21. sajandi kümme edukaimat vutiklubi

Panustamisrubriigis keskendume jätkuvalt Rahvuste liigale, mis sel nädalal täiega hooga edasi veerab. Eesti kohtub Armeeniaga, kuid meie ootused just lakke kruvitud pole.


23. augustil, mil Müncheni Bayern alistas Meistrite liiga finaalis Pariisi Saint-Germaini, tõmmati ametlikult joon alla koroonaviiruse poolt pikale veninud hooajale. Kuigi mõnel pool on juba vutikarussellile taas hoog sisse lükatud, tõmbame meie korraks käsipidurit ning vaatame olnule tagasi. Siinkohal toome teieni 21. sajandi kümme edukaimat jalgpalliklubi!

#10 Pariisi Saint-Germain (Prantsusmaa) – 30 trofeed

Kuigi Meistrite liiga finaali järel valasid pariislased kurbusepisaraid on neil 21. sajandil olnud kõvasti põhjust nutta ka õnnest. Kas oma osa sellel on mängida ka naftarahal, mida 2011. aastast klubisse pumbatakse? Jah, kuid ots tehti lahti siiski “loomulikul” teel. Enne Katari šeike õnnestus klubil võita kolm Prantsusmaa karikat (2003-04, 2005-06, 2009-10), liigakarikas (2007-08) ning triumfeerida ka Intertoto karikasarja raames (2001). Ehk kokku viis trofeed.

Mis mõistagi kahvatusellele järgnenud 7 riigi meistritiitli, viie karikavõidu, kuue liigakarika ja seitsme superkarika trofee kõrval. Sest see teeb kokku 25!

#9 Madridi Real (Hispaania) – 30 trofeed

Arvestades nende Meistrite liiga triumfe – eriti kolme järjestikust – eeldasid ilmselt kõik, et El Blancos on selles tabelis tunduvalt kõrgemal. Noh, seda on raske teha, kui kodumaal on kogu aeg vaja FC Barcelonaga rinda pista.

Hakkame siis aga loendama: La Ligas on sel sajandis esimesena lõpetatud seitsmel puhul, Copa del Rey on kinni pandud aga vaid kaks korda. Hispaania superkarikas on seevast võidutsetud ikkagi kuuel korral. Ehk kodumaalt kokku ainult 15 torfeed.

Õnneks on teist samapalju kokku kahmatud laiast maailmast, sest Reali vitriinkappi on sel sajandil jõudnud veel viis klubide MM-tiitlit (üks neist oli de facto Intercontinental Cup), neli UEFA Superkarikat ja mõistagi kuus Meistrite liiga trofeed. Samas, need kuus on ikkagi need, mis loevad karikatest enim.

#8 Zagrebi Dinamo (Horvaatia) – 33 trofeed

Targemad vutisõbrad ilmselt juba hammustasid läbi, et see artikkel ei räägi ainult jalgpallimaailma suurtest. Horvaatia ajaloo edukaimal klubil on selle sajandi trofeekapist ette näidata 16 riigi meistritiitlit ja 11 karikavõitu. Ainult superkarika finaalides on tiim siiani lati kolinaga maha ajanud. Kuidas teisiti selgitada ainult kuut triumfi?

Aga teise teo eest tuleb Zagrebi satsi jälleti tunnustada. Nimelt sai neist tänavu augustis esimene varasem Jugoslaavia klubi, kelle ridades on mängijaid seitsmest endisest Jugoslaavia liikmesriigist.

https://twitter.com/KosovansAbroad/status/1290993128313430017?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1290993128313430017%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fristnurk.soccernet.ee%2Fartikkel%2Fjalgpallifaktid%2Fpusle-koos-zagrebi-dinamost-sai-esimene-klubi-kus-on-koik-jugoslaavia-riigid-esindatud

#7 Glasgow Celtic (Šotimaa) – 33 trofeed

Poleks Glasgow Rangers 2012. aastal põhja vajunud, ei saaks me rohelisest Celticust siin hetkel kirjutada. Samas, oleks onul munad oleks ta tädi, seega lähme parem asja kallale, sest auhindu, mida näidata, on palju. Celticu 51 meistritiitlist on koguni 15 tulnud sel sajandil. Karikavõistlustel on samad numbrid 9 (39st) ja liigakarikas 9 (19st).

21. sajandi nimekiri võiks ju olla veel pikem, kui Celtic oleks suutnud 2002-03 aasta UEFA karikafinaalis Porto vastu veidi kauem vastu pidada. Paraku lisaajal murduti ning Jose Mourinho (!) sai oma esimese rahvusvahelise trofee.

P.S. Salaaplaus, et 33 trofeed saadi kokku ilma superkarikateta.

#6 – Donetski Šahtjor (Ukraina) – 33 trofeed

Ingliskeelses meedias Shakhtarina tuntud klubi selle sajandi hiilgehetk on mõistagi 2008-09 aasta UEFA karikasarja võit. Aga kiita tuleb neid ka 13 riigi meistritiitli, 11 karikavõidu ja kaheksa superkarika triumfi eest.

#5 FC Porto (Portugal) – 33 trofeed

Ei, Porto trofeesadu ei alanud Jose Mourinhoga, kuid kahtlemata on The Special One toonud 215000 elanikuga linna need kõige tähtsamad autasud – UEFA karika ning Meistrite liiga trofee.

Aga kõik algas ikkagi juba 2000. aastal, mil praegune Portugali koondise peatreener Fernando Santos tüüris FC Porto riigi karikavõitjaks. Aasta hiljem õnnestus tal seda tempu ka korrata, kuid kuna riigi meistritiitel jäi tulemata, otsustati ta välja vahetada. Esimene valik Ovtacio Machado osuts aga veelgi kehvemaks lootsiks, aga nagu ikka, vahel peab tõusule eelnema mõõn. Sest 2002. aasta jaanuaris sai Porto peatreeneriks ikkagi Mourinho ning algas trofeesadu.

Mis on õnneks jätkunud ka järgmiste juhendajatega. 21. sajandil on Portol ette näidata 11 riigi meistritiitlit, kaheksa karikavõitu, kümme superkarika triumfi ning lisaks veel kaks UEFA karika/Euroopa liiga võitjakarikat ning 2003-04 hooaja Meistrite liiga trofee.

Oot, aga see teeb kokku ainult 32? Nojah, 2004. aastal võideti ka Intercontinental Cup. Kokku siis 33 (ka meie oleme märganud, et see on kuidagi populaarne number).

#4 FC Barcelona (Hispaania) – 34 trofeed

Üks põhjustest, miks Lionel Messi tahab FC Barcelonast lahkuda, on selles, et pärast järjekordset trofeevaba hooaega osutati palju näpuga tema suunas. See näis ebaõiglane. Eriti arvestades, mida üheskoos saavutatud on: kümme La Liga trofeed, kuus Copa del Rey’d, kaheksa Supercopa de Espanat, kolm klubide MM-torfeed, kolm UEFA superkarikat ja neli Meistrite liigat.

Aga… aga… Messi võis Barcelonaga liituda küll 2001. aastal, ent esindusmeeskonda murdis ta alles 2004-05 hooajal. Ehk selle sajandi nelja esimese hooajaga tõestas Barcelona, et nad võivad võita ka ilma temata!? You wish, Barca ei võitnud siis midagi.

#3 Tiraspoli Šeriff (Moldova) – 37 trofeed

Moldova klubi väärib tunnustust, sest ainuüksi sel sajandil on nad riigi meistriks tulnud 18 (!) korda. Sekka veel üheksa riigi karikavõitu ning kaheksa superkarika võitu ning saldo jõuabki rahus 35 peale.

Oot, aga kust see 37 siis tuleb? Siinkohal tuleb nüüd veidi kastist välja mõelda, aga… selleni aitab neid kaks SRÜ karikaturniiri võitu. Jah, kuni 2011. aastani selgitati jätkuvalt ka idabloki parim vutiklubi ning 2003. ja 2009. aastal osutus selleks Sheriff. Praeguseks on see võistlust taandunud noorteturniiriks, ent kuni 2011. aastani oli see kind of big deal. 

P.S. Šeriff on kogu selle loetelu noorim klubi, kuna nad nägid ilmavalgust alles 1996. aastal.

#2 Lincolni Red Imps FC (Gibraltar) – 40 trofeed

Eestlastele on see klubi tuttav ilmselt 2016. aasta suvest, mil nad külastasid Tallinna ning tegid Meistrite liiga eelringis säru FC Florale. Aga see pole ainus põhjus, miks neid teada võiks. Nimelt on Red Impsi nimel Euroopa klubijalgpalli pikim kaotusteta seeria, mis ulatub veidi üle viie (!) aasta. Täpne vastus on 1959 päeva. Ehk 2009. aasta maist 2014. aasta septembrini ei kaotanud nad koduliigas kordagi.

Ainuüksi sel sajandil on nende auhinnakappi jõudnud 17 riigi meistritiitlit (millest 14 tuli järjest!), 12 karikavõitu ja 11 superkarika ehk Pepe Reyese trofeed.

#1 Müncheni Bayern (Saksamaa) – 40 trofeed

Olgem ausad. Enamik eeldas, et pärast Moldovate ja Gibraltarite külastamist on esikohal Fääri saared vmt. Aga näe, te eksisite. 21. sajandil on enim trofeesid kokku kahmanud just nimelt Müncheni Bayern.

Arvud on lihtsad: 15 riigi meistritiitlit, 11 Saksamaa karikavõitu, viis superkarika võitu, kolm liigakarikat, üks klubide MM-tiitel, üks Intercontinental Cup, üks UEFA superkarika trofee ning mõistagi kolm Meistrite liiga võitu.

P.S. Me mõistame, et Red Impsil on sama palju trofeesid, kuid Spordijutud.com’i kolleegium pidas Meistrite liiga võitu Pepe Reyese karikavõidust tähtsamaks. Miskipärast.  

Mis keelt räägivad Betsafe’i koefitsiendid?

Nüüd aga koondisejalgpalli juurde. Rahvuste liiga uus hooaeg on käima lükatud, kuid paraku algas see Eesti jaoks võrdlemisi kurvalt. Kaotusmängus Gruusia vastu ei õnnestunud sinisärkidel isegi ühtegi pealelööki raamidesse suunata. UEFA statistikud suutsid siiski kolm löögiüritust fikseerida (Gruusia 13 vastu), aga suures plaanis midagi liiga rõõmustavat avamängus polnud.

Teisipäeval on võimalus vigade paranduseks, kuid Jerevanis saab see olema sigaraske. Jah, meie saldo Armeenia vastu võib siiani olla küll positiivne – viiest mängust on Eesti võitnud kaks, kaks on lõppenud viigiga ja korra triumfeerinud Armeenia – kuid need mängud jäävad põhiliselt aega, mil muru oli tuntavalt rohelisem. Ja taevas sinisem. Lähiajaloost vaatab vastu ainult 2018. aastal sõprusmäng, mis lõppes väravateta viigiga. Ja nii kurb kui seda ka tõdeda pole, siis sarnane asjade käik tundub sel korral meie PARIMA STSENAARIUMINA.

Betsafe’i koefitsiendid 07.09.2020 @08.50

Ega Armeenia hetkeseiski kiita pole. Said nad äsja ju Põhja-Makedoonialt 2:1 sisse ning eelmise aasta lõpus saadi Itaalialt koguni 9:1 kolakas. Ent nad suutsid vähemalt nendes mängudes väravaid lüüa. Kui võtta Armeenia koondise viimased kümme mängu, siis nende väravatevahe on 14:25. Eestil on omalt poolt vastu panna 3:26. Lisada juurde fakt, et Jerevani ei sõida kaasa meie kaks kaitse raudvarad Taijo Teniste (vigastus) ja Joonas Tamm (naasis koduklubi juurde), näib enam kui tõenäoline, et meie koondise väravavõrk kaugel Kaukaasias sahiseb. Ja seda teavad ka Betsafe’i inimesed.

Betsafe’i koefitsiendid 07.09.2020 @08.50

1.24 pole panustamissõbrale mingi ahvatlus. Küll võiks seda olla kogu mängu väravate arv. Sest näiteks kolme värava puhul saaks raha tagasi juba 2.60-kordselt. Ja selle juurde me Eesti koondise mängu puhul jäämegi.

Betsafe’i koefitsiendid 07.09.2020 @08.50

Teistele Rahvuste liiga mängudele läheneme sel korral aga teistmoodi. Me mitte ei too välja üksikut panust, vaid paneme kolm koefitsienti kokku. Meie valik oleks järnev: Inglismaa võidab võõral väljakul Taanit, Portugal seljatab samamoodi võõral väljakul Rootsi ning Montenegro paneb paika Luksemburgi. Kui need kolm panust omavahel kombineerida, oleks kogukoefitsient 8.09.

Betsafe’i koefitsiendid 07.09.2020 @08.50

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kuigi Rally Estonia ja sellega kaasnevad suurepärased eripakkumised on läbi, ei tähenda see, et Betsafe’i sind tühjade pihkudega jätaks. On ju praegu käimas näiteks US Open, kus samamoodi riskivabad panused sind lihtsalt ootamas. Süsteem on lihtne: võida võimalikult palju 20€ panuseid ning saa iga nädal kuni 100€ riskivaba panuseid vastu. Ei mingit konksu, kui oled osav, siis raha lihtsalt tuleb!

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

Kui sul Betsafe’is veel kontot pole, siis tasub see aga kiiremas korras avada, sest praegu duubeldavad nad sinu sissemakset kuni 200€ ulatuses. Sina paned 200, nemad teist samapalju otsa, ning pärast konto avamist vaatabki kassast vastu 400€ panustamisraha. Superluks!

AVA KONTO SIIN

 

 

 

 

log in

reset password

Back to
log in