Taasiseseisvunud Eesti koondise 15 omaväravat

Eesti jalgpallikoondis on pärast taasiseseisvumist löönud 15 omaväravat. Spordijutud.com kaevus sel puhul ajalooannaalidesse, et neid teile meenutada. Head vaatamist!


Märten Kuusest sai pühapäeval 12 mängija, kes löönud pärast taasiseseisvumist Eesti jalgpallikoondise eest omavärava. Seda “edetabelit” juhib kauane rahvusesinduse kapten Ragnar Klavan, kes nahkkera enda võrku saatnud kolmel korral, kahel puhul on sama suutnud Janek Meet. Ülejäänud mehed on (siiani) piirdunud ühega. Spordijutud.com meenutabki siinkohal Eesti jalgpallikoondise omaväravaid. 

Otsa tegi 1994. aastal lahti Urmas Kirs, kes skooris novembrikuises EM-valikmängus Ukraina eest. Kiievis toimunud kohtumise võitsid võõrustajad 3:0 ning tabamused kirjutati Sergei Konovalovi, Timerlan Husejnovi ja Urmas Kirsi arvele.

 

Seejärel tuleb meil ajaratas kruttida 1997. aasta märtsikuusse, kui sinisärgid madistasid Kilmarnockis šotlastega. Võõrustajad võitsid MM-valikmängu 2:0 ning tabamused kanti vastavalt Tom Boydi ja Janek Meedi arvele.

 

Kõigest kaks kuud hiljem lõi Marek Lemsalu Eesti koondise kolmanda omavärava. Seda MM-valikmängus Läti vastu. Eesti asus toona kohtumist küll 5. minutil Indrek Zelinski väravast juhtima, kuid Vladimirs Babicevsi, Aleksandrs Jelisejevsi ja Lemsalu tabamused kinkisid kolm võidupunkti lõpuks lõunanaabritele.

 

1998. aasta oktoobrikuus tõusis eksklusiivsesse klubisse Sergei Hohlov-Simson. Nimelt sai temast esimene koondislane, kes sahistanud mängus mõlema tiimi võrku. Esmalt aitas ta Eesti koondise 35. minutil EM-valikmängus Šotimaa vastu 1:0 ette, kuid 79. minutil tähendas tema omavärav juba 2:2 viiki. Šotslased võitsid Edinburghis toimunud kohtumise lõpuks 3:2, nende ülejäänud kaks tabamust kirjutati Billy Doddsi nimele, Eesti koondise teise värava eest hoolitses Maksim Smirnov.

 

Neli päeva hiljem tõusis Hohlov-Simsoni asemel tähelepanu keskpunkti taas Meet, kes lõi EM-valikmängus tšehhide vastu oma koondisekarjääri teise omavärava. Tšehhid ei vajanud tolles mängus küll abi, sest Pavel Nedvedi ja Patrick Bergeri tabamusteks juhtisid nad 38. minutiks juba 3:0, kuid 45. minutil Meet siiski nahkkera enda võrku suunas. Teisel poolajal suutis Argo Arbeiter lüüa ka Eesti auvärava.

 

Uue sajandi esimese auvärava au langes 2003. aastal osaks Ott Reinumäele, kes aitas Belgial meil EM-valikmängus 2:0 võita. Tolles mängus kirjutati esimene tabamus Thomas Buffeli nimele.

 

2007. aastal jõudis järg Taavi Rähni kätte, kui keskkaitsja ühines Shaun Wright-Phillipsi ja Wayne Rooneyga, et aidata Inglismaa EM-valikmängus meie vastu 3:0 võiduni.

 

 

Omaväravaid nähti ka Eesti jaoks kuulsaimas ja edukaimas 2012. aasta EM-valiksarjas. See juhtus 2010. aasta oktoobris, kui Andrei Sidorenkovi õnnetu pallipuude kinkis Sloveeniale Tallinnas 1:0 võidu.

 

2011. aastal sai Mikk Reintamist merepinnast kõige kõrgemal omavärava löönud koondislane, kui tema puusast põrkas pall väravasse Uruguay vastu. Rivera linnas toimunud duelli ülejäänud kaks väravat kirjutati Martin Cacerese ja Nicolas Lodeiro nimele.

 

Eesti koondise taasiseseisvumisajaloo kümnenda omavärava lõi Raio Piiroja. Seda 2011. aasta septmberis EM-valikmängus Põhja-Iirimaa vastu. Õnneks lõpptulemust see tabamamus väga ei mõjutanud, sest Eesti koondis võitis kohtumise Martin Vungi, Tarmo Kingi, Sergei Zenjovi ja Kaimar Saagi väravatest 4:1.

 

 

2013. aastal jõudis järg Ragnar Klavani kätte. Oma esimese lõi viljandlane Ungari kasuks, kui meid Budapestis 5:1 tümitati. Kui ungarlaste poolelt sahistasid lisaks Klavanile veel ka Tamas Hajnal, Daniel Böde, Krisztian Nemeth ja Balazs Dzsudzsak, siis meie auvärava virutas Tarmo Kink.

 

Klavani teine omatabamus sündis kaks aastat hiljem EM-valikmängus Šveitsiga. Too värav oli seda valusam, et see juhtus mängu neljandal lisaminutil…

 

Oma kolmanda omaväravani jõudis Klavan 2016. aastal, kuid enne seda trügis sellesse nimekirja ka Karol Mets, kes suunas nahkkera enda võrku suvises sõprusmängus Portugaliga. 7:0 hävitusmängus jäi viljandlasele viienda tabamuse au. Aga skoorilehel ilutses tema nimi Cristiano Ronaldo, Quaresma, Ederi ja Danilo Pereira kõrval.

 

 

Ja nüüd siis Klavani kolmas omavärav, mis oli enne Kuuske viimane omavärav.  See sündis 2016. aasta novembris, kui Belgia meid Martin Reimi ametiaja kolmandas mängus 8:1 tümitas. Ülejäänud skoorijad: Thomas Meunier, Dries Mertens, Eden Hazard, Yannick Carrasco, Romelu Lukaku ja mõistagi Henri Anier. Pole paha seltskond.

 

Kokku on siis Eesti koondislased löönud 15 omaväravat. Vastased on meid aidanud omatabamustega aga seitsmel korral ja nendeks meesteks on…

  • Mirsad Hibic – 1998. aasta 5. september | Bosnia ja Hertsegoviina – Eesti 1:1
  • Haider Mahmuod – 1999. aasta 30. oktoober | Iraak – Eesti 1:1
  • Manou Schauls – 2004. aasta 4. september | Eesti – Luksemburg 4:0
  • Paul Stalteri – 2008. aasta 26. märts | Eesti – Kanada 2:0
  • Aleksandar Lukovic – 2010. aasta 8. oktoober | Serbia – Eesti 1:3
  • Mate Patkai – 2018. aasta 15. oktoober | Eesti – Ungari 3:3
  • Vasilis Lampropoulos – 2018. aasta 18. november | Kreeka – Eesti 0:1

Aga kui lisame juurde ka esimese vabariigi aegse koondise, siis kes lõi ikkagi Eesti koondise esimese omavärava? Kui allikates viga pole, peaks selleks meheks olema Artur-Aleksander Neuman-Tarimäe, kes aitas 1932. aasta augustikuus eksikombel soomlasi. Tegemist oli Eesti koondise 59. kohtumisega läbi jaloo. Tõsi, toonastes protokollides võis esinada ka vigu ning kõiki väiksemaid ja kergemaid puuteid ei fikseeritud mitte omaväravana.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Rahvuste liiga jätkub Eesti koondise jaoks kolmapäeval, mil Lillekülas võõrustatakse Armeeniat. Ning kuigi ajalooliselt on sinisärkide saldo igati viisakas – kaks võitu, kaks viiki ja kaks kaotust – siis kõigil on väga-väga värskelt meeles septembrikuine mäng Jerevanis, mille võõrustajad kindlalt 2:0 võitsid.

Kuigi äsjane mäng Põhja-Makedooniaga süstis meie meestesse veidi eneseusku, tasub siinkohal silmas pidada, et põhja-makedoonlaste jaoks oli tegemist teisejärgulise matšiga. Oli nende põhifookus kogunenud ju eelmise nädala keskel toimunud EMi play-off’i poolfinaalile, kus alistati Kosovo, misläbi jõuti novembris toimuvasse finaalmatši, kus kohtutakse Gruusiaga. Ehk vastaste jaoks pole mängus ei rohkem ega vähem kui ajaloo esimene finaalturniiri pilet. Nõnda oli ka arusaadav, et Põhja-Makedoonia peatreener Igor Angelovski saatis Eesti vastu väljakule suuresti B-koosseisu.

Kas see tähendab, et Eesti 3:3 viik polnudki saavutus? Mitte päris. Arvestades missugused nukrad saldod meil enne seda kohtumist käsil olid – jah, võiduta oleme jätkuvalt 12 mängus – tuleb sellegi üle rõõmu tunda. Ent see ei tähenda, et me Armeenia vastu favoriidid oleksime. Kaugel sellest. Selleks on ikkagi armeenlased ning nõnda arvavad ka Betsafe’i koefitsiendimeistrid.

Betsafe’i koefitsiendid 12.10.20 @12.08

Et Armeenia koefitsienti veelgi ahvatlevamaks muuta, ennustame meie koguni, et külalismeeskond võidab nulli vastu. Sellisel juhul meie summa juba 3.25-kordistatakse. Midagi pole teha. Ühe mängu põhjal meie üldistusi tegema ei hakka ning suures plaanis on Eesti koondis hetkel ikkagi probleemide rüppes.

Betsafe’i koefitsiendid 12.10.20 @12.10

Kolmapäeval on võistlustules ka meie põhjanaabrid, kes võõrustavad iirlasi. Selle kohtumise eel on väga palju kõneainet pakkunud koroonapisik, mis külaliste leeris vaikselt pahandust külvab. Praeguseks peaks potentsiaalsete lähikontaktsete arv oleme tõusnud seitsmeni, mistõttu tuli Iirimaal ka viimases duellis Walesi vastu hakkama saada praktiliselt B-koosseisuga. Siis õnnestus neil kohtumine küll 0:0 viigisadamasse tüürida, kuid ilmselgelt on see soomlaste jaoks hea võimalus võidupunktid koju jätta.

Betsafe’i koefitsiendid 12.10.20 @20.10

Põnevuslahingutes teeme sel korral kombopanuse. Horvaatia ja Prantsusmaa duellis ennustame viimaste võitu (2.10) ning Itaalia ja Hollandi duellis võõrustajate võitu (2.00). Nõnda upitame koefitsiendi kenasti 4.20 peale ja istume rahus televiisori ette, et vutiõhtut nautida.

Betsafe’i koefitsiendid 12.10.20 @20.10

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Muide, Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Täpsemat teavet vaata SIIT.

Lõpetuseks on Betsafe’il vahva kampaania jäähoki-, tennise- ja jalgpallisõpradele. Olenevalt sellest, millele sulle meeldib panustada, võid võita 10, 20 või 40-eurose riskivaba panuse. Valik on sinu, tee see SIIN!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

log in

reset password

Back to
log in