F1-sarja kõige ustavamad sõitjad ehk Schumacher kaotab taas ühe rekordi Hamiltonile

Lewis Hamiltoni nimel on palju erinevaid tippmarke, millest paljude eelmine omanik oli teine seitsmekordne F1-tšempion Michael Schumacher.


Saksamaa vormelisõitja Michael Schumacher ja Itaalia autospordi au ja uhkus Ferrari on kui sünonüümid. Legend kihutas punase perutava hobusega – see on viide Ferrari logole – vahemikus 1996-2006 tervelt 179 korda, mis on vastava pingerea rekord. Aga kõigi eelduste kohaselt kukub see tänavu 27. märtsil Saudi Araabias Jeddahi ringrajal.

Sest just siis sõidetakse võidusõidumaailma kuningliku sarja uue hooaja teine etapp, mis tähendab, et samuti seitse korda maailma parimaks vormelisõitjaks kroonitud Lewis Hamiltoni nimel on Mercedesega 180 starti.

Sakslane ja inglane on selles edetabelis mehed omaette klassist. Kolmandat kohta hoiab tänavu karjääri lõpetanud legendaarne soomlane Kimi Räikkönen. Jäämees kihutas Ferrariga 151 GP-l, vahemikus 2007-09 ja 2014-18.

42-aastase Räikköneni aeg Ferraris oli kahtlemata edukas. Debüüthooajal krooniti ta maailmameistriks ja kokku võitis meie põhjanaaber Itaalia võistkonnaga üheksa etappi. Kokku tõusis Kimi F1-sarjas poodiumi kõrgeimale astmele 21 korda, seega tulid sisuliselt pooled võitudest Ferrariga!

Küll on aga märkimisväärne, et Räikköneni ajastud Ferraris olid eriilmelised. Esimese kahe hooaja jooksul oli soomlane alati tipus, kuid 2009. aastal teenis ta vaid ühe võidu ja oli viis korda poodiumil. Vahemik 2014-18 oli tulemuste poolest palju kehvem. Ainus etapivõit tuli 2018. aastal USAs – see jäi ka Räikköneni viimaseks etapivõiduks F1-sarjas.

Kamp tuntuid nimesid ja siis üks prantslane

Räikköneni selja tagant leiame šotlase David Coulthardi. Praegu meediatööd tegev endine tippsõitja oli truu McLarenile, keda ta esindas 150 korda. Ent 13-kordne GP-võitja kihutas mõistagi ka teiste tiimidega: Williamsi ja Red Bulliga.

Muide, kõige rohkem truudust näidanud sõitjate esikümnes on sisuliselt kõik mehed väga tuntud. Viies on Felipe Massa (Ferrari, 139 starti), kuues-seitsmes Jenson Button (McLaren, 136) ja Nico Rosberg (Mercedes, 136), üheksas Mika Häkkinen (McLaren, 131) ja kümnes Mark Webber (Red Bull, 129).

Terasemad lugejad märkasid, et kaheksandat kohta me eelmises loetelus ei maininud. Põhjus on lihtne: prantslane Jacques Laffite’i nimi ütleb sulle midagi ilmselt vaid juhul, kuid oled väga-väga suur vormelifänn.

Ta on Räikköneni kõrval teine sõitja, kes jõudis siia edetabelisse esindades ühte võistkonda kahel erineval ajal, mitte järjest. Laffite kihutas Ligier’ga 1976-82 ja 1985-86. Tulemuste üle ülemäära kurta ei saa: tänaseks 78-aastane Gallia kukk teenis Ligier’ga kõik oma kuus võitu.

Laffite’i F1-karjäär sai läbi 1986. aasta Suurbritannia GP-l. Brands Hatchi ringrajal toimunud võidukihutamise alguses toimunud avariis murdis ta oma mõlemad jalad, riputades kiivri varna Ligier’ legendina: tiimi üheksast võidust kuus tulid just tänu Laffite’ile.

Kes tegevsõitjatest ohustavad esikümmet?

On üpris selge, et Webber, Häkkinen, Laffite ja teised esikümne tagumise poole mehed pole oma kohaga laulatatud. Näiteks Max Verstappen tõuseb neist uuel hooajal mööda, sest Red Bulli roolis tänavu esimest korda maailmameistriks tulnud hollandlasel on energiajoogifirma toodanguga kirjas 118 starti. Et uuel hooajal on kavas tervelt 23 etappi, tõuseb septembris alles 25-aastaseks saav Verstappen tervelt viiendaks.

Seega langeks Häkkinen 131ga kümnendaks. Kui kõik läheb plaanipäraselt, tõuseb 2022. aastaga tema selja taha kahekordne maailmameister Fernando Alonso. Praegu on hispaanlasel Renault’ga (praegu kannab nime Alpine) kirjas 105 starti.

Aga Verstappeni ja Alonso järel on tükk tühja maad. Järgmise tegevsõitja leiame alles kaheksandast kümnest, kus paikneb 60 stardiga McLareni talent Lando Norris. Ferrari mehel Charles Leclercil on perutava hobusega 59 GPd.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Tagasi on ka jäähokisõpradele meeltmööda olnud eripakkumine. Panusta vähemalt 25 eurot ühe panusena ja minimaalse koefitsiendiga 1.5 jäähokile ning naudi kümne euro suurust tasuta panust. Kliki SIIA, et sellega lähemalt tutvuda.

Meil on hea meel midagi pakkuda ka e-spordi sõpradele. Teeni punkte tehes vähemalt 25 euro suuruseid panuseid (koefitsient pole siin juures oluline!) e-spordile ja võta osa iganädalasest sularahaloosist, kus viis inimest võidavad 100 eurot. Mida rohkem panustad, seda suuremad on võiduvõimalused! Vaata lähemalt SIIT.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in