LeBron, Rondo, Iguodala ja teised… Tõmmake legendi ees heaga koomale

Jimmy Butler nägi ränka vaeva, et NBA-finaalseeriasse veidi põnevust süstida. Kuid kas Heati superstaar suudab sama tempu korrata ka neljandas, viiendas, kuuendas ja vajadusel ka seitsmendas mängus?


Kui pärast esimest kaht mängu – õigemini pärast esimest, kui Goran Dragic ja Bam Adebayo vigastada said, – tundus, et tänavune NBA finaalseeria on sisuliselt juba otsustatud, siis seeria kolmandas kohtumises otsustas Jimmy Butler maailmale näidata, mida tema korvpalliparketil teha suudab. Heati superstaarist sai NBA ajaloos Jerry Westi (1969) ja LeBron Jamesi (2015) järel alles kolmas mängija, kes saanud finaalis kirja 40-punktilise kolmikduubli. Butleri täpsed numbrid olid 40 punkti, 11 lauapalli ja 13 korvisöötu. 

Kas see tähendab, et LeBron ei saagi neljanda sõrmuse mõõte veel ära saata? Elame näeme. Aga tegelikult on tänavuses finaalseerias veel päris mitu meest, kes jahivad päris mitmendat NBA-meistrisõrmust.

Los Angeles Lakersi varasemad meistermängijad: 

  • LeBron James – 3 sõrmust (2013 ja 2014 – Miami Heat, 2016 – Cleveland Cavaliers)
  • Rajon Rondo – 1 sõrmus (2008 – Boston Celtics)
  • Danny Greeen – 2 sõrmust (2014 – San Antonio Spurs, 2019 – Toronto Raptors)

Miami Heati varasemad meistermängijad:

  • Udonis Haslem – 3 sõrmust (2006, 2012 ja 2013 – Miami Heat)
  • Andre Iguodala – 3 sõrmust (2015, 2017, 2018 – Golden State Warriors)

Ent need kõik mehed kahvatuvad Pat Riley kõrval. Heati president tuli tänavu finaalseeriasse jahtima oma kümnendat NBA meistrisõrmust, kuid Betsafe’i koefitsiendimeistrid ja suurem osa NBA-fännidest leiavad, et seekord jääb ta pika ninaga. Eks elu näitab, mis täpselt korvpalliparketil juhtub, kuid selge on üks. See mees on legend!

75-aastane Riley debüteeris mängijana Unelmate liigas 1967. aastal, kui San Diego Rockets valis ta draft’is seitsmendana. Esimesed neli hooaega palliski tagamees seal, kuid liikus 1970. aastal edasi Los Angeles Lakersisse, kellega võitis kaks aastat hiljem ka esimese tiitli. Mängijana jäi see tal aga ainsaks, kuigi lähedal oli ta veel nii 73., 74. kui ka 76. aastal (siis juba Phoenix Sunsiga).

Ehk mängijana jäi Riley finaalisaldoks 1–3

Ketsid riputas Riley varna 1976. aasta kevadel ning aasta hiljem sai temast Lakersi kommentaator. Ent Isand Saatusel olid teistsugused plaanid. 1979-80 hooajal sattus Hollywoodi esiklubi peatreener Jack McKinney eluohtlikku mootorrattaõnnetuses, mis ei lubanud tal iseenesest mõistetavalt enam juhendajana jätkata. Tüüri juurde asus senine abiline Paul Westhead, kes valis omakorda Riley enda uueks abiliseks. Sama hooaja kevadel jõudis Lakers debütandi Magic Johnsoni ja vanameistri Kareem Abdul-Jabbari vedamisel finaali ning tõi Westhead-Riley treeneriduole nende debüüthooajal samamoodi sõrmused.

Hooaja 1981-82 alguses hakkas Magic Johnson Lakersi leeris aga lamenti lööma ning soovis treeneritepingil muudatusi. Lakers, eesotsas omaniku Jerry Bussiga, tuligi superstaari nõudmistele vastu. Buss kutsus seepeale kokku pressikonverentsi, kus nimetas Jerry Westi klubi uueks peatreeneriks. West aga pareeris seda lüket ning sõnas omakorda, et temast saab ainult abitreener Pat Riley’le. Ja nõnda ei jäänudki Bussil kaamerate ees muud üle kui naeratada. Ning Riley’st sai (esiti ajutiselt) Lakersi peatreener.

Ehk abitreenerina jäi Riley finaalisaldoks 1–0

Pukki pääsedes ei läinud Riley’l kaua aega, et Lakersi mängumootor korralikult nurruma saada. Kohe samal hooajal purjetati finaali, kus ka sõrmus sõrme saadi. Finaali jõuti ka 1983. aasta (vs. Philadelphia 76ers), 1984. aastal (vs. Boston Celtics) ja 1985. aastal (vs. Celtics). Ent võidukalt väljuti neist ainult viimasest.

Seejärel tuli üks “puhkeaasta” ehk jõuti vaid konverentsi finaali, kus jäädi 1:4 alla Houston Rocketsile, kuid hooajal 1986-87 oli Lakers Riley vedamisel tagasi finaalis. Tasuks mõistagi ka tiitel. Siis pandi taas paika Celtics ning aasta hiljem manitseti finaalis ka Detroit Pistonsit.

Finaali jõudis Riley ka hooajal 1988-89, kuid siis osutus Pistons juba liiga võimsaks. Oma viimasel Lakersi hooajal jõudis juhendaja “kõigest” play-off’i teise ringi, pärast mida pani Riley ka ameti maha.

Ehk Lakersi peatreenerina jäi Riley finaalisaldoks 4–3

Ta liikus taas kommentaatoripulti, kuid vaid aastaks. Sest siis tuli uksele koputama New York Knicksi. Suures Õunaski suutis Riley kohe oma kaadervärgi õlitatult tööle saada, ent tema teel seisis üks takistus. Selleks oli Michael Jordan (ja Chicago Bulls…)

Hooajal 1991-92 kaotas Knicks play-off’i teises ringis Bullsile 3:4. Aasta hiljem jõuti küll konverentsi finaali, kuid seal oli taas parem Bulls. Seekord 4:2.

Ka 1993-94 hooajal madistati Bullsiga, ent kuna Jordan oli tolleks hetkeks oma esimest pensioni nautimas, õnnestus Riley’l viimaks neist mööda purjetada ning NBA finaalseeriasse välja jõuda. Ent tiitlit ei tulnud, sest Houston Rockets võitis finaalseeria seitsmenda mängu 90:84 ning seeläbi kogu seeria 4:3.

Aasta hiljem jäi Knicks taas pidama play-off’i teises ringis, sedapuhku vannuti 3:4 anna Indiana Pacersile. Seejärel pani Riley taas ameti maha, et asuda Miami Heati peatreeneriks ja presidendiks.

Ehk Knicksi peatreenerina jäi Riley finaalisaldoks 0–1

Heatis ootas Riley’t ees teistsugune väljakutse. Tal polnud tiimis suuri superstaare, kuid NBAs on neid alati võimalik omale tekitada. Nõnda hankiski ta tiimi Alonzo Mourningu ja Tim Hardaway. Hooajal 1996-97 lõpetas klubi põhihooaja ka muljetavaldava 61–21 rekordiga – mis on siiani klubi ajaloo paremuselt teine, jäädes alla vaid 2012-13 hooaja 66–16 rekordile –, kuid siis tuli Riley’le taas vastu Jordan…

Kolmel järgneval hooajal pudenes Heat play-off’is võrdlemisi kiiresti, seda – oh seda saatuse irooniat – Knicksi käe läbi. Seejärel võttis klubi ette rebuildingu, mille tulemusena potsatas 2003. aasta suvel neile sülle Dwyane Wade. Uue superstaari vedamisel pöörati kaarik taas võidulainele, kuid sellest miskist jäi siiski puudu. Aasta hiljem toodi Wade’ile ka abiline Shaquille O’Neali näol. Ning kuigi esimesel aastal jäi tandem seisma veidi enne finaalseeriat – konverentsi finaalis kaotati 3:4 Pistonsile – siis aasta hiljem oldi finaalis kohal ning ka võidukad.

Ent vigastused ei tahtnud nende akent pikendada. Ning 2007-08 hooajal jäädi idakonverentsis sootuks viimaseks, pärast mida taandas Riley ennast ka treeneripingilt.

Ehk Heati peatreenerina jäi Riley finaalisaldoks 1–0

Presidendiks ta siiski jäi ning oma järglaseks treeneripingil valis ta Erik Spoelstra. Rookie coach alustas põhihooajal küll igati okeilt, kuid play-off’is hakati avaringis lämbuma. Kuniks 2010-11 hooajani, mil Riley tõmbas kübarast välja midagi enneolematut. Jah, me peame silmas LeBron Jamesi ja Chris Boshi. Selle trioga purjetas Heat nelja järjestikusesse finaali, millest võideti kaks (2011 vs Dalllas Mavericks – kaotus, 2012 vs Oklahoma City Thunder – võit, 2013 vs San Antonio Spurs – võit, 2014 vs Spurs – kaotus).

Seejärel otsustas James kodulinna naasta ning Heat jäi omamoodi tühjade kätega. Wade’i ja Boshiga küll üritati midagi saavutada, kuid see ei õnnestunud. Seejärel lagunes kõik laiali. 2016. aasta suvel lahkus Wade oma kodulinna Chicagosse ning septembris avastati Boshi veretrombid, mistõttu ei lubatud tal enam üldse spordiga tegeleda.

Et nukraid aastaid ilusamaks teha, naasis Wade 2018. aasta veebruaris Heati, kuid muinasjutulist luigelaulu sellest ei tulnud.

Tänavuse hooaja eel tõi Riley tiimi Jimmy Butleri, Andre Iguodala ja Jae Crowderi. Ning see trio koos Heati “keskpäraste meestega” on samamoodi tegemas muinasjutulist teekonda… ent…näib, et tee peal seisab 21. sajandi suurim superstaar LeBron James.

Ehk Heati presidendina on Riley finaalisaldo (veel) 2–2

Kokkuvõttes siis: Riley’l on küll ette näidata üheksa meistrisõrmust, kuid ühtlasi on tal ette näidata ka üheksa finaalikaotust. Või siis varsti kümme. Ja kuigi seegi pole 6–0 – viide Jordani ideaalsele rekordile – siis enamik mehi oleks nõust ilmselt tapma, et saada ainult üht sõrmust.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid

Võime julgelt öelda, et Jimmy Butler on ainuisikuliselt süüdi selles, et Lakers ei naudi praegu 3-0 eduseisu. Ent õigustatud küsimus on: kas Heati superstaar suudab sarnase vurri käima tõmmata ka finaalseeria neljandas, viiendas, kuuendas ja vajadusel ka seitsmendas mängus? Kahtlane. Suures plaanis vajab Heat ikkagi Adebayot ja Dragicit väga-väga tagasi. Kas see ka juhtub, on ebaselge ning kahtlane. Kuid kindlasti võitis Butler oma esitusega klubile aega juurde.

NBA finaalseeria neljas mäng toimub Eesti aja järgi ööl vastu kolmapäeva ning koefitsientidemaal on kõik jätkuvalt vanaviisi: Lakers on favoriit and there’s nothing we can do about it. 

Betsafe’i koefitsiendid 05.10.20 @09.30

Kes madala koefitsiendi tõttu Lakersile panustada ei taha, ent samal ajal ikkagi Heati ei usu, see ärgu muretsegu. Leidub ka alternatiivpanuseid.

Tänavuse finaalseeria kolme esimese kohtumisega on visatud keskmiselt 223,6 punkti mängus. Avamängus jäädi pidama 214 peal (Lakers võitis 116:98), teises mängus 238 peal (Lakers võitis 124:114) ja nüüd 219 peal (Heat võitis 115:104). Nende teadmiste pealt tasub nüüd kiigata Üla Alla rubriiki.

N-ö kindla peale minek oleks “üle 213,5” peale panustamine, kuid see annaks koefitsiendiks kõigest 1.45. Seega oleme me riskialtimad ja panustame “üle 220,5” peale, mis toob koefitsiendi 1.95 peale. Panusele lisab väärtust ka asjaolu, et see ei lõppe normaalajaga ära, vaid jätkub vajadusel ka lisaajal.

Betsafe’i koefitsiendid 05.10.20 @09.30

Kes tahab eriti julgeks minna ning 1) suureskoorilisse mängu 2) Lakersi võitu usub, sel soovitame kiigata ka finaalseeria Eripanuste alla, kust võitjat/kaotajat ning Üle/Allat kombineerides saab koefitsiendi tõsta soovi korral juba 3 lähedale. Näieks panustades Lakersi võidule ja sellele, et kamba peale visatakse üle 221,5 punkti.

Betsafe’i koefitsiendid 05.10.20 @09.30

Eelmine kord soovitasime pakkuda ka sellele, et seeria venib kindlasti viiemänguliseks. Kes seda juttu kuulasid, siis neil 1.50-ne koefitsiendipanus võidukaks ka osutus. Nüüd võib mõistagi hakata kaaluma ka seda, kas Heat viib seeria näiteks kuuendasse mängu. Praeguse seisuga – kui vigastatud mehed tagasi veel pole – on meie sõnum: ei, ei vii.

Ära maha maga Betsafe’i superpakkumisi

Kui sul pole spordiennustusportaalis Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Betsafe’il on midagi pakkuda ka neile, kellele meeldivad suured koefitsiendid. Panusta (kombo- või üksikpanus) vähemalt 5 eurot suure koefitsiendiga: esimesed seitse mängijat, kes võidavad suure koefitsiendiga, saavad preemiaks suure riskivaba panuse. Kui pahatihti võib sõna “suur” olla pelk sõnakõlks, siis Betsafe’is tähendab see kuni 1000 eurost riskivaba panust! Vaata lähemalt SIIT.

Muide, Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Täpsemat teavet vaata SIIT.

Premier League’ile, La Ligale ja Bundesligale on Betsafe’il pakkuda veel üks eripakkumine. Kui teed ühele mängule vähemalt 20-eurose panuse, mille koefitsient on minimaalselt 1,5, saad enda käsutusse ühe 20-eurose live riskivaba panuse. Tekitas huvi? Vaata siis SIIA.

Lõpetuseks on Betsafe’il vahva kampaania jäähoki-, tennise- ja jalgpallisõpradele. Olenevalt sellest, millele sulle meeldib panustada, võid võita 10, 20 või 40-eurose riskivaba panuse. Valik on sinu, tee see SIIN!

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in