimalikust punktist lausa 44. Ka Copa del Rey karikaturniiril pöörati 0:2 kaotusseis Sevilla vastu 3:2 võiduks ja jõuti finaali.

Arvestades, kui tuksis olid asjalood hooaja hakul (administratiivne vaakum, rahaline krahh, Messi soov lahkuda, väga kehvad tulemused, Ansu Fati pikaaegne vigastus), siis on seda üllatavam, et hetkel on Barcelonal väga realistlik šanss võita hooaja lõpuks liiga ja koduse karikasarja duubel. See oleks ilmselt üks Messi karjääri kõvemaid saavutusi!

Atleti jaoks teeb asjad hullemaks ka tõsiasi, et ees on ootamas üpris keeruline graafik. Enne hooaja lõppu on vaja veel mängida võõrsil Sevilla ja Barca vastu ning võõrustada kodus suurepärast hooaega tegevat Real Sociedadi. Kahtlemata on ka Realil selles loos veel oma sõna sekka öelda, kuid Atletil on põhjust muretsemiseks küllaga. Kõik erapooletud jalkahuvilised aga juubeldavad, sest La Ligas on aset leidmas tõeliselt pingeline tiitliheitlus!

Mida kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Eelolevas La Liga 28. voorus sõidab tiitlikaitsja Madridi Real laupäeval külla Vigo Celtale. Real vajab liidrite survestamiseks siit kahtlemata võitu, kuid ei maksa unustada, et viimasel ajal on Zidane’i hoolealused noppinud punkte läbi individuaalse meisterlikkuse, mitte läbi suurepärase tiimimängu. Arvestades, et Celta on püsinud neljas järjestikuses kodumängus kaotuseta, siis usume, et viigile panustamine pakub korralikku väärtust.

Betsafe’i kihlveokontor 17.03 kell 21.30

Küll aga usume, et selles kohtumises saavad jala valgeks mõlemad klubid.

Betsafe’i kihlveokontor 17.03 kell 21.30

Atleti tegi eelmises voorus pettumust valmistava väravateta viigi Getafega, kes mängis viimased 20 minutit ka ühemehelises vähemuses. Pärast seda pettumust minnakse kodus keldriklubi Alavesi vastu kindlasti täispanga peale ning ennustame, et võõrustajad võidavad nulli vastu.

Betsafe’i kihlveokontor 17.03 kell 21.30

Vooru lõpetab põnevuskohtumine Real Sociedadi ja Barcelona vahel. Real Sociedad on võitnud kodus kolm kohtumist järjest ning nende 43 löödud väravat jääb alla vaid Hispaania suurele kolmikule. Nii et kuigi Barca on hetkel heas hoos, siis usume, et võõrustajad suudavad seda pidurdada ning kohtumine lõpeb viigis.

Betsafe’i kihlveokontor 17.03 kell 21.30

Ära maga maha Betsafe’i pakkumisi

Praegu on hea mõte Betsafe’is konto avada, sest sind ootab 100% boonust. Tee esimene sissemakse ja see kahekordistatakse kuni 200 € ulatuses. Nii et kui teed 200 € sissemakse, mängid lausa 400 € eest! Vaata SIIT.

Jalkafänne rõõmustab kindlasti ka see, et Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Uuri lähemalt SIIT.

Betsafe’il on midagi pakkuda ka neile, kes armastavad riskivabu panuseid. Nimelt on käimas kampaania, kus võid saada iga nädal 25 euro suuruse riskivaba panuse, kui teed panuseid vähemalt 500 euro eest. Kelle panustamismaht on väiksem, saab samuti kampaaniast osa võtta. Lisainfo on SIIN.

Muidugi tasub tutvuda ka teiste Betsafe’i eripakkumistega, sest need on liiga head, et maha magada!

log in

reset password

Back to
log in