Kalev/Cramo naaseb kodusaali, kuid kas ka võiduga?

12. märtsil lähevad VTB Ühisliigas vastamisi Kalev/Cramo ja Krasnodari Lokomotiv-Kuban. Loe meie ennustusvihjeid!


Pärast enam kui kuu aja pikkust võõrsil mängude perioodi naaseb valitsev Eesti korvpallimeister Kalev/Cramo VTB Ühisliiga raames kodusaali, et võõrustada 12. märtsil Krasnodari Lokomotiv-Kubani. Kui külaliste jaoks on tegemist kohtumisega, millest oodatakse võitu iga hinna eest, siis kalevlaste jaoks on tegemist matšiga, kust võitu lihtsalt vajatakse.

Põhjus selleks on lihtne. Kui liigatabelis neljandat kohta hoidvatel venelastel on juba praegu vöö vahel 13 võitu 19st mängust – tulemus, mis igal eelneval hooajal on kindlalt play-off’i viinud – siis Kalev/Cramol on minitriumfe tänavu ette näidata sisuliselt poole vähem. 8 võidu ja 11 kaotusega hoitakse VTB liigatabelis hetkel 8. positsiooni ning kui kohamängudele viivast positsioonist soovitakse ikkagi veel kinni hoida, on võit Lokomotiv-Kubani üle väga-väga vajalik.  

Kõik soosib Lokomotiv-Kubani

Paraku soosivad nii loogika – on Lokomotiv-Kubani tänavune eelarve ju ligikaudu 12 korda suurem kui Kalevi oma – kui ka ajalugu vastaseid. Omavahel on varasemalt vastamisi mindud 13 korda ning 12 neist on lõppenud nimekamate ja rahakamate vastaste triumfiga. Kalevi/Cramo ainus edulugu pärineb viimasest omavahelisest kodumängust mullu kevadel, kui Kalevi spordihallis napsati 81:76 võit.

Kas 11 kuud hiljem võiks sama stsenaarium korduda? Ikka, kuid paraku on asjalood võrreldes eelmise aastaga tunduvalt erinevad. Mullu aprillis vedasid meie mänguvankrit Tony Wroten (24 punkti), Arnett Moultrie (16) ja Chavaughn Lewis (16), kes praegu teevad tegusid juba suuremates paikades. Suurem osa meeskonnast on Kalevis vahetunud ning eelmise aasta võitu oskavad praegu meenutada ainult Tanel Kurbas, Kristjan Kangur, Martin Dorbek ja Kristjan Kitsing. Lisaks on võrreldes mullusega pukis uus peatreener – Roberts Štelmahers.

Samasugused jutud kehtivad aga ka Lokomotiv-Kubani kohta. Kui mullu tüüris Bob Donewald nad Ühisliigas viiendaks, siis praegu juhib vägesid Jevgeni Pašutin, kellega klubi pikendas lepingut just 2023. aasta suveni. Mängijatest on võrreldes mullusega meeskonnas koha säilitanud ainult kohalikud mehed eesotsas Vitali Fridzoni ja Dmitri Kulaginiga.

Sügisel üllatust ei sündinud

Kui meeskonnad tänavu esimest korda kohtusid, võtsid venelased koduplatsil kindla 87:63 võidu. Novembrikuises kohtumises – kus Lokomotiv-Kubani juhendas ajutiselt abitreener Bogdan Karaicic – tugines Krasnodari klubi suuresti NBA-kogemusega leegionäride peale: Johnny O’Bryant panustas võitu 21 punktiga, Mindaugas Kuzminskas ja Sam Dekker lisasid omalt poolt vastavalt 15 ja 13 punkti. Sealjuures visati tolles mängus kaheseid 62- ning kolmeseid 42protsendilise täpsusega.

Kalevi vastavad numbrid olid 50% ja 32%. Mänguvankrit vedas traditsiooniliselt Kyle Vinales (15 punktiga), keda toetas paarimees Aigars Škele 12 silmaga. Toona müttasid meie meeskonna eest korvi all veel Calvin Godfret ja Jonathan Holton, kes on praeguseks Michael Finke ja Sahca Killeya-Jonesi vastu välja vahetatud.

Võimalikud puudujad?

Viimases kohtumises Astanaga oli Kalev/Cramo peatreener Roberts Štehlmahersil kasutada kõik mängijad peale Aigars Škele ning samamoodi peaksid asjalood olema ka nüüd. See tähendab, et väljakule peaksid jooksma nii Kyle Vinales (keskmiselt 18,1 punkti), Kristjan Kitsing (11,3) kui ka Janari Jõesaar (11,2).

Lisaks saab olema põnev näha, kuidas kasutab juhendaja märtsi alguses meeskonnaga liitunud Tekele Cottonit. Astana vastu müttas 26-aastane tagamees 23 minutit ja tõi selle ajaga 8 punkti.

Ka Lokomotiv-Kuban tuleb mängule suuremate kadudeta. Olemas on nii novembris meie vastu pahandust teinud O’Bryant (keskmiselt 16,6), Kuzminskas kui ka Dekker, lisaks jookseb punases särgis väljakule Ühisliiga jaanuarikuu parim mängija, tsenter Alan Williams (10,9 punkti ja 10,0 lauapalli).

Mis keelt kõnelevad koefitsiendid?

Betsafe’i koefitsiendimeistrid peavad kohtumises kindlaks favoriidiks Lokomotiv-Kubani, kelle koefitsiendiks on pandud 1.21. Kalev/Cramo triumfi korrals teeniks aga raha tagasi ligemale neljakordselt, sest hetkeseisuga on koefitsient koguni 3.95.

Betsafe’i koefitsiendid 11.03.2020 @09.00 seisuga

Kui sisimas valitsevas ehteestlaslikust pessimismist ikkagi üle ei suuda olla, tasub Kalev/Cramole ette anda 7,5 punkti. Sellisel juhul saab Kalevi peale panustades rahalises mõttes rõõmustada isegi juhul, kui Lokomotiv-Kuban võidab matši 7 punktiga!

Kiirelt kiikame ka mõlema meeskonna punktisummade poole. Venelased on tänavu visanud keskmiselt 85,5 punkti mängus: kohtumises Cramoga on nende piir pandud 83,5 peale, ehk tasuks kaaluda „üle“ varianti, mis tooks raha tagasi 1,68-kordselt.

Kalevi tänavune keskmine saak on 76,6 punkti ning Lokomotiv-Kubani vastu on piir asetatud 77,5 peale. Ehk tõenäolisem tundub „alla“ variant, koefitsiendiga 1.74.

Betsafe’i koefitsiendid 11.03.2020 @09.00 seisuga

Lisaks tuleb märkida, et mängu ajal on võimalik teha erinevaid live-panuseid. Mida see täpsemalt tähendab, loe SIIT.

log in

reset password

Back to
log in