Tšempioniks kroonitav Bayern saab uue näo, aga millise?

Müncheni Bayern krooniti taas Saksamaa meistriks, kuid meeskonna sees on toimumas suuremat sorti ümberkorraldused.


Neli kuud tagasi kirjutasime Spordijutud.com veergudel – Ajalugu ja statistika ei valeta: Bayern on juba meister! Ja etskae, 99protsendiliselt nii ka läheb. Kui just maakera teistpidi pöörlema ei hakka ja vesi veiniks ei muutu, siis kroonitakse Baierimaa hiid nädalavahetusel 31 korda riigi meistriks ning tiitlipidustused, olgugi et koroona tõttu vähendatud vormis, kestavad hommikutundideni. Ent seejärel hakkab vutisõpru huvitama juba järgmine küsimus: millist nägu on valitsev tšempion järgmisel aastal?

Sest selge on see, et senise peatreener Hansi Flicki lahkumisega see nägu muutub. 56-aastane juhendaja jätab endast maha saapad, mida pole kerge asendada. 2019. aasta novembris pukki pääsenud Flick kaotas pooleteise aasta jooksul kõikide sarjade peale kaheksa mängu ning võitis – pange nüüd tähele – seitse karikat! (jah, me loeme tänavuse tiitli juba sisse) Kronoloogiliselt siis: Saksamaa meistritiitel, Saksamaa karikas, UEFA Meistrite liiga, UEFA Superkarikas, Saksamaa superkarikas, FIFA klubide MM ja Saksamaa meistritiitel.

Asendaja on samuti korralik

Kuid Bayern ei toonud Flicki asendajaks mingit mahlamütsi. Klubi uueks peatreeneriks saab Julian Nagelsmann, kellel on samamoodi ette näidata korralik CV. Nagelsmann on näiteks ajaloo noorim Bundesliga peatreener, kui Hoffenheim 2015. aasta oktoobris ta Huub Stevensi mantlipärijaks määras. Tema juhendajakarjäär pidanuks tegelikult algama 2016-17 hooajal, kuid kui Stevens 2016. aasta veebruaris terviseprobleemide tõttu ameti maha pani, ulatati Nagelsmannile kohe võtmed.

Roheline juhendaja päris tiimi, mis hoidis Bundesligas tol hetkel 17. kohta ja flirtis väljalangemisega, ning tüüris nad allesjäänud 14 kohtumistega, millest Hoffenheim võitis 7, turvalisele 15. positsioonile. Järgmisel hooajal oli klubi hoog veelgi võimsam: Hoffenheim platseerus neljandaks ning kvalifitseerus nõnda Meistrite liigasse.

Aasta hiljem tüüris Nagelsmann klubi lausa pronksile ning kuigi tema viimane aasta Hoffenheimis (2018-19) enam kõige paremini välja ei kukkunud, oli jälg endast maha jäetud. Edasi liikus juhendaja juba Leipzigi RBsse, kellega liigas saadi kaela kolmanda koha medalid, kuid Meistrite liigas purjetati koguni poolfinaali ning sealjuures polnud ka finaalmatš neist kuigi kaugel…

Tänavugi oli just Leipzig Bayerni suurim ohustaja. Kuigi päris vastu neile ei saadud, on imetlustvääriv seegi, et Dormundist nõnda selgelt üle suudeti olla.

Taga kolm, aga millised kolm?

Ent küsimus jääb: millist nägu on Bayern järgmisel aastal Nagelsmanni käe all? Alustagem sellest, et kui Flick kasutas suurema osa ajast 4-2-3-1 taktikat (72 matšis 84st), siis Nagelsmann on siiani oma treenerikarjääri jooksul eelistanud 3-4-2-1 lähenemist. Mõistagi pannakse taktika lõpuks paika mängijate järgi, kuid Bayernis mingist mehitatuse probleemist küll rääkida ei saa, seega suure tõenäosusega saab Nagelsmann viljeleda just sellist mängu, nagu ta unelmates soovib.

Teine asi, mis tema senise karjääri jooksul silma torkab: Nagelsmannil on küll omad lemmikud, kes siis suuri mänge alustavad, kuid hooaja lõikes jagab ta mänguaega väga vennalikult. Näiteks kolmeses kaitseliinis on Nagelsmann tänavu Leipzigis kasutanud üheksat erinevat mängijat ja seda 17 erineval viisil. Kuigi säärase roteerimisega võiks kaasa käia mingisugune sulandumisoht, siis vähemalt näiliselt see Leipzigis probleeme ei tekitanud. Punaste pullide tagala on Bundesliga satsidest kõige kindlam: 31 mänguga on neile löödud kõigest 25 väravat. Selle arvestuses teine meeskond oleks Wolfsburg 33ga, Bayernile on tänavu kõmmutatud 40 väravat.

Mängijate osas me midagi ennustama ei hakka, sest on ilmne, et Bayernisse tulles antakse Nagelsmannile ka paksemapoole rahakott, mille raudu saab ta siis soovi korral avada.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Kui Bayern nädalavahetusel Mönchengladbachi Dortmundi võidab, siis kroonitakse nad tänavu Saksamaa meistriks. See ülesanne on vägagi teostatav, mistõttu pole Betsafe’i poolt pakutav koefitsient (1.40) just liiga ahvatlev. Kui juttu teha väravatest – Bayern lööb keskmiselt 2,77 tükki mängus –, muutub asi veelgi magedamaks: üle 2,5 värava puhul on koefitsient kõigest 1.32. Seega anname Mönchengladbachile hoopis ühe värava ette. Sellisel juhul saame Bayerni võidukoefitsiendi 1.97 peale ning teenimisvõimalus on ikkagi olemas!

Betsafe’i koefitsiendid 06.05.2021 @21.00

Päev hiljem hakkab ellujäämise nimel pallima Köln (17. koht), kes võõrustab Freiburgi (9. koht). Liigatabeli eelviimasel real olev sats on võitnud kaks mängu järjest ja sealhulgas kotti pannud ka rahaka Leipzigi enda. Asi see siis nüüd, selg vastu seina olukorras, Freiburgile malakat näidata. Pealegi olid külalised alles neljapäeval võistlustules ehk neil võiks väsimus kindlasti tunda anda.

Betsafe’i koefitsiendid 06.05.2021 @21.00

Neljapäevane mäng võiks mõjutada ka Berliini Herthat (14. koht), kes võõrustab vahetut rivaali Bielefeldi Arminiat (16. koht). Kuigi kohavahe tiimidel on, siis punktivahet mitte. Mõlemal võistkonnal on koos 30 silma ning kolm vooru enne lõppu on tegemist reaalse six-pointeriga. Arvestades erinevaid aspekte – laatsareti suurust, taastumispausi viimasest kohtumisest ja hetkevormi – siis meie julgeme isegi ennustada edu külalistele. Tõsi, seda viik välistatud olukorras.

Betsafe’i koefitsiendid 06.05.2021 @21.00

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Meil on midagi pakkuda ka neile, kes armastavad kombopanuseid. Näita oma taset tehes vähemalt viie euro suuruse mängueelse kombopanuse mis tahes spordialadele (minimaalselt viis valikut ja vähemalt 1.50 koefitsient valiku kohta). Parimaid mängijaid premeerib Betsafe iganädalaste 2500 euro suuruste jackpottidega! Liitu pakkumisega ja hakka kombopanusetes ässama!

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

 

log in

reset password

Back to
log in