F1-sõitja, kes sai kirja rohkem piruette kui starte

Ta on ilmselt ainus vormelisõitja, kellele on pühendatud lehekülg, mis luges kokku, palju ta võistlusnädalavahetustel piruette tegi.


Võib võtta päris kanget mürki, et Nikita Mazepini vormel 1 karjäär on nüüd läbi. Lõpuks said meie idanaabrile saatuslikuks Venemaa invasioon Ukrainasse ja sellele järgnenud hukkamõist ning sanktsioonid, kuid eks ole tõsi ka see, et Mazepini oskused polnud võidusõidumaailma kuninglikuks sarjaks piisavad.

23-aastane roolikeeraja sai, nagu sisuliselt kõik F1-sõitjad, tuule tiibadesse kardispordist. Ta krooniti Venemaa meistriks ning 2011. aastal hakkas Mazepin võistlema rahvusvahelistes sarjades. Noormehe tulemused olid head ning näiteks 2014. aastal krooniti ta koos Lando Norrisega kardi maailmameistriks. Ja praegu McLareni F1 võistkonda esindav Norris kuulub ju nende hulka, kellele ennustatakse vormel 1-s väga helget tulevikku.

Loogilise järgmise sammuna istus Mazepin vormelirooli. Madalamates klassides sõites tuli ka seos Eestiga, sest 2017. aastal vormel 3 EM-sarjas kihutades oli Suurbritannia võistkonnas Hitech tema tiimikaaslane Ralf Aron. Endine vormelitalent, kes töötab nüüd madalamaid vormeliklasse domineeriva Prema F3-sarja tiimimänedžerina. Ja olgu märgitud: eestlane lõpetas üldarvestuses venelasest eespool, kohad olid vastavalt üheksas ja kümnes.

Kuigi Mazepini tulemused pole madalamates sarjades kunagi olnud stabiilselt fantastilised, liikus tema karjäär vaid ülespoole. Siinkohal ei saa ütlemata jätta, et raha on alati venelasega kaasas käinud, kuna tema isa Dmitri on edukas ärimees. Valgevenes sündinud venelane juhib Uralchemi keemiafirmat ning (ilmselt) on miljardär. Miks ilmselt? Sest jumal teab, palju on ta sõjast tingitud sanktsioonide ja majanduslanguse tõttu pihta saanud.

Mazepini karjääri üks märgilisemaid hooaegu oli 2019. aasta. F2-sarjas ehk vormel 1-st klassi võrra madalamas võistluses jäi ta oma debüüthooajal kokkuvõttes alles 18. Aga tema võistkonnakaaslane Nyck de Vries krooniti kindlalt meistriks.

Ka Schumacher pani Mazepini paika

Seegi on olnud venelase karjääri üks läbivaid jooni: ta on pidevalt olnud oma võistkonnakaaslastest kehvem. Aga kes maksab, see tellib muusika ja nõnda jõudiski Mazepin oma isa raha toel mullu võidusõidumaailma kuninglikku sarja.

Algus ei andnud palju lootust. Mazepin tegi esimesel võistlusnädalavahetusel Bahreinis nii palju piruette, täpsemalt viis, et talle pühendatud eraldi veebileht mazesp.in, mis jälgis terve hooaja vältel, kui palju ta piruette tegi. Kokku kogunes neid hooajaga 22,5, mida on pooleteise võrra enam kui starte (21).

See ei üllata enam küll kedagi, aga Mazepin ei teeninud möödunud hooajal ühtegi punkti. Meeskonnakaaslasest Mick Schumacherist lõpetas ta eespool vaid viiel GP-l, kuid enam teenis venelane tähelepanu oma toore sõidustiili eest. Näiteks Alpine’i sõitja Esteban Ocon märkis, et kardab iga kord, kui satub rajal Mazepini lähedusse, sest ei tea, kuidas võib Haasi sõitja käituda.

Järgmisel nädalavahetusel algaval hooajal ei pea Ocon ja teised selle üle aga enam muretsema. Ja kui uskuda ajakirjandusele öeldut, saab Haas Mazepini rahapakkideta, vähemalt lähitulevikus, hakkama. Eks siin mängib oma rolli ka tõik, et rahapakid käivad kaasas ka koos legendaarse seitsmekordse F1-meistri Michael Schumacheri poja Mickiga.

Küll on aga huvitav vaadata, kes asendab Mazepini Haasis. Viimasel hooajaeelsel testil Bahreinis on tema asemel roolis kahekordse vormel 1 meistri Emerson Fittipaldi pojapoeg Pietro.

Erinevad kuulujutud on Mazepinist tühjaks jäänud kohta pakkunud teiste hulgas kogenud Nico Hülkenbergile, eelmisel hooajal vormel 2 sarjas poodiumi kõrgeimale astmele tõusnud Oscar Piastrile ja viimased hooajad Alfa Romeos sõitnud Antonio Giovinazzile.

Küllap ole tõsi ka see, et Haasi otsuses mängib rolli, kui palju on neil hooaja jooksul sõitjalt raha vaja. Tõsi, ei Hülkenberg, Piastri ega Giovinazzi kuulu miljardäride perekonda, kel on raha jalaga segada. See annab aga märku sellest, et ehk istub Schumacheri kõrvale mõni jokker.

Kaua enam aga ootama ei pea, sest hooaja esimene GP kihutatakse Bahreinis juba 20. märtsil.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Meil on hea meel midagi pakkuda ka e-spordi sõpradele. Teeni punkte tehes vähemalt 25 euro suuruseid panuseid (koefitsient pole siin juures oluline!) e-spordile ja võta osa iganädalasest sularahaloosist, kus viis inimest võidavad 100 eurot. Mida rohkem panustad, seda suuremad on võiduvõimalused! Vaata lähemalt SIIT.

Selle nädala Meistrite liiga, Euroopa liiga ja Konverentsiliiga mängude tähistamiseks skoori tasuta panus ja kümme tasuta spinni igal mängunädalal panustades vähemalt 25 eurot Meistrite liigale, Euroopa liigale või Konverentsiliigale. Liitu pakkumisega SIIN.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in