5 põhjust, miks Kalev/Cramo Ühisliiga hooaeg oli vaatamata play-off’ita äge

Kalev/Cramol jäi küll suurem eesmärk tänavu täitmata, ent hooaega tervikuna ei saa kindlasti ebaõnnestuks lugeda.


Kalev/Cramo korvpallimeeskonnal jääb veel tänavu VTB Ühisliigas pidada üks kohtumine, ent juba on kindel, et lõpetatakse 10. kohal.

Kuigi Eesti esiklubi püsib eelarvelt tabeli lõpuosas, soovitakse praeguste standardite juures igal juhul play-off’i jõuda või vähemalt selle eest lõpuni võidelda. Tänavu jäi see latt ületamata, ent kõiki nüansse arvesse võttes jääb hinge pigem teatav rahulolu.

Miks nii? Leidub vähemalt viis argumenti!

1. Raskustele vaatamata hoiti pea püsti

Korralik trall hakkas pihta juba hooaja eel, kui Kristjan Kitsing septembris ootamatult võistkonnast lahkus. Temast alles jäänud korvialust auku lapiti väga kaua, asendajaks leiti Maurice Kemp alles detsembris.

Lisaks kimbutas Kalevit hooaja jooksul mitu koroonaviiruse lainet, vigastused, päeva pealt lahkujad ja muud probleemid. Enam-vähem loksusidki asjad paika alles veidi enne kalendriaasta lõppu, kuid päriselt on saanud korvpalli mängida vahest et viimase paari kuu jagu.

Siingi on agasid. Näiteks langes pärast Permi koondisemulli rivist Sten Sokk, Chavaughn Lewis on erinevate hädadega sageli väljas ning korvialused kolm meest Kemp, Devin Thomas ja Kregor Hermet vaatavad samuti põhimõtteliselt rotatsiooni käigus murede pärast mänge kõrvalt.

Peatreener Roberts Štelmahers on hooaja jooksul korduvalt mõista andnud, et põhimõtteliselt tuleb tegeleda ellujäämisega. Sageli reisiti Venemaale pooliku koosseisuga, kuid häbisse ei jäädud kordagi. Vaatamata raskustele hoidis tiim pidevalt kokku, võitles ja pakatas tahtejõust. Kiiduväärt suhtumine!

2. Alistati kaks Euroliiga meeskonda

Üheks suuremaks tunnustuseks võib pidada, et enam pole ainsatki satsi, kes saaks Kalevi vastu minna mütsiga lööma. Näiteks Euroliigas play-off’i jõudnud Peterburi Zenit ja EuroCup’il finaalis mängiv Kaasani Unics alistasid meil kahel korral, ent selleks tuli põhimeestel vaeva näha.

Moskva klubid aga nõnda lihtsalt ei pääsenud. Alustuseks murdis Kalev võõral väljakul ülivõimsa viimase veerandajaga CSKA, alles hiljuti alistati Himki. Tasub meenutada, et mõlemad kuuluvad ka Euroliigasse.

Tõsi, kahel suurklubil on hooaja jooksul olnud omad probleemid. Aga 20-30 korda väiksema eelarvega Kalevi võidu väärtust see oluliselt ei kahanda. CSKA ja Himki peaks paberil olema justkui iga ilmaga hoopis teisest kaaluklassist, aga kirega on võimalik palju ära teha.

Mõnusaid võite saadi veelgi. Ära tasub märkida hooaja suurima üllataja Zielona Gora alistamine.

3. Marcus Keene’i etendused

Aastate jooksul on Kalevi külge kinnitunud teatud kvaliteedimärk, millega siia meelitada korraliku tasemega mängijaid. Tõsi, tuleb keerutada veidi bingot, sest kõige teravamate kärbeste jaoks pole lihtsalt raha. Üsna sageli saadakse õnneks lotoga pihta!

Tänavuse hooaja trumpäss oli kindlasti Marcus Keene. Väledat tagamees on erinevate nurkade alt kritiseeritud, ent nõnda osavat ründemängijat väga sageli Maarjamaal ei kohta. Tõenäoliselt jääb ta ka Ühisliiga põhiturniiri resultatiivseimaks.

Tasub meenutada, et 25-aastane pallur mängib Euroopa esimest aastat. Hooaja edenedes on ta üha rohkem siinse stiiliga kohanenud ning leiab hästi ka kaaslasi. Kuigi Keene võtabki tihti mängu enda peale, pole ta kindlasti isekas mängija.

Hooaja jooksul peetud platsiäärsed arenguvestlused Štelmahersiga on olnud kõnekad: jänki kuulab, tahab õppida ja huvitub tiimi edust. Keene’ist olid hooaja jooksul huvitatud ka teised Ühisliiga klubid, kuid ta jäi Kalevile kindlaks.

4. Janari Jõesaar näitas end taas

Ameeriklasest mängujuhi kõrval kerkis hooaja teises pooles väga olulisse rolli ka Janari Jõesaar. Tema teine trett Hispaaniasse ebaõnnestus samuti, ent Kalevis sai ta üsna pehme maandumise. Vastakad tunded, sest mänguoskuseid ääremängijal justkui oleks.

Miks tal piiri taga asjad ei õnnestu? Miljoni euro küsimus, millele ei tea vastust ilmselt Jõesaar isegi. 12,8 punkti ja 6,9 lauapalli Euroopa tugevuselt teises liigas aga iga mahlamüts aga kindlasti ei kogu.

Koondise seisukohalt on äärmiselt vajalik, et Eesti praeguse aja ühel paremal korvpalluril oli Ühisliiga väljund varnast võtta. Mine tea, teiste hulgas kaks vägevat esitust Zielona Gora ning korra CSKA vastu võivad tulevaks hooajaks taas mõne ukse avada.

5. Kalev võitis viimaks rahvusvahelise sarja

Iganädalased kõrgetasemelised lahingud ei tule kasuks vaid persoonidele, vaid kogu võistkonnale. Heaks näiteks on Eesti-Läti liiga, kus murti finaalis maha Meistrite liigas korralikult esinenud Riia VEF.

Irvhambad võivad ju öelda, et mis see naabrite vaheline sudimine ikka nii väga annab, aga faktina läheb kirja Kalevi esimene rahvusvaheline tiitel. Õnnestumise tähtsust näitas ainuüksi Štelmahersi reaktsioon pärast Riias antud lõpuvilet.

Ühisliiga seostub kontekstis ka selle poolest, et nii kõva väljundita Kalev tõenäoliselt sellisel tasemel satsi kokku ei saaks.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Keskendume sel korral Kalevi viimasele mängule Ühisliigas, pühapäeval sõidetakse külla Krasnojarski Jenisseile. Selle tarbeks on meil sepistatud mõned eripanused.

Enne aga tasub kindlasti üle kuulata ka värske Betsafe LIVE, kus Kalev Kruus, Heino Enden ja Andres Sõber taas korvpallijuttu pajatavad. Vaata ja kuula siit:

Pühapäevaseks mänguks on laualt võtta kolm pakkumist, mis annavad võimaluse nii kindla peale minejatele kui ka õnneotsijatele.

Alustuseks soovitame kindlasti panustada Kalevi võidule koefitsiendiga 1.80. Tõsi, tõenäoliselt jäävad vigastuse tõttu eemale nii Maurice Kemp kui ka Janari Jõesaar, ent kolmapäeval murti nendeta maha viiendal kohal asuv Nižni Novgorod. Jenissei on meie meeste seljataga 11.

Oluliselt tummisema summa võib võita siis, kui Kalev skoorib kaugel Krasnojarskis vähemalt 90 punkti. See panus toob raha tagasi 3-kordselt. 90 piir on hooaja kätte saadud nelja korral, aga viimasest kuuest mängust koguni pooltel, nii et miks mitte!?

Kõige magusamalt maitseb kolmas pakkumine. Keene’i arvel on seni keskmiselt 19,6 punkti, mis tähendab, et viimases matšis vähemalt 29 silma tuues ületaks näitaja 20 piiri. Julgetel tasuks panustada, sest koefitsient on lausa 5.

Jänki on tänavu 30 või enam punkti visanud kolmes kohtumises. Viimati sai ta sellega hakkama kolmapäeval Nižni Novgorodi vastu. Esimeses partiis Jenissei vastu kogus Keene näiteks 27 silma.

Betsafe’i koefitsiendid 22.04.2021 @21.45
Betsafe’i koefitsiendid 22.04.2021 @21.45

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Kui see sind veel päriselt ära ei keelitanud, siis võta teadmiseks, et Horvaatia ralli lähenedes on Betsafe’il uuele kliendile pakkuda erakordselt hea diil. Nimelt saab sellisel juhul teha eripanuse Tänaku TOP2 finišile ning selle panuse koefitsiendiks oleks koguni 35!

VÕTA UUE KLIENDI PAKKUMINE

Betsafe pole ära unustanud ka vanu kliente. Nendele pakutakse samamoodi Tänaku erikoefitsienti.  Kui usud, et 2019. aasta maailmameister kroonitakse Horvaatias parimaks, siis sul on võimalik sellele panustada 10.00-se erikoefitsiendiga!

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in