Balti turniiri võidust unistav Eesti on enda jaoks haruldases olukorras

Eesti jalgpallikoondis pole pärast taasiseseisvumist Balti turniiril võidutsenud. Nüüd on meil aga see võimalus!


Kaks nädalat tagasi oli Eesti jalgpallikoondis olukorras, kus nad polnud võidurõõmu tundnud 19 järjestikuses kohtumises. Praeguseks on see fakt aga vaiba alla pühitud, sest sinisärkidel on hoopistükis ette näidata kaks järjestikust võitu! Ei, see pole uni, vaid Eesti koondisel on õnnestunud tõepoolest murule pikale panna nii leedulased kui ka EMile sõitvad soomlased. Kuna aga süües kasvab isu, siis nüüd tahaks väga-väga üle olla ka lätlastest, et 83-aastase vahe järel taas Balti karikas endale napsata.

Juba Balti turniiri eel kirjutasime me Spordijutud.com’is, et kolme riigi sõprusturniir on Eestile olnud üldiselt võrdlemisi nukraks võistluseks. Ajaloos on sinisärkidel õnnestunud siin küll kahel puhul triumfeerida, kuid need jäävad mõlemad esimese vabariigi aegadesse. Pärast taasiseseisvumist oleme me pigem olnud hapupiimased ning nagu me eelnevaski artiklis tabavalt välja tõime: tänu soomlastele on Eesti suutnud traditsioonilisel kolme riigi turniiril ka neljandaks jääda.

Varem juhtunud vaid korra

Ent tänavu on Eestil viimaks võimalik see needus murda. Tänu Vladislav Kreida, Konstantin Vassiljevi ja Henri Anieri imelisele kokkumängule õnnestus meil Leedu 1:0 alistada ning nõnda õnnestus meil taasiseseisvumisjärgses ajaloos alles teist korda Balti turniiri võiduga alustada!

Esimest korda õnnestus sinisärkidel see kolm aastat tagasi, kui Rakvere linnastaadionil alistati Henrik Ojamaa ja Mattias Käidi tabamustest 2:0 Leedu. Seejärel sõideti kaks päeva hiljem Riiga, kus meie fännid skandeerisid tarmukalt, et “Me tulime siia kausi järele”. Kauss tähendab siis läti keeles karikat. Kuid seda siiski endale ei saadud, sest Janis Ikaunieksi värav tõi toona 1:0 võidu meie lõunanaabritele. Ja kuna viimases voorus tegid lätlased Leeduga 1:1 viigi, ongi FIFA edetabelis Balti riikidest kõige tagapool paiknevad lätlased – Eesti 116, Leedu 134, Läti 138 – need, kes on praegusel Balti turniiril tiitlikaitsja rollis.

Tegelikult on Eestil pärast avamängu Balti turniiri võidušanss eksisteerinud ka 1996. ja 2010. aastal. Mõlemal juhul tehti toona esmalt viik lätlastega, kuid teises mängud leedulastega asjalood enam meie soodu ei läinud.

Vaja on kindlasti võitu

Tänavuse turniiriga seoses on teada ka asjaolu, et viik meie mehi enam ei aita. Nimelt oli Läti eelmisel reedel toimunud kohtumises 3:1 üle Leedust, mis tähendab, et viigi korral tekkivas surnud ringis aitaks etem väravatevahe esikohale just nimelt lätlased. Koondislased on sellest aga teadlikud ning kavatsevad väljakule võitu jahtima minna.  «Teame, et meil on ses mõttes selg vastu seina, et Balti turniiril esikoha saamiseks vajame võitu. Teeme tööd edasi ja loodame, et selleks mänguks saab ka publik meid toetama tulla,» põrutas keskkaitsja Karol Mets pärast Soome alistamist.

Mängu tähtsusest saab sealjuures aru ka meie treeneritebrigaad. Näiteks koondise ÜKE-treener Michael Müller kuulutas vahepeal: ,,Meie jaoks on tegemist finaaliga ja tahame seda väga võita. Oleme selleks kogu meeskonnaga valmis.”

Siinkohal on aga paslik kiigata korra minevikku, et näha, kui sageli on Eesti saanud kolmemängulist võiduseeriat üldse nautida? Vastus on, et harva. Viimati juhtus see 2017. aasta novembris, kui sinisärgid olid kolmes järjestikuses sõprusmängus üle Maltast (3:0), Fidžist (2:0) ja Vanuatust (1:0). Teoorias võinuks see jaga pikeneda toona veelgi, kuid viimases Okeaania turnee matšis ei suudetud Uus-Kaledoonia vastu enamat 1:1 viigist.

Enne seda suutis Eesti koondis kolm mängu järjest võita 2015. aasta suvel, kui esmalt alistati sõprusmängus Soome 2:0, ning seejärel EM-valikmängudes San Marino (2:0) ja Leedu (1:0). Ent tollegi kohtumise puhul on nimistus üks n-ö kääbusriik. Kui tahta tõepoolest jada, kuis alistatud on enda suurusjärgu või isegi suurmaid koondiseid, siis tuleb ajaratas kerida imelisse 2012. aasta EM-valiksarja, kus järjest alistati Sloveenia (2:1) ja kahel puhul Põhja-Iirimaa (4:1 ja 2:1). Oh neid aegu ilusaid!

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Nagu me eelmises lõigus välja tõime, on kolm järjestikust võitu Eesti koondise jaoks pigem haruldus, mistõttu ei julge me ka nüüd, panustamissoovitust andes, sellele teele minna. Küll julgeme hüpata ühele teisele vankrile, millel on kirjas, et meie värav püsib lätlaste vastu lukus! Thomas Häberli on näidanud, et tema juurutatav 5-3-2 süsteem tasakaalust väljas äärtega, on tagala kindlamaks muutunud ning kui arvestada, et EMile minev Soome koondis ei suutnud seda kaitseliini lahti muukida, siis asi see lätlaste vastu taga kõva hoida ole. Kui Läti peakski Eesti vastu kuivale jääma, saaks raha igatahes tagasi 2.95-kordselt ning see on võimalik ainult tänu meie headele sõpradele Betsafe’is, kes säärase eripanuse välja mõtlesid!

Betsafe’i koefitsiendid 08.06.2021 @12.00

Teise eripanusena potsatame me Konstantin Vassiljev tüüritavasse vankrisse. Kui vanameister peaks lõunanaabrite vastu olema osaline värava löömises – kas siis ise autorina või söödumeistrina – pakub Betsafe meile koefitsiendiks 3.35. Arvestades, et kõik standardolukorrad on jätkuvalt maestro anda, siis pole see sugugi paha kopikakoht.

Betsafe’i koefitsiendid 08.06.2021 @12.00

Panustamisrubriigi viimase soovitusena keskendume sel korral uutele klientidele. Nimelt pakub Betsafe’i kõikidele uutele panustamishuvilistele jalgpalli EMi puhul eripanust, mis hõlmab finaalturniiri avamängu. Nimelt on võimalik uustulnukatel panustada Itaalia võidule koguni 35-se koefitsiendiga ning kuigi sellel eripakkumisel on ühe euro piirang, ei tasu sellel ennast morjendada lasta, sest suures plaanis on tegemist kui maast leitud rahaga! On ju Itaalia koondis püsinud praeguseks kaotuseta koguni 27 kohtumist ning asi see siis Türgi EMi avamängus alla neelata ole.

Betsafe’i koefitsiendid 08.06.2021 @12.00

 

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Muidugi teab jalgpallisõber, et 11. juunil algab EMBetsafe tuleb sulle appi ning aitab täiendada oma teadmisi ajaks, mil suurturniir saab alguse. Õpi SIIT, kuidas koefitsiendid toimivad, millistele turgudele panustada ja vii end kurssi, kuidas kasutada spordiboonuseid!

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in