Reaalajas ehk live-panustamise juhend

Kuidas teha vahet enne mängu algust panustamisel ja reaalajas panustamisel? Mida silmas pidada, kui live-panustamisega alustada? Loe siit!


Paljud panustajad pöörduvad enne mängude algust panustamisele vahelduseks või ka sellega paralleelselt reaalajas panustamise poole. Nii mõnigi on enne mängu algust (pre-match) panustamise lausa täielikult live-panustamise vastu välja vahetanud. Kui sina oled live-panustamise maailmas aga täiesti uus või sa ei ole sellest isegi kunagi midagi kuulnud, siis siin pakume sulle veidi näpunäiteid selle kohta, kuidas seda kasutada ja millistel viisidel saad live-panustamise enda kasuks pöörata.

Mis on live-panustamine?

Põhimõtteliselt on live-panustamine täpselt see, millena see kõlab – panustamine sündmusele selle toimumise ajal. Seda saab teha mitme erineva spordi puhul, kuid päris kindlasti on kõige populaarsem spordiala, millele live-panuseid tehakse, jalgpall. Reaalajas panustamiseks on  erinevaid variante ning kindlasti leidub nende hulgast midagi igaühe jaoks. Viimaste aastate jooksul on just live-panustusvõimaluste arv see, mis on kasvanud ja see kasv on omakorda kasvatanud inimeste hulka, kes valivad oma panuse asetamiseks aja, mil soovitud sündmus on juba alanud.

Live panustamise eelised

Kui sa ei ole veel live-panuseid teinud, siis jagame sinuga hea meelega enne alustamist mõned põhjuseid, miks sa seda proovima peaksid, soovitavalt koos enne mängu algust tehtud panustega.

  • Live-panustamine annab sulle võimaluse näha konkreetse mängu käiku enne, kui oma raha panuse alla paned;
  • Paljude sündmuste tulemused saavad otsuse vaid mõne hetkega – sul on võimalus neid hetki jälgida enne, kui panuse asetad;
  • Pärast olulist juhtumist mängus (nt värav, punane kaart vms) muutuvad koefitsiendid dramaatiliselt. Seda jälgides võid endale napsata ülisuure väärtusega koefitsiendi;
  • Kui sinu algne panus kaotas, saad põnevasse mängu uuesti investeerida live-panuseid tehes;
  • Nii panustada kui võita saad sa peaaegu koheselt, selle asemel, et oodata 90 minutit kestva mängu lõpuni ja alles siis tulemused teada saada;

Nõuanded neile, kes live-panustamisega alustavad

Kui sa ei ole varem ühtegi live-panust asetanud, kuid oled otsustanud, et tahaksid proovida, siis loe kindlasti seda alapeatükki. Selleks, et anda sulle alguseks piisav tõuge, oleme kokku pannud mõned nipid, mida jälgida, kui oled asetamas oma kõige esimest live-panust.

  1. Vaatamata sellele, et teed oma panused reaalajas, peaksid ikka alati uurima parajasti mängivate tiimide tausta ja jälgima nende omavahelist dünaamikat ning selle põhjal mõtlema enda jaoks välja, mida sa soovid ja näed juhtuvat. Lase mängul veidi areneda ja kui sinu soosik mängib hästi ja näib olevat parem meeskond, siis on sinu kord asetada oma esimene live-panus! Mida kauemaks sa ootama jääda, seda kõrgemaks lähevad koefitsiendid, kuid ära jäta panustamist ka viimasele hetkele, sest siis võib juhtuda, et sinu valitud meeskond skoorib enne seda, kui oled jõudnud panuse teha (ja siis kukuvad koefitsiendid koheselt kolinal alla).
  2. Ära karda panustada ka meeskondadele, kui nad näivad olevat kaotamas – just see on koht, kust võid tihti leida kõige suuremate väärtustega koefitsiente. Kui tunned südames, et sinu meeskond lööb värava või võidab mängu ja teed oma panuse varakult (kuigi nad on ehk sel hetkel halvemas vormis kui vastasmeeskond), siis on suur tõenäosus, et koefitsient on sel hetkel päris võimas. Kui sinu arvates mängib sinu tiim hästi või sa tead, et neil on võime kaotavatest olukordadest võitjana välja tulla, siis ära karda neile panuseid teha, isegi kui sel hetkel näib, et nad on kaotamas.
  3. Uuri, millised panustamisvõimalused sinu jaoks saadaval on. Live-panustamisel muutuvad panustamisvõimalused mängu kulgedes. Näiteks võid panustada järgmise väravalööja peale, järgmisele skoorivale meeskonnale, järgmisele nurgalöögile/kaardile jne. Kõik need võimalused muutuvad mängu jooksul ning pakuvad sulle võimaluse panustada ja võita suhteliselt lühikese aja jooksul – see on midagi, mida sa enne mängu algust panustades (pre-match) teha ei saa.

Kus saab live panustamist harrastada?

Kui oled valimas kihlveokontorit, kus oleks mõnus live-panuseid teha, siis otsi mõni selline, kus on alati valik võimalusi reaalajas panustamiseks. Sul ei pruugi neid kõiki küll vaja minna ning sa ei pruugi neist kõigist isegi huvituda, kuid live-panustamine on valdkonnas väga kiiresti edasi liikuv osa ning alati on parem, kui annad endale võimalikult suure arvu võimalusi.

Näiteks Betsafe pakub sulle mitmeid erinevaid võimalusi live-panuseid teha, alustades lihtsatest panusetüüpidest nagu 1X2 või mängu võitja kuni keerukamate panusetüüpideni välja nagu näiteks teisel poolajal kõige rohkem kollaseid kaarte saav meeskond. Live-panustamisel on mitmeid võimalusi ning Betsafe pakub sulle neist väga paljusid.

log in

reset password

Back to
log in