WRC-ässad Loeb ja Sordo ning tükk-tükk tühja maad

Sebastien Loebi ja Dani Sordo WRC-karjäärid on kestnud kaua ja olnud edukad. Täishooaega tegevatest tegevsõitjatest järgneb neile Thierry Neuville.


Erinevaid autoralli MM-sarja pingeridu on ikka huvitav vaadata. Vast ei tule ühelegi rallisõbrale üllatuseks, et enim starte MM-sarjas on soomlasel Jari-Matti Latvalal (209), kes on täna Toyota tiimipealik. Tegevsõitjatest on esimene uuel hooajal M-Spordi Ford Pumat rooliv üheksakordne maailmameister Sebastien Loeb.

Praegu Saudi Araabias Dakari kõrberalli esikohta jahtival prantslasel on kirjas 180 starti ning eks ole näha, kui palju on tal neid hooaja lõpuks. Selge on see, et täishooaega Loeb ei sõida ning tõele au andes pole praegu üldse teada, mitmel rallil ta kaasa teeb.

Olgu märgitud seegi, et monacolase Daniel Elena asemel loeb Loebile kaarti prantslanna Isabelle Galmiche. 50-aastane prantslanna on Loebi tundnud aastaid ning töötanud asfaldirallidel tema esiautos kaardilugejana.

Viimastel aastatel Hyundaid esindanud Sordo hingab startide arvu poolest Loebile kuklasse. Andorras elaval hispaanlasel on neid 177 ja võib täitsa vabalt olla nii, et karjääri jooksul kolm MM-etappi võitnud Ibeeria poolsaare poeg läheb selles arvestuses Gallia kukest mööda.

Mainimata ei saa jätta sedagi, et kaheksakordne maailmameister Sebastien Ogier on selle arvestuse kuues mees (168). Aga temagi suur karjäär on läbi, sest enda sõnul ta täishooaega enam ei tee. Siin-seal prantslane küll Toyotaga kihutab, nagu näiteks ilmselt oma lemmiketapiks saanud Monte Carlos.

Ah jaa, kuidagi ei saa ära unustada sedagi, kes on kunagiste tiitlikonkurentide Latvala ja Loebi vahel. See au kuulub kahele tõelisele rallilegendile: kahekordsele maailmameistrile Carlos Sainzile (196) ja 2003. aasta tšempionile Petter Solbergile (190), kelle isiksus on tema rallioskustest vaat et suuremgi. Muide, uuel hooajal on Solbergi nimi MM-sarjas kenasti olemas, sest norralase poeg Oliver saab mitu võimalust Hyundai Rally1-masinaga.

Loeb ja Sordo on omaette klassist

Tõsi on ka see, et eriti Loeb ja Sordo, aga ka Ogier, on startide arvu poolest omaette klassist, kui mõtleme tegevsõitjate peale. Esimese tänavu täishooaja tegeva rallisõitja leiame alles 16. kohalt, kus on tšehhi Martin Prokopi (muide, temagi osaleb praegu Dakaril), soomlasest legendi Markku Aleni ja rekordilised viis korda MM-sarja üldarvestuses teiseks jäänud Thierry Neuville’i. Triol on koos 129 starti ja kui kõik läheb plaanipäraselt, tõuseb belglane hooaja lõpus jõudsalt. Olenevalt norralase Mads Östbergi võistluskalendrist võib Neuville endale saada 12. või 13. positsiooni.

Loebi-Sordoni jääb siis minna vähemalt 40 etappi, mis tähendab kolme-nelja hooaega. Neuville avaldas, et sõlmis kevadel Hyundaiga kolme aasta pikkuse lepingu ning vaatab seejärel, mida edasi teeb. Arvestades, et keskeurooplane saab juunis 34-aastaseks pole teps mitte võimatu, et kontraht Lõuna-Korea autotootja tiimiga jääb talle MM-sarjas viimaseks.

Teps mitte võimatu pole ka see, et Neuville võtab snitti endisest vormelitähest Nico Rosbergist. Sakslane lahkus F1-sarjast 2016. aastal tipus, kui pani paika Mercedese meeskonnakaaslase Lewis Hamiltoni. On ta ju nii palju kordi teiseks jäänud, et lõpuks tiitli võitmine oleks selline pingelangus, tänu millele polegi enam isu suurema osa aastast pereta mööda ilma reisida.

Muide, Neuville’ist pole teps mitte kaugel ka teine Hyundai sõitja, 2019. aasta maailmameister Ott Tänak. Tema on osalenud 123 MM-etapil, kuid eestlase puhul paistab veelgi tõenäolisem, et tema Sordo ja Loebini ei jõua. Pere ja muu elu on lihtsalt sedavõrd oluline ning seda ei saa ju mitte kuidagi pahaks panna.

Seega tuleb ehk pilgud pöörata noorema generatsiooni poole. Näiteks ei julge ilmselt keegi selle vastu panustada, et MM-sarja uueks rekordimeheks tõuseb teine soomlane: Toyota äss Kalle Rovanperä. Eestis elav noormees on küll 21-aastane, aga osalenud juba 39 MM-etapil. Kui võtame, et ühel hooajal sõidetakse 13 etappi, siis kulub Rovanperäl kaasmaalase ja praeguse bossi püüdmiseks veidi üle 13 hooaja. See ei kõla üldse võimatuna!

Aga sellega asi ka praegu piirdub. Et 20-aastasel Oliver Solbergil (17 starti) oleks šanss Latvalat püüda, vajab ta kas väga pikka karjääri või MM-sarja, mis pikib oma kalendri etappe tihedamalt täis.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Tagasi on ka jäähokisõpradele meeltmööda olnud eripakkumine. Panusta vähemalt 25 eurot ühe panusena ja minimaalse koefitsiendiga 1.5 jäähokile ning naudi kümne euro suurust tasuta panust. Kliki SIIA, et sellega lähemalt tutvuda.

Meil on hea meel midagi pakkuda ka e-spordi sõpradele. Teeni punkte tehes vähemalt 25 euro suuruseid panuseid (koefitsient pole siin juures oluline!) e-spordile ja võta osa iganädalasest sularahaloosist, kus viis inimest võidavad 100 eurot. Mida rohkem panustad, seda suuremad on võiduvõimalused! Vaata lähemalt SIIT.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in