Elfyn Evans pole Loebi ühe rekordi kukutamisest teps mitte kaugel

Walesi rallisõitja stabiilsus on teada-tuntud. Veidi veel ja ta on ühe WRC-sarja rekordi omanik!


Autospordisõpru on ilmselt kahte sorti. Neid, kes arvavad, et tiitleid võidetakse puhtalt kiirusega ning neid, kelle hinnangul on küll ka kiire vaja olla, kuid sellest üksi ei piisa: vaja on olla stabiilne.

Ja erinevaid sarju ning hooaegu vaadates võivad mõlemad leerid oma veendumustele kinnitust saada. Autorallis jahib oma esimest maailmameistritiitlit 33-aastane Elfyn Evans, kes on teada-tuntud stabiilsuse poolest. Aga viimasel paaril hooajal kogub ta üha enam tuntust ka oma suurepärase kiirusega. Suutis ta ju mullusel Jyväskyläs ja selle lähistel sõidetud MM-rallil teha võiduvõitluses ära meie kiirusekummardajale Ott Tänakule, kes on ju ometi kiiretel teedel üles kasvanud!

Walesist Dolgellaust pärit Evans on veetnud lõviosa karjäärist Suurbritannia tiimis M-Sport, kelle ridades algas tal 2019. aastal üks tubli seeria. Kui Soome, Saksamaa ja Türgi rallid jäid tal Rally Estonial saadud seljavigastuse tõttu vahele – ta tegi selja liiga ühelt hüppelt maandudes. Algselt pidi taastumine aega võtma 12 nädalat, aga roolikeeraja õnneks läks kaheksa nädalat – siis koduradadel Walesis oli mees tagasi ning teenis viienda koha.

Alates sellest 2019. aasta Suurbritannia rallist, mis on muide ka viimane kord, kui MM-sari on sealmail käinud, on endise rallisõitja Gwyndaf Evansi – olgu öeldud, et Elfyn kasutab papat asfaldirallidel esiauto piloodina – poeg teeninud punkte igal MM-etapil. Neid võistlusi on kokku olnud 22 ja võinuks olla rohkemgi, kui koroonaviirus poleks 2020. aasta kalendrit sassi löönud.

Punktikatsed aitavad seeriat elus hoida

2020. aastal Toyotasse siirdunud autotaltsutaja on sealjuures kahel korral lõpetanud üldarvestuses punktikohast väljas: tunamullu oli ta tulemas maailmameistriks, kuniks sõitis Monza rallil ühes paremkurvis teelt välja ja sai lõpp-protokolli 29. koha. Tänavu Monte Carlos sai karjääri jooksul viis MM-rallit võitnud mehele taas saatuslikuks üks paremkurv, kus ta parkis oma Toyota GR Yaris Rally1 järsaku peale. Kokkuvõttes läks arvesse 21. koht.

Ent emba-kumba võidukihutamist ei jätnud väga osava mehaaniku ja oskusliku autoarendajana tuntud Evans pooleli. Ta tuli rajale tagasi ning teenis nii 2020. aastal Monzas kui ka 2022. aastal Monte Carlos punkte punktikatselt. Ilma nendeta oleks seeria läbi!

22 järjestikust MM-etappi punktikohal annab Evansile vastavas edetabelis neljanda koha, mida ta jagab koos Soome legendide, kahekordse maailmameistri Marcus Grönholmi (2006 Akropolis kuni 2007 Korsika) ja läbi aega ühe parema maailmameistriks mitte tulnud sõitja Mikko Hirvoneniga (2007 Jaapan kuni 2009 Portugal).

Eespool on kolm meest, kellest kahe nimi nõnda kõrgel pole mitte mingi üllatus. Aga kolmas on.

Nimelt on Mads Östberg parimal juhul lõpetanud punktikohal 23 järjestikust MM-etappi. Rallifännide seas palavalt armastatud roolikeeraja suutis nõnda head stabiilsust näidata 2012. aasta Soome ja 2014. aasta Portugali rallide vahel.

Kui praegu on norralane tuntud Rally2-klassist ning ta on WRC2-sarjas tulnud ka maailmameistriks, siis oma suurepärase seeria ajal kihutas viikingite järeltulija rallimaailma koorekihis Ford Fiesta RS WRC ja Citroen DS3 WRCga.

Selle seeria ajal jõudis 34-aastane tšempion neli korda poodiumile ning oli 13 korda esiviisikus. Muide, 2012. aasta WRC-sarja punktitabeli lõpetas karjääri jooksul ühe MM-ralli võitnud Östberg neljandana, kaotades Jari-Matti Latvalale vaid viis punkti.

Vastava pingerea tipus troonivad mõistagi Sebastienid: Ogier’ seeria on 24 (2018 Sardiinia kuni 2020 Rally Estonia) ja Loebi oma 28 rallit (2009 Poola kuni 2011 Austraalia). Evansil on seega võimalik juba tänavu tõusta rekordimeheks!

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Meistrite liiga, Euroopa liiga ja Konverentsiliiga mängude tähistamiseks skoori tasuta panus ja kümme tasuta spinni igal mängunädalal panustades vähemalt 25 eurot Meistrite liigale, Euroopa liigale või Konverentsiliigale. Liitu pakkumisega SIIN.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Jätkub ka jäähokisõpradele meeltmööda olnud eripakkumine. Panusta vähemalt 25 eurot ühe panusena ja minimaalse koefitsiendiga 1,5 jäähokile ning naudi kümne euro suurust tasuta panust. Kliki SIIA, et sellega lähemalt tutvuda.

Meil on hea meel midagi pakkuda ka e-spordi sõpradele. Teeni punkte tehes vähemalt 25 euro suuruseid panuseid (koefitsient pole siin juures oluline!) e-spordile ja võta osa iganädalasest sularahaloosist, kus viis inimest võidavad 100 eurot. Mida rohkem panustad, seda suuremad on võiduvõimalused! Vaata lähemalt SIIT.

Mõistagi pole Betsafe ära unustanud selle nädala reedest pühapäevani kestvat autoralli MM-hooaja teist etappi Rootsis. Kuidas Ott Tänaku heale tulemusele panustada koefitsiendiga 35,00 ning lisaks rahale võita ka tasuta spinne, vaata juba SIIT.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in