Lakers maksis kolm aastat miljoneid mängijale, kelle karjäär oli läbi. Miks?

Ta oli väga hea korvpallur, kes teenis Los Angeles Lakersilt mitu hooaega raha mitte millegi tegemise eest.


Luol Deng oli 2010. aastate alguses NBA täht, kes kuulus Chicago Bullsi põhitegijate hulka. Viimase mängu unistuste liigas tegi ta 2019. aastal, kuid alles nüüd sai Los Angeles Lakers Dengi oma palgarealt minema lüüa.

Kuulsas Duke’i ülikoolis vaid ühe hooaja mänginud Deng valiti 2004. aasta NBA draft’is tervelt seitsmenda valikuna, kuid Phoenix Suns vahetas ta kohe Bullsi. Parimal juhul – hooajal 2013/14 – viskas ta keskmiselt 19 punkti ning mehe unistuste liiga keskmisteks näitajateks põhihooajal jäid igati soliidsed 14,8 silma, 6,1 lauapalli ja 2,3 resultatiivset söötu. Ta valiti kaks korda tähtede mängule ning kuulus mitu hooaega NBA paremate kaitsemängijate sekka.

2016. aasta suvel, pärast kahte hooaega Miami Heatis, liitus Deng kuulsa Los Angeles Lakersiga. Lisaks talle palgati korvi alla venelane Timofei Mozgov ning Lakersi ninamehed lootsid, et need kaks täiendust aitavad võistkonnal olla pärast legendaarse Kobe Bryanti karjääri lõpetamist konkurentsivõimelised. Läks aga nõnda, et Lakers võitis hooaja peale 26 mängu ja kaotas tervelt 56 ning peatreener Luke Walton istutas Dengi 2017. aasta märtsis pingile, et anda mänguaega andekale Brandon Ingramile. Selle otsusega oli sisuliselt selge, et Dengi aeg Lakersis on läbi. Järgmise hooaja esimeses mängus teenis ta veidi mänguaega, kuid see oli ka tema ainus kohtumine tol hooajal.

Samas ei saa jätta märkimata, et Dengi ja Lakersi ebaõnnestunud abielus polnud süüdi uus treener Walton, mänguaja nimel mässama hakanud Ingram või uueks klubijuhiks toodud legendaarne mängujuht Magic Johnson. Dengi minutid ja olulisus hakkas alates 2013/14 hooaega, mille ta lõpetas Cleveland Cavaliersis, selgelt langema. Lakersis polnud kunagisest tähest alles suurt midagi.

Muide, nendel kahel hooajal oli Deng Lakersi kõige enamteenivam mängija. Temaga sõlmiti leping nelja aasta ja 72 miljoni USA dollari peale, mis kuulub tagantjärele targana NBA ühe läbi aegade kõige kehvemate kontrahtide hulka. 2018/19 hooajaks kolis pallur Los Angelesest Minnesota Timberwolvesi, kus osales vaid 22 kohtumises ning riputas lõpuks ketsid varna.

Deng teenis Lakersilt rohkem, kui paljud praegused mängijad

Ent ehkki Dengi karjääri oli läbi, maksis Lakers talle raha edasi. Et palgalimiiti ruumi juurde teha, tehti Dengi leping 2018. aastal ümber nii, et kontrahti viimased 15 miljonit makstakse kolme aasta jooksul, isegi kui ta ei kuulu Lakersisse. Timberwolvesi ajal maksis mängijale palka ikka Minnesota klubi, seega tuli Lakersil oma tengelpunga tühjendada vahemikus 2019-22. Igal aastal kanti talle üle viis miljonit dollarit.

Sealjuures on huvitav märkida, et näiteks sel hooajal teenisid Dengist Lakersilt rohkem raha vaid Russell Westbrook, LeBron James ja Anthony Davis ehk NBA kolm suurt staari. Ka Talen Horton-Tucker sai viis miljonit palka, kuid erinevalt Dengist, käis tema ka väljakul…

Ja põnev on seegi, et Deng kandis Inglite Linna kõige kuulsama korvpalliklubi särki 57 mängus ehk arvestades teenitut 72 miljonit dollarit, maksis Lakers pallurile ühe kohtumise eest tervelt 1,263 miljonit.

Lakers, kes jäi tänavu üllatuslikult play-off’ist välja, saab tänu Dengi lepingu kinni maksmisele raha kasutada mujal. Kas seda tehakse targalt või läheb kõik sama nihu nagu Dengi puhul, vot seda näitab juba tulevik!

Deng on endiselt korvpallirindel

Muide, kui Dengi mängijakarjäär lõppes mõni aasta tagasi, siis armastatud ala pole 206 cm pikkune endine ääremängija jätnud. Ta on Lõuna-Sudaani korvpalliliidu president ning juhendas mullustel Aafrika meistrivõistlustel riigi koondist. Lõuna-Sudaan jõudis veerandfinaali, kus kaotati 65:80 hilisemale võitjale Tuneesiale.

Olgu öeldud, et tänaseks 36-aastane Deng on pärit just Lõuna-Sudaanist. Ta põgenes koos perega kodusõja eest Egiptusesse, kust immigreeruti Inglismaa pealinna Londonisse. Inglismaa kodakondsuse sai mees 2006. aastal, esindas Albioniamaa erinevaid noortekoondisi ning osales ka 2012. aasta Londoni olümpia korvpalliturniiril, kus viskas keskmiselt 15,8 punkti, võttis 6,6 lauapalli ning jagas 4,6 resultatiivset söötu. Suurbritannia koondis võitis aga viiest mängust vaid ühe, alistades alagrupiturniiril 90:58 Hiina. Muide, Brasiiliale jäädi alla viie ja Hispaaniale vaid ühe punktiga.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Selle nädala Meistrite liiga, Euroopa liiga ja Konverentsiliiga mängude tähistamiseks skoori tasuta panus ja kümme tasuta spinni igal mängunädalal panustades vähemalt 25 eurot Meistrite liigale, Euroopa liigale või Konverentsiliigale. Liitu pakkumisega SIIN.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in