Kui karmilt nahutavad CSKA pallurid Kalev/Cramot?

13. veebruaril sõidab Kalev/Cramo külla valitsevale Euroliiga meistrile Moskva CSKA-le. Milliseks matš võiks kujuneda, loe eelvaatest ja ennustusvihjetest!


Viimati Ühisliigas Krasnojarski Jenisseilt 73:86 sugeda saanud kalevlaste elu ei lähe sugugi kergemaks, sest sõbrapäeva eel minnakse korvpalliparketilt vastamisi mullu kaheksandat korda Vana Maailma tšempioniks kroonitud Moskva CSKA-ga.

CSKA näol on tegemist Euroopa täieliku tippklubiga, keda Kalevil minevikus kordagi hammustada pole õnnestunud. Senisest 13 duellist on sellele kõige lähemal oldud tunamullu detsembris, kui koduväljakul kaotati 80:85. Enamasti on Cramol olnud aga raskusi isegi vahe viisakana hoidmisega.

Kahe meeskonna tänavune esimene duell detsembris kujunes võrdlemisi ühepoolseks ning armeeklubi lahkus Tallinnast 41punktilise (91:50) võiduga. Õnneks pole tegemist tänavuse VTB-hooaja ühekülgseima mänguga: selle „tiitli“ haarab endale Saratovi Avtodori – Peterburi Zeniti matš, kus viimased kütsid võõral väljakul 109:66 ehk 43punktilise sauna.

Detsembris puudus täpsus

Kui meenutada aga pühade-eel suurhalli täismaja toonud Cramo – CSKA matši, siis tolles mängus ei murdnud meie mehi maha mitte paar superstaari, keda CSKA leerist kahtlemata leida võib, vaid meeskond. Tõsi, kuna vastasseis oli avaveerandiga sisuliselt ka otsustatud, võis vastaste peatreener Dimitris Itoudis ka veidi rohkem kaarte kasutada, kui tavapärastes duellides teiste Euroopa tippsatsidega.

Siiski, CSKA vedurid tegid oma ära: Daniel Hacket viskas 16 minutiga kärmed 13 punkti, kaks minutit kauem platsil mütanud Joel Bolomboy lisas viie viskega 12 silma. Just fenomenaalse tabavusprotsendiga murtigi Kalevi (tavapäraselt) hea kaitse. Kolmeseid laoti 41-protsendilise täpsusega, kahepunktivisked kukkusid sisse 64% juhtudest.

Kalev/Cramo vastad numbrid olid 23% ja 35% ehk mingist kodukorvist polnud juttugi. Eriti kehvalt sai tol päeval rõngaga läbi Kyle Vinales: ameeriklane tabas kõigest 5 viset 15st, ent oli sellest hoolimata 14 punktiga meie meisterklubi resultatiivseim. Kristjan Kitsing toetas teda 8, Martinid Dorbek ja Paasoja mõlemad 6 punktiga.

Tolles mängus tegid Kalevi eest oma VTB-debüüdi ka Michael Finke ja Sacha Killeya-Jones. Kaks kuud hiljem on Finke vaikselt oma mänguvankri veerema saanud. Kohtumises Jenisseiga viskas ta põlvehäda kiuste 13 punkti. Killeya-Jones seevastu jälgis viimast matši pingilt ning ka Zeniti vastu jagus mänguaega talle kõigest kolme minuti jagu.

Komistusi siiski leidub

Kalev/Cramo hoiab liigatabelis seitsme võidu ja üheksa kaotusega hetkel seitsmendat kohta. Uue aastanumbri sees on nad teeninud kaks võitu ja kaks kaotust. Nende matšide puhul pole sealjuures võimalik rääkida mingist loogilisest asjade käigust. Kui Avtodori alistamist kodus võis veel ette näha, siis ülejäänud matšides – võõrsil võit Zeniti üle ning allajäämised Zielona Gorale ja Jenisseile – tundus tõenäolisem vastupidine stsenaarium.

Samas on ka CSKA tänavune hooaeg olnud üllatavalt konarlik. Enamasti vaid korra või kaks põhiturniiri käigus libastuv armeeklubi on tänavu noruspäi platsilt lahkunud juba neljal puhul. Sügise hakul saadi sugeda nii Jenisseilt kui ka Zenitilt, hiljem on komistatud veel Kaasani Uniksi (94:86) ja Moskva oblasti Himki (96:80) vastu.

Viimases matšis Astana vastu kontrolliti taas kõike algusest lõpuni ning pidurdamatus hoos olnud ja 27 punkti visanud Mike Jamesi vedamisel teeniti 95:72 võit. Lisaks, kui tavapäraselt on venelased pidanud jõudu jagama VTB ja Euroliiga vahel, siis sel nädalal neil euromängu kavas polnud.

Just James on 17,6 punktiga olnud ka Ühisliigas tänavu CSKA resultatiivseim. Kahekohalise keskmisega punktisaldoga saavad edvistada ka Darrun Hillard (12,2) ja Daniel Hackett (10,0). Cramol on omalt poolt vastu panna Kyle Vinales (keskmiselt 17,7 punkti), Aigars Škele (12,4), Kristjan Kitsing (11,9) ja Janari Jõesaar (10,4). CSKA vastu läheb Eesti meisterklubi ka täies rivistuses.

Mis keelt kõnelevad koefitsiendid?

Betsafe’i koefitsiendimeistrid peavad kohtumises selgeks favoriidiks Ühisliiga valitsevat meistrit CSKA-d. Nimelt pole kodumeeskonna võidule isegi võimalik panustada, samal ajal kui Kalev/Cramo võidu korral saaks raha tagasi 13.5-kordselt. Kahtlemata ahvatlev number, kuid ilmselt mõistab ka pühapäevakorvpallisõber, et sellest tasuks kaarega mööda jalutada.

Seega kaevume panustamismaailmas sügavamale. Kõige lihtsam viis selleks on anda emmale-kummale meeskonnale ette edu.

Betsafe’i koefitsiendid seisuga 11.02.2020 @17.30

Tõsi, nii valutult on meie mehed Moskvast pääsenud vaid korra, kui 2017. aasta detsembris kaotati 108:100. Ülejäänud viiel puhul on allajäämine olnud alati suurem. Seega panustaksime meie sellisel juhul pigem CSKA (koefitsient 1.85) peale ning loodaksime, et armeelased suruvad Kalevi sügavalt mutta.

Lisaks tasub üle vaadata meeskondade punktisaldod. CSKA mehed on tänavu mängus keskmiselt visanud 91,1 punkti. Kohtumises Kalev/Cramoga on mõtteline piir asetatud aga 93,5 peale. Kui see ületatakse, saab panustaja raha tagasi 1,91-kordselt. Kalevi mehed on keskmiselt piirdunud seevastu 76,9 punktiga, kuid CSKA vastu on piir asetatud 73,5 peale. Üle koefitsient (2,04) võib tunduda küll teenimise mõttes ahvatlevam, kuid tõenäolisem on siiski, et seda piiri meie mehed ei ületa ning võidukaks kujuneb hoopis 1,71 koefitseindiga alla panus.  

Betsafe’i koefitsiendid seisuga 11.02.2020 @17.30

Lisaks tuleb märkida, et mängu ajal on võimalik teha erinevaid live-panuseid. Mida see täpsemalt tähendab, loe SIIT.

log in

reset password

Back to
log in