Ajutiselt pukis olnud Reimist sai koondise viies treener, kes…

Eesti jalgpallikoondis andis endast kõik, kuid säärases olukorras oligi ulmeline Tšehhi vastu midagi muud oodata.


“Aivar [Pohlak] helistas mulle 22 paiku. Palusin tal esimest kahte lauset korrata ja kontrollisin, et ega 1. aprill pole?” Just niimoodi meenutas ajutiselt taas Eesti jalgpallikoondise peatreeneri toolile istunud Martin Reim seda esmaspäevast telefonikõnet, kus talle öeldi, et asi on jamasti ning rahvusesindusel on eneseisolatsiooni määratud treeneritebrigaadi tõttu mänguks Tšehhiga vaja uut ajutist juhendajat. 

Ent tegemist polnud esimese korraga Eesti jalgpallikoondise ajaloos, kus sinisärke juhendas platsi kõrval kohusetäitja. Reimist sai Aavo Sarapi, Aivar Lillevere, Ivo Lehtmetsa ja Janno Kivisilla kõrval koguni viies juhendaja, kes ajutiselt koondise peatreeneriks kehastunud.

Aavo Sarap – kaks mängu, kaks kaotust

Esimesena tegi selles arvestuses otsa lahti Sarap, kes juhendas Eesti koondis 1995. aasta Balti turniiril. Kui avamäng Lätiga kulges veel nii enam-vähem – Eesti kaotas Riias toimunud kohtumise 0:2 – siis päev hiljem Leeduga madistades läks valesti praktiliselt kõik, mis võimalik. Tulemuseks oli 0:7 kaotus.

Ent meie vutikoondise ühel suuremal kaotusel – hullemini oleme tappa saanud ainult Belgialt (1:8), Saksamaalt (0:8) ja esimese Vabariigi aegadel ka Soomelt (2:10) – oli ka oma põhjus. Siinkohal laseme kõneleda Sarapil endal.

“Me läksime lihtsalt asendama. Olime Leeduga loositud sügiseks ühte [EM-valik]gruppi ja [Roman] Ubakivi ei tahtnud siis Balti turniirile enda saladusi näitama minna. Nii me mingi U19 koondisega sinna läksimegi,” on ta podcastis “Kolmas poolaeg” meenutanud.

Kuigi Eesti vutiringkondades on Sarapi kaks mängu teada-tuntud fakt, siis enda CVs juhendaja seda ise kunagi ära ei märgi. “See polnud Eesti koondis, ainult selle nime all. Seal polnud isegi ühtegi sellist mängijat, kes oleks Eesti koondise pingi peal olnud. Võib-olla polnud isegi ühtegi meest koondises, kel oli enne mänge all. Võib-olla [Arvo] Kraam oli enne mänginud. Aga saime hea kooli. Meil oli vaja kahe päeva jooksul mängida kahe riigi koondisega ja [mängudest] teine oli juba väga raske,” avab Sarap lõunalõunanaabritelt saadud 0:7 sahmaka tagamaid.

Siinkohal teeme nüüd paar täpsustust: Arvo Kraamil polnud enne 1995. aasta Balti turniiri siiski ühtegi mängu Eesti koondises kirjtas ning ta tegi Läti vastu oma debüüdi (koondises kokku 3 mängu). Samas kohtumises tegi oma koondisedebüüdi veel seitse meest: Atko Väikmeri (koondises kokku 2 mängu), Tõnis Kalde (2), Aivar Priidel (2), Andre Anis (3), Jan Õun (4),  Janek Meet (37) ja … trummipõrin … Andres Oper (134).

Remark: Ubakivi vangerdusest suurt tolku polnud. Kui Eesti A-koondis augustis Kadrioru staadionil MM-valiksarja raames Leedut võõrustas, saadi ikkagi 0:1 tappa. Oktoobris Kaunases toimunud kordusmängus kogeti uuesti ka Leedu sauna: sedapuhku 0:5.

Aiver Lillevere – neli* mängu, kolm kaotust ja üks võit

Kui praegu tuleb Eesti koondisesse pääsemiseks kuuluda Tallinna Flora ridadesse (see on nali, ent siiski), siis samamoodi oli see ka sajandivahetuse paiku. Ent 2000. aastal ei sobinud meie koondise Tai turniiril osalemine kohe kuidagi Flora mängijate ettevalmistustsüklisse, mistap lendas Kagu-Aasiasse hoopis suuresti Viljandi Tuleviku ja välismängijate baasil kokku klopsitud koondis. Juhendajaks eelnevat hooajal FC Valgat juhendanud ning tolleks aastaks Tulevikku pukki pääsenud Lillevere.

Tema ülesanne Eesti koondise eesotsas oli raske, kuna nädala jooksul tuli King’s Cupil kokku pidada neli kohtumist. Oma mitteametliku debüüdi tegi Lillevere siis Brasiilia U17 (tegelikult 14- ja 15-aastased noormehed) koondise vastu, keda Dmitri Ustritski väravast võideti. Seejärel, juba ametlikes kohtumistes, jäädi 2:4 alla Soomele (väravad Zelinski ja Oper) ja 1:2 Tai koondisele (värav Reim).

Nõnda jäi üle veel ka turniiri 3.-4. koha mäng, kus mindi jälle vastamisi Sambamaa U17 esindusega. Siis võtsid brasiillased omakorda Matheaus Viviani tabamusest 1:0 revanši ning Eesti platseerus turniiril viimaseks.

Kuna A-koondise ja U17-koondise duelli ei saa ametlikuks pidada, siis ametlikes protokollides peetakse Lillevere saldoks kahte kaotusmängu.

Ivo Lehtmets – kaks mängu, kaks kaotust*

Kunagine U21 koondise juhendaja Ivo Lehtmets sai oma võimaluse Eesti A-koondise peatreeneri kohusetäitjana 2004. aasta varatalvel, kui sinisärgid sõitsid Taisse, et kohtuda seal esmalt võõrustajatega ning seejärel ka Ungari koondisega.

Avamäng Bangkokis ei läinudki meie meestel kõige hullemini ning normaal- ja lisaaeg lõppesid 0:0 viigiliselt. Ent kuna tegemist oli King’s Cupi turniiri raames peetud kohtumisega, oli vaja selgitada ka võitja ning nii asuti lööma ka penalteid, kus saatis 4:3 edu tailasi.

Kaks päeva hiljem toimunud King’s Cupi pronksimänguks meie meestel enam jalgu ei jagunud ning Ungarilt saadi 0:5 kere peale. Selle turnee käigus tegid oma debüüdid Eesti koondises Mati Lember (koondises kokku 2 mängu), Sander Post (12), Andrei Sidorenkov (23), Tihhon Šišov (42) ja Alo Bärengrub (48).

Ajakirjale “Jalka” 2011. aasta märtsi numbrid on Lehtmets toonast turneed meenutanud järgnevalt: “Tai turniirile sõitsin peatreeneri kohusetäitjana, kuna toonane A-koondise tandem Jelle Goes ja Janno Kivisild ei saanud kumbki minna ja mina U21 koondise juhendajana olin järgmine valik. Panime koos nimekirja kokku ja plaan oli kõigile kaasa võetuile mänguaega anda. Olin nende jaoks küll noor treener, ent minusse suhtuti hästi. See konkreetne turniiri oli n-ö sähvatus ja andis vastutustunde, kuid rohkem õppisin Arno Pijpersi ja Jelle kõrval Floras.”

Janno Kivisild – üks mäng, üks võit

Erinevate perioodide peale kokku enam kui 20 aastat Eesti koondise abitreenerina tegutsenud Kivisillal on korra õnnestunud kehastuda ka A-koondise peatreeneriks. See juhtus 2015. aasta suvel, kui äkiline viirushaigus niitis päev enne Soome sõitu maha toonase juhendaja Magnus Pehrssoni.

Nii oli Kivisild see, kes Turu staadionil sinisärke juhendas ning tegi seda sealjuures edukalt. Tänu Ats Purje kahele tabamusele suutis Eesti toona põhjanaabrid murule suruda ning alles teist korda ajaloos tundis meie koondis Soome lahe põhjakaldal võidurõõmu. Esimene – mis juhtus samamoodi Turu staadionil – pärines sealjuures 1937. aastast.

Tolles kohtumises tegid lisaks Kivisillale oma debüüdi ka Maksim Gussev (koondises kokku 9 mängu) ja Artjom Dmitrijev (24).

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Kuivõrd artikkel tuli sel korral erakordselt pikk, siis panustamisrubriigis me pikka juttu ei tee. Eesti koondis on Valgevene vastu jätkuvalt underdog, mistap tasuks ennustada võõrustajate võitu. Kuna 1.28 aga panustama ei kutsu, siis kasutame taas “üle 2,5 värava” varianti, mille korral saaks raha tagasi 1.83-kordselt.

Betsafe’i koefitsiendid 25.03.2021 @10.00

Oma teise panusega läheme natukene kalastama, kuid seda tulebki teha, kui suuremat saaki tahta. Nimelt lähevad A-alagrupi teises voorus omavahel vastamisi Serbia ja Portugal. Kas Cristiano Ronaldoga mehitatud portugallased on favoriidid? Pigem, aga ega serblasedki niisama mahlamütsid pole. Aga kui meil on sellises 60-40 duellis võimalik saada ühele osapoolele 4.75ne koefitsient, siis kaks korda me endalt küsida ei lase.

Betsafe’i koefitsiendid 25.03.2021 @10.00

Ukraina tegi äsja Prantsusmaaga MM-valikmängus suure õnne kaasabil 1:1 viigi. Aga soomlased suutsid mullu sügisel valitsevad Euroopa meistreid koguni 2:0 võita. Nüüd lähevad vastamisi Ukraina ja Soome ning kuna meil aeg-ajalt ikkagi rahanumbrid silme ees kumavad, siis ennustame Soome võitu. Kui Bosniaga suudeti äsja 2:2 teha, siis mis see Ukrainat sakutada ole? Heal päeval siis, sestap ka “viik välistatud” riskimaandaja.

Betsafe’i koefitsiendid 25.03.2021 @10.00

Lõpetuseks mainime ära ka selle, et Läti koondise koefitsient Hollandi vastu on 81…. Ei, see pole trükiviga. Panustada me sellele mõistagi ei soovita, kuid sellega ilmestame vist hästi, et alati saab ka hullemini minna (kui Eestil).

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe’il on midagi pakkuda ka neile, kes armastavad riskivaba panuseid. Nimelt on käimas kampaania, kus võid saada iga nädal 25 euro suuruse riskivaba panuse, kui teed panuseid vähemalt 500 euro eest. Kelle panustamismaht on väiksem, saab samuti kampaaniast osa võtta. Lisainfo on SIIN.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in