Real, Barca, United ja teised võivad maailma edukaimate vutiklubide kontekstis rahulikult jalga puhata

Milline vutiklubi on võitnud enim trofeesid? Vihje ütlesime juba pealkirjas ära, see pole ei Real, Barca, United ega üldse keegi nn suurtest.


Võtke korra hetk mõtlemiseks. Haarake paber ja pliiats ning kirjutage oma vastus sinna. Küsimus kõlab järgnevalt: nimetage maailma edukaim vutiklubi?

Hetk võetud ja vastus kirja pandud? Ilmselt kirjutas enamik paberile mõne tõelise gigandi nagu Madridi Real, Juventus, Barcelona, Manchester United, Liverpool, Müncheni Bayern… et piirduda mõne populaarse variandiga. Ilmselgelt võiks seda nimekirja ka pikendada, kuid mõtte andsime vast edasi. Aga edasi võime anda ka selle, et need kõik on valed vastused. Kohe päris-päris kaugel sellest õigest. Ent olge mureta, siinkohal tulemegi appi ja harime nii teid (kui ka meid).

Esikolmekümnesse saab, kui…

Selleks, et murda maailma – me rõhutame, maailma – kõigi aegade edukaimate klubide arvestuses 30 parema sekka, peab võistkonnal olema ette näidata vähemalt 43 trofeed. Eesti parim vutiklubi FC Flora polegi selles arvestuses teab, mis kaugel, sest neil on ette näidata 34 karikat. Ent miks just 43? Sest just niipalju on hetkel koos selle nimekirja 30. meeskonnal, Argentina hiiul Independientel. Aga sama palju trofeesid on ette näidata ka Türgi suurklubil Fenerbahcel.

Kappame nüüd aga kärmelt siis selle edetabeli kolmanda kümne läbi: Saprissa Deportivo (Costa Rica, 46 trofeed), River Plate (Argentina, 48 trofeed), Sofia CSKA (Bulgaaria, 48 trofeed), AC Milan (Itaalia, 48 trofeed), Zürichi Grasshoppers (Šveits, 49 trofeed), Zamalek (Egiptus, 52 trofeed), Colo Colo Deportico (Tšiili, 54 trofeed) ja Boca Juniors (Argentina, 56 trofeed).

Nagu näete, siis n-ö tõelistest suurest figureeris selle kümnes ainult AC Milan ja Euroopa vutisõpra jaoks vaatas siit vastu pigem n-ö eksootiline kraam. Vihje, nii lähebki.

Esikahekümnesse saab, kui…

Ei rohkem ega vähem kui 57 torfeed on vaja selleks, et järgmises kümne algkõrgus ületada. Hetkel hoiab seda positsiooni uhkelt Paraguay klubi Club Olompia (57 trofeed). Ent edetabeli teises kümnes vaatab vastu juba rohkem n-ö tuttavaid satse. Näiteks ongi 19. kohal omaaegne Meistrite liiga võitja Bukaresti Steaua (Rumeenia, 58 trofeed). Ja kohe pärast neid järgmine Meistrite liiga (kuuekordne) võitja Liverpool (Inglismaa, 60 trofeed).

Sama palju on karikaid auhinnakapis ka Belgia hiiul Anderlechtil, kuid näiteks türklaste Galatasarayl on ette näidata üks rohkem ehk 61 karikat.

Siis tulevad paljude poolt “parimaks” peetavad Juventus (Itaalia, 64 trofeed), Manchester United (Inglismaa, 71 trofeed) ja 21. sajandi edukaim vutiklubi ehk Müncheni Bayern (Saksamaa, 72 trofeed), kelle vahele on ära eksinud ka hollandlaste Ajax (70 trofeed). Kõige napimalt jääb esikümnest välja aga Jordaania – jah, nii on – valitseja Al-Faisaly (74 trofeega).

Esikümnesse saamiseks peab…

Tulema 29 korda oma riigi meistriks, võitma 17 korda riigi karika, kaks korda Meistrite liiga ja siis veel sekka igast pudru-mudrut et kokku saada 76 karikat, nagu teinud seda FC Porto (Portugal). Sama trikiga on Kreekas hakkama saanud ka Olympiacos.

Ent mida tipule lähemale, seda suuremaks vahed muutuvad. Näiteks kaheksandal kohal oleval Benfical (Portugal) on ette näidata juba 82 trofeed ning nende ees paikneb 91 karikaga Madridi Real. Jah, 13 Meistrite liiga trofeed ei aita Hispaania suurklubi tõepoolest kõrgemale. Kusjuures täpselt samal pulgal on nendega igirivaal FC Barcelona. Who would’ve guessed…

100 trofee piiri murrab esimesena 51-kordne Šotimaa meister Glasgow Celtic, kes hoiab siis viiendat kohta. Etteruttavalt võib aga öelda, et nad pole ei Euroopa ega Šotimaa edukaim vutiklubi.

Ent enne pjedestaali juurde jõudmist on vaja kaabut kergitada veel Atletico Penaroli ees, kes pole 121 aasta jooksul kordagi Uruguay kõrgliigast alla pudenenud ning võitnud aastate jooksul 108 karikat.

Esikolmiku moodustavad aga…

Klubid, kelle auhinnakapis on vähemalt 114 trofeed. Kõige napimalt täidab selle kriteeriumi teine Uruguay hiid: Club Nacional de Football, kelle ajaloo kuulsaimas mängijaks tuleb vist pidada Diego Godini.

Üks trofee rohkem on ette näidata Glasgow Rangersil, kes on 115 karikaga siis Šotimaa ja Euroopa edukaim vutiklubi! Põhjus selleks on mõistagi nende vanuses ning Šotimaa “tihedas” konkurentsis.

Aga maailma edukaimaks vutiklubiks see neid ei aita, sest sellel troonil istuvad hoopis kuninglikud vaaraod: Egiptuse hiid Al Ahly on võitnud kokku 118 trofeed. Täpsemalt näeb nende auhinnakapp välja järgnev: 42 Egiptuse meistritiitlit, 37 Egiptuse karikavõitu, 11 Egiptuse superkarikat, üheksa Aafrika Meistrite liiga võitu, kuus Aafrika Superkarikat, neli Aafrika Karikavõitjate karikat, üks Aafrika konföderatsioonide karikas ja siis veel hunnikus asju, mida tõlkida on natukene keerulisem, kuid mille saab kokku võtta sõnaühendiga Aafrika-Araabia-Karikad.

Muideks, kui arvesse võtta kõiksugused “Liivimaa Karikad”, siis suureneks Al Ahly auhinnakapp koguni 140 peale. Aga selle laeka jätame hetkel siiski suletuks.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Kuivõrd selle artikli eellugu kujunes juba võrdlemisi pikaks, siis ennustusrubriigis sel korral me pikka juttu ei puhu, vaid asume kohe asja kallale. Alustuseks valime midagi lihtsat ning kiikame Itaaliasse, kus Atalanta (4. koht, vormiks 4-0-1) sõidab külla Veronale (9. koht, vormiks 1-2-2).

Betsafe’i koefitsiendid 19.03.2021 @08.30

Teised kaks panust on meil sel nädalavahetusel veidi riskeerivamad. Nimelt võõrustab Hoffenheim (11. koht, vormiks 2-2-1) pühapäeval Mainzi (17. koht, vormiks 2-2-1). Kuigi võõrustajad on favoriidid, leiame me, et ka külistel on omad šansid ning nii ennustamegi “viik välistatud” – meie kuulus riskihajutaja – variandiga Mainzi võitu.

Betsafe’i koefitsiendid 19.03.2021 @08.30

Täpselt sama meetodit kasutame ka Berliini Hertha (16. koht, vormiks 1-1-3) ja Leverkuseni (6. koht, vormiks 1-2-2) duelli puhul. Võidušanss küll ülemäära suur pole, kuid viiki välistades suudame suurema kahju endahinnangul minimeerida.

Betsafe’i koefitsiendid 19.03.2021 @08.30

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe’il on midagi pakkuda ka neile, kes armastavad riskivaba panuseid. Nimelt on käimas kampaania, kus võid saada iga nädal 25 euro suuruse riskivaba panuse, kui teed panuseid vähemalt 500 euro eest. Kelle panustamismaht on väiksem, saab samuti kampaaniast osa võtta. Lisainfo on SIIN.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in