22 – Vutistaari pealtnäha kummaline särginumber, mis pole tegelikult üldse kummaline

On kuulsaid särginumbreid nagu 7 ja 10 ning on neid, mis näevad eriskummalisemad. Nagu Bellinghami särki kaunistav 22.


Dortmundi Borussias klubileiba teeniv ja ka Inglismaa täiskasvanute koondist esindanud Jude Bellingham on jalgpallimaailma üks andekamaid noorukeid. Tema särginumber pole pealtnäha midagi erilist, kuid tegelikult on selle taga huvitav lugu.

Juuni lõppus alles 18-aastaseks saava Bellinghami särginumber 22 on tegelikult ajalooline. Vähemalt tema kasvatajaklubi Birmingham City jaoks, kes otsustas selle veidi enam kui aasta tagasi külmutada. Tavaliselt tehakse seda numbrite puhul, mida kandvad mängijad on end igaveseks kirjutanud tiimi ajalukku.

Bellinghami kohta ei saa seda aga kuidagi öelda. 186 cm pikkune poolkaitsja oli ju särginumbri külmutamise ajal alles 17-aastane ning käinud Birminghami esindussatsi eest väljakul vaid 44 korda. Okei, passi vaadates on selline kogemuste pagas muljet avaldav, kuid suuri lapstähti on spordimaailm ju tundnud sadu, kes pole suutnud endale omistatu potentsiaali realiseerida. Näiteks ameeriklane Freddy Adu ja hülgetriblinguga kuulsaks saanud Kerlon.

Loodetavasti läheb Bellinghamil paremini, sest ainest temas on. Milleks muidu lõi Dortmund eelmise aasta jaanuaris tema eest letti 25 miljonit naela. Muide, väidetavalt jäid inglase jaoks lõpuks sõelale Saksamaa gigant ja Manchester United, kuid Bellinghamile meeldis väga, millist tööd on Dortmund teinud noorte mängijate arendamisel.

Bellingham on mitmekülgne jalgpallur

Nii nagu Birmingham Citys, kannab Bellingham ka Dortmundis särki numbriga 22. Et mõista tema meelisnumbrit, tuleb tähelepanu rõhuda kolmele teisele numbrile: neljale, kaheksale ja kümnele.

Jalgpallimaailmas on ikka nõnda, et mõningaid positsioone tähistatakse klassikaliselt numbritega. Vutisõbrad teavad ju, et number üheksa on kesktormaja ja number kümme ründav poolkaitsja või mängujuht, kelle ülesandeks on lüüa väravaid ja teistele võimalusi tekitada.

Number neli tähistab Inglismaal lõhkuvat poolkaitsjat, kaheksa Steven Gerrardi ja Frank Lampardi tüüpi poolkaitsjat, kes suudab tegutseda nii ühes kui ka teises kastis ehk näitab kvaliteeti nii kaitses kui ka rünnakul.

Birmingham City noortetöö juht Mike Dodds rääkis hiljuti ühele Suurbritannia raadiokanalile, et Bellinghamis nähti võimekust mängida nii number nelja, kaheksa kui ka kümne kohal. Et 4+8+10 on 22, ongi noormehe särginumbri müsteerium lahendatud!

Dodds rääkis Bellinghamist veel. “Mäletan tema esimest treeningut meiega. Ta oli siis seitsmeaastane ega olnud paha, aga ta ei torganud ka silma. Umbes 13-aastaselt oli aga selge, et Jude on väga hea.

13-14aastaselt tahavad poisid ikka number kümne kohal mängida. Istusime temaga maha ja ütlesime, et see oleks tema talendi raiskamine. Arvasime, et Bellingham on suuteline mängida poolkaitses mitmes rollis. Ütlesime: “Arvame, et võid olla number 22.” Tema silmad lõid kohe särama.

Loodan, et lapsed võtavad temast eeskuju ning tahavad olla järgmine number 22 ehk võimelised teha kõike. Ma arvan ausalt, et Jude on suuteline kõike tegema. Olenevalt taktikalistest nõudmistest võib ta mängida kõigis kolmes rollis ja see on üks asi, mis teeb ta nii erakordseks.”

Mis keelt räägivad Betsafe’i koefitsiendid?

Panustamisrubriigis keskendume 12. aprilli tippliigade jalgpallimatšidele. Saksamaa Bundesligas lähevad väljakule Hoffenheim ja Leverkuseni Bayer (algusaeg kell 21.30), Itaalia Serie A-s Benevento ja Sassuolo (21.45) ning Hispaania La Ligas Celta Vigo ja Sevilla.

Hoffenheimile ja Leverkusenile meeldib väravaid lüüa. Viimasest seitsmest omavahelisest lahingust kuues on mõlemad klubid saanud pea või jala valgeks ning sellest kuuest mängust viis on lõppenud emma-kumma võiduga (2:2 viik 2017. aasta augustis).

Seega on meie panustamissoovitus lihtne: esmaspäeva hilisõhtul skoorivad nii Hoffenheim kui ka Leverkusen, aga kohtumine ei jää viiki.

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @09.04 kell 14.53.

Benevento ja Sassuolo lahingus on neist viimased koefitsiendimeistrite hinnangul üsna selged soosikud. Tõsi on ka see, et Sassuolol on tabelis Beneventost kümme punkti enam, kuid viimase viie mängu vorm on Beneventol parem: neil on üks võit, kaks kaotust ja kaks viiki, Sassuolol üks võit ja viik ning kolm allajäämist.

Võistkondade hetkevorm on heitlik, ent me julgeme öelda, et kohtumine saab olema paras mündivise ehk koefitsiendid peaksid olema 50/50 lähedal. Seega pakub Benevento meile head väärtust ning usume, et kohtumine lõppeb nende võidu või viigiga.

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @09.04 kell 14.57.

Celta Vigo ja Sevilla lahingus pole mõtet hakata jalgratast leiutama. Sevillal on tabelis 21 punkti rohkem ning nad on viimasest viiest liigamängust võitnud kolm, tehes sealjuures säru ka La Liga liidrile Madridi Atleticole. Jah, Celtagi pole kehvas hoos, kuid Sevilla vorm on parem ning nad on kvaliteetsem meeskond.

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @09.04 kell 14.59.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in