Pöörases hoos Lewandowskil on võimalik endale haarata purustamatuna tundunud rekord

Robert Lewandowski vajab kõigest ühte väravat, et tõusta legendaarse Gerd Mülleri kõrvale. Ja kahte, et temast mööduda.


Eelmisel nädalavahetusel sai Robert Lewandowski kaela karjääri üheksanda Bundesliga võitjamedali. Uhke tähis, kuid tegelikkuses võib poolakas peagi ületada veelgi uhkema tähise. Nimelt on Lewandowski tänavusel hooajal virutanud 39 väravat ning kaks vooru enne lõppu on tal seega suurepärane võimalus haarata enda nimele Gerd Mülleri 1971-72 hooajal püstitatud 40 värava rekord.

Mülleri ligemale 50 aastat vana tippmark – vanameister eksis toona hooaja peale sealjuures kolme penaltiga! – on aastakümneid tundunud Saksa vutisõpradele ületamatuna.

Nimelt on pärast toda hooaega 35 tabamusenigi jõudmine olnud raske pähkel, milleni ongi küündinud vaid Müller ise, kui ta sahistas aasta hiljem Bundesliigas väravavõrku 36 puhul. Selle arvestuses järgmised mehed on Dieter Müller (34 väravat hooajal 1976-77) ja Lewandowski (34 väravat mullu).

Eelmisel aastal tundus ühel hetkel, et äkki võiks Lewandowski juba siis Mülleri rekordi purustada, kuid vigastused ei lubanud tal kõikidest mängudest osa võtta. “Ma jäin kolmes mängust eemale. Kes teab, äkki õnnestunuks mul juba siis see saavutada,” sõnas poolakas eelmise hooaja lõpus, kuid lisas, et Mülleri toonane tippmark on tema jaoks üdini fenomenaalne.

Kui aga arvesse võtta vigastusefaktorit, siis seda muljetavaldavam on ka Lewandowski tänavune hooaeg, kus ta on eemale jäänud viiest liigamatšist. Neljapäeval närisid mõistagi mõned Bayerni poolehoidjad küüsi, kui poolakas treeningult varem ära läks, kuid klubi on kinnitatud, et tegemist oli lihtsalt ennetusmeetmega hooaja nõnda hilises faasis.

Inspiratsiooni saab näiteks väravast

Selge see, et poolakal on olemas kõik oskused ja tehnika, et Mülleri rekord endale haarata. Kui aga tal peaks tekkima väiksemat sorti motivatsioonikriis, siis võib ta alati vaadata selja taha, kust lehvitab vastu teine rekordimees Manuel Neuer. Nimelt tõusis Bayerni puurilukk möödunud nädalavahetusel legendaarse Oliver Kahni kõrvale: mõlemad mehed on suutnud Bundesliigas puuri puhtana hoida 204 kohtumises, kuid kui Bayerni praegusel tegevjuhil ja kulus selleks 557 kohtumist, siis Neuer vajas verstapostini jõudmiseks kõigest 437 matši.

Poolaka teiseks motivaatoriks võiks olla karm tõsiasi, et teise Mülleri tippmargi püüdmine võib osutuda tema jaoks liiga keeruliseks. Nimelt suutis legendaarne edurivimees omal ajal Bundesligas skoorida 365 korda. Arvestades, et tal kulus selleks 427 kohtumist, siis sahises väravavõrk keskmiselt iga 105 minuti järel.

Selles viimases võrdluses võib Lewandowski olla küll Müllerist etem – nimelt skoorib poolakas keskmiselt iga 101,6 minuti tagant – siis kollide koguarvus ta nii pea veel sakslasele vastu ei saa. Lewandowski praegune saldo on 275 väravat ehk Mülleri püüdmiseks tuleks tal veel vähemalt kolm hooaega sama metsikus ehk 30+ väravat tempos jätkata. Augustis 33-aastaseks saava mehe jaoks on see ülesanne aga ehk liiast.

Aga võib-olla mitte… arvestades, et Lewandowski on ise New York Timesile öelnud, et ta ei tunne ennast 32-aastasena: “Tunnen end paremini kui siis, kui olin 26 või 27.” Seega elame näeme!

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Tänu Betsafe’i headele inimestele on meil võimalik Lewandowski väravalöömisele ka panustada. Tõenäosus, et poolakas suudab lüüa kahe mänguga kaks väravat, on võrdlemisi hea, mistõttu koefitsient just liiga magus pole. Samas, nagu ütlesime, tõenäosus on pigem hea ning motivatsioonist Lewandowskil samamoodi puudu ei tohiks tulla. Vastava panuse leiab, kui valida menüüribast EKSKLUSIIV -> Jalkagurud.

Betsafe’i koefitsiendid 13.05.2021 @11.00

Eksklusiivpanuste hulgast leiab ka Paide Linnameeskonna erikoefitsiendi. Eelmisel nädalavahetusel oma esimese kaotusepilli alla neelanud paidekad soovivad kindlasti võidureele naasta ning Nõmme Kalju vastu on neil selleks ka võimalus. Kui tiimid aprillis kohtusid, võitis Paide mängu 2:1, peaks sarnane stsenaarium korduma nüüd, saab oma panuse koguni seitsmekordistada! Just nii, Paide võidu ja vähemalt 3 värava puhul on Betsafe löönud lauale erikoefitsiendi 7.00. Meie haarame sellest igatahes kinni.

Betsafe’i koefitsiendid 13.05.2021 @11.00

Tulles tagasi aga Saksamaa kõrgliiga juurde, siis pühapäeval toimub seal eriline maasikas, kui teisel kohal olev Leipzigi RB võõrustab vahetult nende selja taga olevat Wolfsburgi. Mõneti üllatavalt pole aga kummagi võistkonna hetkevorm liiga hea. Leipzigi viimased viis liigamängu on 2-1-2 saldos, Wolfsburgil 2-0-3. Omavahelises duellis anname meie aga väikese eelise külalistele. Sest neil pole Meistrite liiga kohta veel käes ning kaotuse korral võib see sootuks käest libiseda, sest Dortmund ja Frankfurt on tihedalt kuklasse hingamas. Leipzigil on see pilet aga juba olemas, mistõttu võivad nad veidi rahulikumalt võtta. Ja pealegi… neil on vaja taastuda neljapäevasest DFB-Pokali finaalmängust. Ehk need jalad võivad päääääris väsinud olla.

Betsafe’i koefitsiendid 13.05.2021 @11.00

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe pakub spordisõpradele väga laia koefitsientide valikut. Panusta oma lemmikalale ning saad igas nädalas kuni 50 euro suuruse tasuta panuse! Kui palju tuleb selleks panustada, vaata SIIT.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in