Ajalugu ja statistika ei valeta: Bayern on juba meister!

Bayern oli favoriit juba enne hooaja algust, kuid nüüd räägib nende kasuks ka ajalugu. Ja statistika.


Kui uskuda ajalugu ja matemaatikat, siis on tänavune Saksamaa meister juba teada. Seda sellepärast, et 66% juhtudest on Herbstmeister (sügisene tabeliliider – toim) hiljem ka Bundesliga ära võitnud.

Tõsi, tänavu on olukord natukene teistsugusem, sest koroonapandeemia tõttu algas hooaeg hiljem, mistõttu jõuti enne traditsioonilist talvevaheaega maha saada kõigest kuraditosina vooruga 34st. Ehk de facto pole Müncheni Bayerno näol tegemist Herbstmeisteri. Rääkimata siis reaalse Wintermeisteriga, mis antakse välja ainult juhul kui talvepausiks ollaksegi reaalselt liigaga poole peal.

Õnnetud, kes Herbstmeisteritena tiitlita jäänud

Ent kui 66% juhtudest kroonitakse Herbstmeister meistriks, siis see tähendab ka, et 33% juhtudest jääb õnnetuke sügisetšempion ikkagi hooaja lõpuks meistrikarikata. Esimesena tabas säärane saatus Bayernit ennast, kes juhtis hooajal 1970-71 talvepausile minnes liigat, kuid pidi lõpuks tunnistama toonase hiiu Mönchengladbachi Borussia paremust. Aasta hiljem said Bayerni mehed aga ise rõõmustada, kui tõusid vinge kevadega mööda Herbstmeisteriks kroonitud Schalkest.

Statistikasõpradele siis nii palju, et tänavu on tegemist 58. Bundesliga hooajaga ehk meil on olnud ka 58 Herbstmeisterit. Ja 19 neist ehk täpselt 33,3% –nagu me lubasime –  juhtudest on tiitel rännanud kellelegi teisele.

Bayern saanud enim sugeda

Enim kordi on selle õnnetu reha otsa astunud – taas – Müncheni Bayern. Kokku siis neljal puhul. Kuid siinkohal on vist paslik öelda, et tegijal juhtubki. Sest paraleelselt on neil ette näidata ka 20 hooaega, kus nad ikkagi on Herbstmeisterina ka päris Bundesliga meistriks kroonitud.

Kahel puhul on vastu nina saanud Schalke 04, Hamburg, Bremeni Werder, Frankfurdi Eintracht ja Leverkuseni Bayer. Mõelda vaid. Olla kahel hooajal kinni tiitlis, ainult selleks, et kevadel ikka tühjade pihkudega jääda. Korra on selline saatus tabanud ka Kaiserslauterni, Kölni, Hoffenheimi, Dortmundi Borussiat ja Leipzigi RB-d.

Ent kui tulla tagasi eelmiste kahel-korral-kõrvatada-saanute juurde ehk, siis Hamburg ja Bremen saavad ennast vähemalt lohutada nelja Bundesliga võitjatrofeega. Schalkegi – praeguse vormi valguses uskuge või mitte – on ajalooliselt tegelikult seitsmekordne Saksamaa meister. Siinkohal on korrektne termin just Saksamaa, mitte Bundesliga tšempion, sest praegusele liigaformaadile pandi alus alles 1963. aastal. Sama kehtib ka Eintrachti kohta, kelle karikas pärineb 1959. aastast. Ent ikkagi riigi tšempion.

Ent leidub see üks õnnetu…

Oot-oot. Aga kahel-korral-kõrvetada-saanute seas oli ju ka Leverkuseni Bayer.

Nii oli. Ja tuleb vist jumalat tänada, et FIFA aasta parimaks jalgpalluriks valitud Robert Lewandowski neilt talvepausi eelses voorus Bayerni vastu ikkagi viigipunkti röövis. Sest vastasel juhul olnuks see juba kolmas kord, kui Leverkusenist saab Herbstmeister… Ja arvestades nende nukrat ajalugu siis… On ikkagi põhjus, miks klubi vastasfännide poolt Neverkuseniks kutsutakse.

Nad lihtsalt ei suuda võita. Pole seda iial suutnud – khm, 2002. aasta, khm –, millest kõnelevad ka viis Bundesliga hõbemedalit nende kapis.

Ja see 2002. aasta köhahoog? Lihtsustatult oli Leverkusenil võimalik võita kolm karikat – Saksamaa meistritiitel, karikas ja Meistrite liiga – kuid lõpuks jäädi ilma kõigest.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Bundesliiga hooaja taasavamine toimub uue aasta teisel päeval, kui kell 16.30 pannakse pall mängu viies kohtumises. Üks nendest on Frankfurdi Eintrachti ja Leverkuseni Bayeri duell, kus külalised on selgelt favoriidirollis. Sestap tundub 2.15-st koefitsiendist mööda vaatamine ka patu moodi ning kaks korda me ei mõtle.

Betsafe’i koefitsiendid 28.12.2020 @15.30

Järgmisena vaatame me Arminia Bielefeldi ja Mönchengladbachi Borussia duelli suunas. Ent kuna 1×2 panused on ka meid aasta lõpuks ära tüütanud, siis nüüd ennustame hoopis, et tolles kohtumises sahistab võrku kas ainult M’gladbach või ei kumbki. Miks? Sest Bielefeldi mehed on siiani löönud vaid 9 väravat – nigelam on vaid tabeli põhjas virelev Schalke – ning endast tugevama Mönchengladbachi võrku kõige kergem sahisema pole panna.

Betsafe’i koefitsiendid 28.12.2020 @15.30

Tabeliliiber Müncheni Bayern astub võistlustulle küll alles 3. jaanuaril, kuid siis viitavad kõik märgid tulevärgile. Miks, sest siiani on nad liikunud tempos kolm-väravat-mängus ning võõrustavad tabeli eelviimast Mainzi, kes siiani lasknud endale lüüa tempos kaks-väravat-mängus. Sestap tundub 3,5 värava piir meie jaoks mõistlik.

Betsafe’i koefitsiendid 28.12.2020 @15.30

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi

Praegu on hea mõte Betsafe’is konto avada, sest sind ootab 100% boonust. Tee esimene sissemakse ja see kahekordistatakse kuni 200 € ulatuses. Nii et kui teed 200 € sissemakse, mängid lausa 400 € eest! Vaata SIIT.

AVA KONTO SIIN

Jalkafänne rõõmustab kindlasti ka see, et Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Uuri lähemalt SIIT.

E-sport on spordiennustuse üks kõige kiiremini kasvav kategooria ja Betsafe aitab sul sellel õigele lainele saada. Panusta e-spordis vähemalt 15 eurot (minimaalse koefitsiendiga 1.50) ja võta lisaks 15-eurone riskivaba panus mistahes e-spordi sündmusel kasutamiseks. Kampaania kestab veel veidi vähem kui kuu aega, aga aega pole mõtet raisata. Kliki SIIA, et pakkumine vastu võtta!

Muidugi tasub tutvuda ka teiste Betsafe’i eripakkumistega, sest need on liiga head, et maha magada!

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

 

 

 

 

 

log in

reset password

Back to
log in