Mis tunne on olla üle poole sajandi peksupoiss?

Eesti jalgpallikoondise ei lähe praegu küll hästi, kuid vähemalt oleme me korra jõudnud EMi uksele. Seda siis 2012. aastal. Venezuela seevastu pole tiitlivõistluste õhku isegi nuusutanud.


Samal ajal kui Euroopas keskendutakse Rahvuste liiga mängudele ning mõni pikema perspektiiviga vutifänn närib küüsi ka tuleva aasta EMi osas, selgitatakse teisel pool maakera juba 2022. aasta Katari MMile pääsejaid. 

Lõuna-Ameerikas tehti sellega algust juba oktoobri alguses ning CONMEBOLi suured Brasiilia ja Argentina naudivad kahe vooru järel mõlemad täisedu. Neile järgnevad Colombia ja Paraguay (4 punkti), kolme silma paelt leiab Ecuadori ja Uruguay.

Ja siis tuleb riburadapidi tagumine ots: Tšiili ja Peruu, kel mõlemal üks punkti, ning nulliga Boliivia ja Venezuela.

Saagem tuttavaks, peksupoiss

Kuigi väravate vahest lähtudes on tegelikult Venezuela naaberriigist eespool, paigutasime me nad meelega praegu nimekirjas viimaseks. Seda põhjusel, et Lõuna-Ameerika jalgpalli kontekstis nad seda ka on. Vaieldamatult ning halastamatult.

Kui Brasiilia on osa võtnud igast (21) jalgpalli MMist, siis Venezuela sama saldo on null. Pikalt oli nendega sama pulga peal ka Ecuador, kes debüteeris maailmameistrivõistlustel alles 2002. aastal Lõuna-Koreas ja Jaapanis, kuid seejärel on peale saadud veel ka 2006. aastal Saksamaal ja 2014. aastal Brasiilias. Ent Venezuela on jätkuvalt nulli peal. Ja ei saaks öelda, et nad pole üritanud. On küll, lausa 13 korda. Ent tulemusteta.

Ja tsoonis, kust MMile saab üldjuhul 40% (4 tükki 10st) osalejatest, heal päeval koguni 50% ning väga heal päeval – kui korraldaja tuleb Lõuna-Ameerikast nagu 2014. aastal Brasiilia – isegi 60%, on see lausa häbiväärne.

Pool sajandit kaotusi

Esimest korda võtsid venezuelalased MM-valikturniirist osa 1966. aasta finaalturniiri eel. Nad sattusid ühte alagruppi Uruguay ja Peruuga ning debüütretk päädis nelja kindla kaotuse ning väravatevahega 4:15.

Neli aastat hiljem üritades teeniti mõisa peale mängides ka juba oma esimene punkt, kui Colombiaga tehti 1:1 viik, kuid suures plaanis hõiskamiseks põhjust polnud. Ülejäänud viies mängus saadi tappa nii, kuis mühiseb ning taas pidid nad sisse võtma alagrupi viimase koha. Väravatevahega 1:18.

1974. aastal loobusid nad ise viimasel hetkel valiksarja mängimisest. 1978. aastal… ah, mis me ikka üritame. Üks viik ja kolm kaotust. Väravatevahe 2:8.

1982. aasta valiksarjas tundsid venezuelalased viimaks ka võidurõõmu, kui neil õnnestus Boliiviast 1:0 üle olla. Ent alagrupi viimasest kohast pääsu polnud. Ja nõnda kestsid asjalood veel tükk aega…

1986. aasta valiksarjas jäädi taas võiduta. Nagu ka 1990. aasta valiksarjas. 1994. aastal toimunud USA MMi eel korra taas võideti – ajaloo teine! – kuid ülejäänud mängudes saadi ikkagi tala.

Süsteemi muutus tuli kasuks

Praegu CONMEBOLis kasutusel olev süsteem, kus kõik riigid mängivad kõigiga kahel korral läbi, võeti Lõuna-Ameerikas kasutusele 1998. aasta MMi eel. Ent see ei tähendanud, et Venezuela hakkaks kohe võite noppima. Prantsusmaal toimunud tiitlivõistluste eel teenisid nad 3 viiki ja 13 kaotust…

Alles 2002. aasta MMi eel teenis Venezuela oma ajaloo kolmanda võidu MM-valikmängus. Ja sellele järgnes ka neljas, viies, kuues ja seitsmes. Ehk ühes tsükli jooksul võideti koguni viis mängu, ent sellega platseeruti Lõuna-Ameerika tsoonis ikkagi ainult eelviimaseks ehk üheksandaks.

Ja et kiirvomis läbi tulistada lähiajalugu.

2006. aastal – viis võitu ja 8. koht

2010. aasta – kuus võitu ja 8. koht

2014. aasta – viis võitu ja 6. koht

2018. aasta – kaks võitu ja 10. koht

Ehk isegi 2014. aasta MMi eel säranud põlvkond, eesotsas Salomon Rondoni ja Juan Arangoga, ei suutnud Venezuelat tõotatud maale viia.

Häda esineb ka mujal

Ent piirduks Venezuela hädad siis vaid MM-valiksarjaga. Nutune on asi ka Copa America raames. Tänu turniiri laiendamisele ning Costa Ricade ja muuda väiksemate kaasamisele ei jää nad küll enam nii sageli alagruppi pidama, kuid kaugele purjetamisest on samamoodi asi kaugel. Üldjuhul on stsenaarium järgnev: Venezuela suudab alagrupis mõnda külalist edestada, kuid veerandfinaalis saadakse valusalt piki hambaid.

Vaid korra on asjalood läinud teisiti. Seda 2011. aastal, mil see sama Rondoni ja Arango põlvkond suutis nelja parema sekka jõuda. Ning sealgi osutati Paraguayle südi vastupanu, kuniks penaltiseeria järel ikkagi langeti.

Neljanda koha mängus häviti Peruule juba 1:4.

Ja mõelda siis vaid, et säärane koondis hoiab FIFA edetabelis 28. positsiooni…

Aga seda vist põhjusega, sest kui Eesti (B-)koondis 2005. aastal neile sõprusmänguks külla sõitis, saime meiegi 0:3 sugeda.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Ka panustamisrubriigis jääme me Lõuna-Ameerikasse, kus mängudega tehakse algust juba neljapäeva õhtul, mil vastamisi lähevad Boliivia ja Ecuador. Selles duellis on külalismeeskond selge favoriit. Põhjus on lihtne, Boliivia viimase kümne rahvusvahelise mängu saldo on vaat, et nigelam kui Eestil. Jah, neil on küll ette näidata üks võit, aga see tuli Haiti üle. Ülejäänud matšides on nad väljakult lahkunud noruspäi. Ecuador seevastu pani alles kuu aega tagasi Uruguay 4:2 paika ning viimasest kümnest mängust on neil ette näidata 4 võitu, 1 viik ja 5 kaotust. Omavahel läksid tiimid vastamisi ka mullu septembris, mil Ecuador võttis 3:0 võidu.

Betsafe’i koefitsiendid 11.11.20 @12.00

Teise panustusena soovitame kiigata Argentina–Paraguay duelli poole. Tolles mängus on favoriidid võõrustajad, kuid meile jäi silma hoopis Paraguay koefitsient, milleks on 9.50. Kas tõesti peab see nii suur olema? Meie hinnangul mitte. Jah Argentina on favoriit, viimase 10 mängu saldo 6-3-1, samal ajal kui kui Paraguay oma on 3-3-4. Ent.

Kui Argentina võidab võtab siit järjest üheväravalisi võite Ecuadori ja Boliivia üle, siis mingist domineerimisest me rääkida ei saa. Ka koondiste viimased omavahelised duellid on lõppenud vastavalt 0:0, Paraguay 1:0 (!) võiduga ning 1:1. Seega meie liigume “viik välistatud” variandiga Paraguay võidu suunas, mille korral oleks koefitsient 7.00.

Betsafe’i koefitsiendid 11.11.20 @12.00

Kolmandaks soovituseks on Brasiilia ja Venezuela mäng. Sambamaa meeste võidus ei tasu siinpuhul kahelda, mistap tasub koefitsiente otsides kiigata väravate poole. Brasiilia koondise viimased kolm mängu on lõppenud vastavalt 3:0, 5:0 ja 4:2. Ja Venezuela koondise nigelat minekut ei hakka me siinkohal uuesti rõhutama. Seega “üle 3,5 värava” it is.

Betsafe’i koefitsiendid 11.11.20 @12.00

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Muide, Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Täpsemat teavet vaata SIIT.

Pole jalgpallihuviline? Pole lugu, sest Betsafe’is saab igal nädalal E-spordi maailmas haarata 15-eurone riskivaba panus. Seda saab kasutada mistahes e-spordi sündmusel!

Ja tagatipuks veel üks põhjus, miks Betsafe’is panustada. Kui teed seda igal nädalal 50 euro ulatuses osaled loosimises, kus Betsafe’i jagab välja 1500 € väärtuses riskivabu panuseid!

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

 

 

 

log in

reset password

Back to
log in