Kas Kalev/Cramo naaseb külmast Siberist võiduga?

10. jaanuaril lähevad VTB Ühisliigas vastamisi Krasnojarski Jenissei ja Kalev/Cramo. Kuidas läheb meie meisterklubil Siberis? Loe ennustusvihjeid siit!


Veebruari alguses võõral väljakul Euroliigas mängivat Peterburi Zenitit nahutanud Kalev/Cramo jätkab oma VTB Ühisliiga võõrsilturneed, kui 10. veebruaril minnakse palliplatsil vastamisi Krasnojarski Jenisseiga.

Kahe meeskonna esimene tänavune kohtumine Tallinnas lõppes kodusmeeskonna 94:87 võiduga. Kuigi tolles mängus oli Jenissei tagamees Davion Berry 27 punktiga üleplatsimees, oli kalevlaste meeskondlikus see, mis lõpuks maksvusele pääses. Meie esindussatsi parim oli siis Janari Jõesaar 23 punktiga, kahekohalise arvuni jõudsid veel Kristjan Kitsing (22), Kyle Vinales (16) ja Aigars Škele (13).

Just sellest kohtumisest algas Jennissei jaoks väikene mõõn, millest pole välja ronitud siiani. Kui enne Kalevi mängu oli meeskonna saldo viis võitu ja kaks kaotust, siis pärast seda on olukord pöördunud risti vastupidiseks. Võidurõõmu on tuntud vaid korra – detsembri lõpus oldi veidi üllatuslikult 95:93 üle Kaasani Uniksist – mõru kaotusepill on tulnud alla neelata koguni kuues matšis. Sealjuures viies järjest! Liigatabelis paikneb Jenissei (6-9) hetkel kümnendal positsioonil, hiljuti tänavu teistkordselt Zenitist üle olnud Kalev (7-8) naudib aga viiendat tabelirida.

Rügati ka eurosarjas

Paralleelselt võttis mullu esimesena VTB Ühisliiga play-off’ist välja jäänud Jenissei tänavu osa ka FIBA Europe Cupist, kus jõuti teise vahegruppi. Sealt edasi kaheksa parema sekka neil siiski asja polnud. Viimases voorus alistati küll 96:84 Hollandi klubi Leiden, kuid kokkuvõttes andsid 2 võitu ja 4 kaotust Türgi klubide Karsiyaka Pinari ja Bahcesehiri Koleji järel alagrupis kolmanda koha.

Jenissei mänguvankrit veavad põhiliselt 28aastane ameeriklasest tagamees Davion Berry (keskmiselt 18,1 punkti), 30aastane horvaat Tomislav Zubcic (15,7 punkti) ja 27aastane jänki Dustin Hogue (12,7 punkti). Eesti korvpallisõbrale on kindlasti tuttav ka mullu Kalevis säranud Chavaughn Lewis.

Ameeriklane alustas hooaega küll Nižni Novgorodis, kuid liikus novembri lõpus Jenisseisse. Siberi pole Lewisle aga liiga edukaks peatuspaigaks osutunud. Uue koduklubi eest on ta Ühisliigas väljakul käinud kokku seitse korda ja visanud keskmiselt 6,6 punkti. Viimast duelli Permi Parmaga jälgis tagamees aga sootuks pingilt. Mänguajata jäi ta ka kahes viimases eurosarja kohtumises.

Kalev sõidab Siberisse seitsmemängulise võiduseeria pealt. Tõsi, Eesti-Läti liigas Rapla või Liepaja alistamine ei muud kedagi Ühisliiga kontekstis hirmsamaks, seega tuleb rohkem rõhutada fakti, et viimased VTB mängud – Saratovi ja Zeniti vastu – õnnestusid Cramol väga-väga hästi.

Neljapäevases kohtumises Rapla vastu ei jooksnud meie esindusklubi eest platsile Martin Dorbek (käevigastus) ja Michael Finke (põlvehäda). Siberisse reisivad mõlemad mehed siiski kaasa, kuid nende osalemine/mitteosalemine selgub alles mängupäeval. Küll on ilusasti rivis Kalevi suurimad korvikütid: Kyle Vinales (keskmiselt 18,2 punkti), Aigars Škele (12,3), Kristjan Kitsing (12,1) ja Janari Jõesaar (10,7).

Ajalugu soosib Kalevit

Rääkides reisimisest, siis kindlasti vajutab raudlinnus veedetud aega kalevlaste mängule väikese pitseri, kuid meie õnneks ei valitse kaugel Siberis praegu üüratud külmakraadid – sealne rekord on lausa – 41,6*C – vaid õhutemperatuur püsib isegi kergelt plusspoolel. Lisaks ei saa Jenissei meeskonna puhul rääkida metsikust koduseintetoetusest. Sealne Arena Sever (tõlkes põhjaareen) mahutab küll 4000 inimest, kuid tänavu on omadele kaasa käinud elamas keskmiselt 1801 pealtvaatajat, mida on napid 400 rohkem kui Kalevil. 

Omavahel on meeskonnad varasemalt vastamisi läinud 16 korda ning saldo on veidi Siberi klubi kasuks (9-7). Samas, kui jätta välja euromängud ning lähtuda ainult Ühisliiga ajaloost, kalduvad kaaluvihid juba Cramo kasuks (7-6). Pealegi, viimased viis korda on samamoodi platsilt võitjana lahkunud just kalevlased.

Mis keelt kõnelevad koefitsiendid?

Betsafe’i koefitsiendimeistrid soosivad nimetatud duellis selgelt kodumeeskonda, mis on mõnevõrra isegi üllatav. Võidukoefitsient 1.31 klubile, kellel on käsil viiemänguline kaotusteseeria ning kes on viimased viis omavahelist duelli kaotanud, tundub esmapilgul pigem kummaline.

Ilmselt üritatakse rõhuda Kalev/Cramo ajalooliselt nigelale võõrsil vormile. Tänavugi on meie meisterklubi saanud kodust eemal ainult kaks võitu (vs Nižni Novgorod ja vs Zenit). Kaotusi on seevastu kogunenud juba neli. Ometi tundub võitjat valides ahvatlevam Kalev/Cramo võidukoefitsient, millega võib raha tagasi saada koguni 3.15-kordselt. 

Betsafe’i koefitsiendid 08.02.2020 @13.00 seisuga

Kes siiski arvab, et Kalev võõral väljakul võitu kätte ei saa, kuid annab vastastele kõva lahingu, võib vaadata händikäpi poole ja anda Jenisseile 6,5 punkti ette. See tähendaks, et Cramo napi kaotuse korral tunneksite ennast ikka võidumeestena, sest raha tuleks tagasi 1,86-kordselt.

Jenissei näol on tegemist meeskonnaga, kes armastab väga (kaugelt) visata ja joosta (mis toob endaga kaasa palju pallikaotusi). Tänavu kostitavad nad külalisi keskmiselt 87,2 punktiga, samal ajal kui endale lasevad visata 90,0 punkti. Kuigi Cramo keskmine korvisaldo on kõigest 77,1 punkti, tasuks nimetatud duellis kiigata just punktisummade poole.

Näiteks kui kaks meeskonda viskaksid üle 173,5 punkti (ehk mõlemad nt 87), on võimalik raha teenida 1,88-kordselt tagasi. Kui aga usute ainult kalevlastesse ja sellesse, et nemad võiksid kokku saada 84 punkti, on koefitsient sarnane (1,88).

Betsafe’i koefitsiendid 08.02.2020 @13.00 seisuga

Lisaks tuleb märkida, et mängu ajal on võimalik teha erinevaid live-panuseid. Mida see täpsemalt tähendab, loe SIIT.

log in

reset password

Back to
log in