Ainuüksi Schumacheri nimi stardirivis tekitab hinges kerge värina

Kas Mick Schumacherist on lihtsalt vormel 1 sarja reklaamnägu võib teeb legendaarse piloodi poeg ka tulemust?


Suured vormelispordi sõbrad leiavad endale igast hooajast miskit huvitavat, ent keskmise vaatleja jaoks on viimaste hooaegade Lewis Hamiltoni dominatsioon ja vähesed möödasõidud ilmselt põnevust devalveerinud. Võib kergemat sorti mürki võtta, et tänavu taas stardirivvi lisandunud Schumacher, sel korral eesnimega Mick, on suur tõmbenumber.

Seitsmekordse maailmameistri Michael Schumacheri viimasest tiitlist möödub 17 ja viimasest F1-stardist kümme hooaeg. Sellele vaatamata kõnetab vormelilegend inimesi endiselt üle maailma. Pärast 2013. aasta lõpus saadud ränka peavigastust on temast kuulda vaid infokilde ja lugematul arvul spekulatsioone, ent tõde teadvad vaid lähedased. Aga endist tippu pole unustatud.

Michaeli suurtesse saabastesse on nüüd astumas tema poeg Mick. 22. märtsil 22. sünnipäeva tähistanud noormees teeb tänavu debüüdi F1s. Aastaid madalamates sarjades karastust kogunud piloot on ainuüksi oma nime pärast rambivalguses. Kas suure ažiotaaži taga ka sisu peitub?

Samm-sammult edasi

Siiski oleks ülekohtune öelda, et Mick pääses kuninglikku vormelisarja vaid oma kuulsa isa tõttu. Tõsi, mõned on sellele siiski viidanud. Selleks tuleb ajaratast kerida tagasi kolm aastat, mil ta võistles F3s. Sakslane teenis hooaja esimeses pooles vaid üksikuid esikohti, kuid võitis viimasest seitsmest võistlusest kuus ning teenis tänu sellele meistritiitli.

Viimase võistluse järel andis sakslase lähim jälitaja Dan Ticktum mõista, et justkui oleks Prema võistkond Micki eelistanud, sest tema tiimikaaslased jäid äkki ootamatult kaugele maha. “Paraku pean kaotatud lahingut, sest minu perekonnanimi ei ole Schumacher,” lajatas pettunud britt.

Väikese sõnasõjaga asi aga lõppeski. Arenguteel samm-sammult edasi liikunud Mick pani kriitikute suud lukku mullu. Teisel hooajal vormel 2s võitis ta küll vaid kaks etappi, ent oli kõige stabiilsem ja krooniti võitjaks. Tasuks koht tänavuseks aastaks Ferrari tütartiimis Haasis.

“Olen sellest unistanud 15 aastat, et oleksin üks 20 piloodist F1-sarjas,” tunnistas Mick 22. sünnipäeval.

Isa auks kena žest

Muide, tema autospordikarjäär algas ametlikult 9-aastaselt, mil ta kihutas ringrajal kardiga. Alguses vältis Mick perekonnanime “Schumacher”, kasutades ema neiupõlvenime “Betsch”. Põhjus oli lihtne: vältida liigset tähelepanu.

Kui esiti tundus isa perenimi justkui taak, siis vanemaks saades hakkas Mick mõistma, et seda pole põhjust häbeneda. Muidugi küsitakse temalt Michaeli kohta sageli, ent noormehe sõnutsi see teda ei häiri – ta tunneb uhkust. Ja pinge käib tippspordiga nii või naa kaasas.

“Ma olen väga õnnelik, et saan seda perekonnanime kanda ning mul on äärmiselt hea meel, et mul õnnestus see nimi ka uuesti F1-sarja tuua. Minu jaoks on see eraldi motivatsiooniallikas, et anda endast iga päev kõik,” sõnas Mick.

Suurest austusest annab tunnistust ka tõik, et ta valis võistlustel enda nime lühendi ekraanil kuvamiseks tähekombinatsioon MSC, nagu omal ajal Michaelil. Pealtnäha väike asi, ent oluline nii talle endale kui ka vormelisõpradele.

«MSC tähtede nägemine ajavõtutablool on päris emotsionaalne. Mul on sellega tore side ja loodan, et ka teistel oli tore seda taas ekraanil näha,» säutsus F1 debütant Twitteris.

Tahes-tahtmata käib tippspordiga kaasas äri ja Schumacheri nimi on tugev müügiartikkel. “Kogu sari võidab sellest,” tunnistas F1 tegevdirektor Stefano Domenicali. Ka mitmed teised võistlusega seotud inimesed kinnitasid, et veel enne esimest ringigi on Mick juba staar.

Võib aga eeldada, et esialgu jääb see vaid staatuseks paberil. F1-sarja eksperdid peavad Haasi tänavu kõige nõrgemaks. See tähendab, et Mick võitleb eelkõige tiimikaaslase, samuti debütandi Nikita Mazepiniga. Hooaja eelsed testid andsid siiski lootust, et ehk õnnestub Williamsiga heidelda.

“Ainuüksi 19 maailma parima piloodiga ühes stardirivis olla on väga tore. Olen lihtsalt rahul, et saan saan viimaks vormel 1s kaasa lüüa,” resümeeris Mick.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Tippkonkurentsis on hooaja eel suurim küsimus: kas keegi saab vastu viimasel neljal järjestikusel ja kokku seitsmel aastal maailmameistriks kroonitud Lewis Hamiltonile? Hooajaeelsel testil olid Mercedesed pigem nigelad, ent sellele on loodetud eelnevatelgi aastatel. Võistlusrajal tõrguvad hõbenooled haruharva.

Aasta tõmmatakse käima juba sel nädalavahetusel Bahreini GPga. Pole midagi parata, Hamilton on pühapäevases võistlussõidu suurfavoriit ka tänavu. Testidest ei tohiks lasta pead liialt sassi ajada, mistõttu tasuks on valitseva tšempioni võidukoefitsient 2.75 väga magus.

Betsafe’i koefitsiendid 25.03.2021 @19.00

Kindlasti leidub spordisõprade seas endiselt ka neid, kes veel ainult Kimi Räikköneni tõttu vormel 1 võistlusi jälgivad. Legendaarne soomlane kihutas mullu Alfa Romeoga kümne hulka kahel korral, ent kuulduste järgi peaks masin tänavu tummisem olema. Veidi riskialtimad fännid võivad panustada Räikköneni punktikohale jõudmisele – koefitsient 4.00.

Betsafe’i koefitsiendid 25.03.2021 @19.00
Betsafe’i koefitsiendid 25.03.2021 @19.00

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe’il on midagi pakkuda ka neile, kes armastavad riskivaba panuseid. Nimelt on käimas kampaania, kus võid saada iga nädal 25 euro suuruse riskivaba panuse, kui teed panuseid vähemalt 500 euro eest. Kelle panustamismaht on väiksem, saab samuti kampaaniast osa võtta. Lisainfo on SIIN.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in