Millist lisajõudu vajab Meistrite liigasse jõudnud Kalev/Cramo?

Sel hooajal on Eesti parimal korvpalliklubil väga tihe mängugraafik, sest Eesti-Läti ühisliiga ja VTB kõrval möllatakse ka Meistrite liigas.


Eesti parim korvpalliklubi BC Kalev/Cramo täitis ühe oma hooaja eesmärkidest juba septembris, võites Tallinnas peetud Meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiri ja pääsedes sellega Euroopa tugevuselt teise või kolmanda – selles vallas käib tihe rebimine EuroCup’iga – klubisarja põhiturniirile.

Cramo alistas Saku suurhallis järjepanu Lissaboni Sportingu (Portugal), Bari Mornari (Montenegro) ja Utena Juventuse (Leedu) ning madistab alagrupiturniiril tugevate vastastega: Oostende (Belgia), Strasbourgi (Prantsusmaa) ja Bursa Tofasega (Türgi).

Lisaks vähemalt kuuele tugevale rahvusvahelisele mängule sai Cramo eelarve alagrupiturniirile jõudmise eest 40 000 eurot. Tõsi, summa pole nii suur, et nüüd saaks mängijateturul sajastega luhvtitada, sest Meistrite liiga kohtumiste korraldamine ja neile reisimine pole odav lõbu.

Olgu märgitud ka see, et Meistrite liigas pääseb tänavu alagrupist edasi vaid võitja. Teine ja kolmas koht mürgeldavad play-in turniiril, kus loositakse kaheksa paari ja esimesena kaks võitu koguv klubi pääseb play-off’i ehk 16 parema hulka.

Edukas esinemine Meistrite liigas ei tule kasuks ainult eelarvele, fännidele ja kogu klubile, vaid ka Eesti eurosarjade koefitsiendile. Mida kõrgem see on, seda tõenäolisem on võimalus, et näiteks järgmisel hooajal ei pea Cramo Meistrite liigas alustama kvalifikatsiooniturniirilt, vaid pääseb otse 32 parema hulka.

Aga see kõik on juba tulevikumuusika, keskendume meie ikka käesolevale hooajale.

Mängijaid on, aga üks-kaks võiks juures olla

Eesti ajakirjandusega suheldes on Cramo andnud mõista, et nad vajavad lisajõudu. Millisele positsioonile täpsemalt, seda pole öeldud, aga fakt on see, et Cramo on praegu üles andnud 13 mängijat, kellest 12 on mängumehed. Ei, meil pole 19-aastase Georg Kase osas mingit isiklikku vimma, vaid see on selgemast selgem, et 187 cm pikkune mängumees oan trennikeha, kes ehk saab Eesti-Läti liigas kirja mõned minutid.

12 meest on ju tegelikult korralik roster, aga arvestades väga tihedat mängu- ja reisigraafikut, võiks üks-kaks meest juures olla. Pealegi on ju ülimalt tõenäoline, et hooaeg ei möödu vigastusteta. Oli ju näiteks Tallinna kvalifikatsiooniturniiril puudu varumängujuht Marcis Vitols.

Cramo koosseisu vaadates on üsna selge, et tagaliini ja väikese ääre kohale pole täiendusi vaja. Silas Melsoni, JeQuan Lewise ja Davion Berry näol on eeldatavad liidrid olemas, kellele pakuvad vahetusminuteid eestlased ja Vitols. Kindlasti teenib number kolme peal palju minuteid teine lätlane Ojars Silinš, kes võib vajadusel tegutseda ka suure äärena.

See kõik viib meid aga korvi alla. Suured ääred Kregor Hermet ja Kristjan Kitsing on head või isegi väga head viskajad, kes panevad heal päeval püsti tõelise kontserdi. Ning kui vaja, näiteks olukorras, kus vastane mängib small-ball’i, võivad eestlased tegutseda ka tsentrina. Ent see pole kindlasti ideaalne, sest kaitse ja lauavõitlus pole Hermeti ja Kitsingu trumbid.

Tsentritena on üles antud Rauno Nurger ja Kamari Murphy. Neist esimene on seni kandnud põhikeskmängija rolli ning saanud sellega rahuldavalt hakkama. 204 cm pikkune ameeriklane on atleetlik ja sobib liikuvamate pikkade vastu, ent riidekappe meenutavate tsentrite vastu jääb ta lahjaks.

Seda nägime ka Tallinna turniiri finaalis Juventuse vastu. Endine kalevlane Mindaugas Kupšas sattus küll kiiresti vigadega jänni ega teinud head mängu, kuid korvi alla positsiooni saades oli Murphy tema vastu hädas ja vajas kaaslaste abi. Varutsenter Rokas Gustysega olid probleemid sisuliselt samad, kuigi tema polnud selg ees mängus osav. Aga lauavõitluses valmistas 206 cm pikkune ja 110 kg kaaluv leedulane Cramole küll paksu pahandust.

Seega on tegelikult üsna selge, millist mängijat võiks ja peaks Cramo jahtima. Vaja on korvialust jõudu, kelle trumpideks oleks kaitse ja lauavõitlus. Mõelgem tüpaažilt Shawn Kingi või Josh Boone’i peale. See ei tähenda, et Murphy oleks Cramos mõttetu mees, sest vastavalt vajadusele saab teda kasutada ka number nelja peal. Tõsi, see häirib Cramo spacing‘ut, sest erinevalt Kitsingust ja Hermetist pole tegu hea kaugviskajaga, kuid mõnikord polegi laiali tõmmatud meeskonda vaja, sest olukord nõuab midagi muud.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Alanud on suur jäähokihooaeg. Selle tähistamiseks on Betsafe’il eripakkumine, kus on võimalik võita tasuta panus jäähokile. Panusta vähemalt 25 eurot (ühe panusena, minimaalse koefitsiendiga 1.50 valiku kohta) ning saadki endale preemia kas või iga nädal! Vaata lähemalt SIIT.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in