Kas LeBron võib neljanda sõrmuse mõõdud juba ära saata?

NBA finaalseeriast imeti koha avamänguga suur hulk õhku välja, kuid see ainult suurendab Heati koefitsienti, peaks nad hakkama nüüd hullu panema!


Kui tavaliselt on oktoober olnud NBA-sõprade jaoks see aeg, mille möödumist oodatakse linnutiivul – algab põhihooaeg ju tavaliselt alles Halloweenikuu teises pooles – siis tänavu tahaks kossusõbrad ilmselt aja seisma panna. Ööl vastu reedet anti avalöök korvpalliliiga NBA finaalseeriale, kus tänavu madistavad Los Angeles Lakers ja Miami Heat. 

Esimest korda NBA ajaloos pallivad finaalis meeskonnad, kel aasta tagasi polnud asja isegi play-off’idesse. Alates 1984. aastast, mil Unelmate liigas võeti kasutusele 16-liikmeline play-off süsteem, on pärast kohamängudest eemale jäämist tuleval aastal Larry O’Briani trofeeseeriani jõudnud nüüd viis meeskonda. Lisaks Lakersile ja Heatile on seda suutnud ka Cleveland Cavaliers (2015, mil LeBron James naasis kodulinna), Boston Celtics (2008, mil nendega liitusid Ray Allen ja Kevin Garnett) ja New Jersey Nets (2002, mil hangiti endale Jason Kidd).

Tänavuse finaalseeria eel on jututeemasid küll ja veel, ent esimesena peatume me mehel, kellest kohati justkui enam ei vaimustutagi. Siinkohal peame silmas karjääri kümnendas finaalis pallivat LeBron Jamesi, kes hakkab jahtima oma neljandat meistrisõrmust. 3-9 pole küll 6-0 – khm, Jordan-alert – kuid Jamesi saavutus on samamoodi enneolematu. Detsembris 36-aastaseks saav pallivõlur pole kindlasti enam nii atleetik, kui mõned aastad tagasi, kuid kui ameeriklane korvpalliparketile astub, sünnib imesid.

LeBron on lähedal, et teha ajalugu

Alustuseks lihtne fakt. James vajab kõigest nelja blokki, et tõusta ainsaks mängijaks, kes kuulub NBA play-off’ide esikümnesse nii punktide, lauapallide, korvisöötude, vaheltlõigete ja blokkide arvestuses.

Või et asi veel paremini konteksti panna. James on play-off’ides väljakul käinud nüüd 255 korda ning selle ajaga on ta…

… visanud 7337 punkti. Paremuselt teine mees on Michael Jordan, kelle kontos on 5987 silma.

… noppinud 2290 lauapalli, paiknedes niimoodi kuuendale kohale. Eespool on Kareem Abdul-Jabbar (2481), Shaquille O’Neal (2508), Tim Duncan (2859), Wilt Chamberlain (3913) ja Bill Russell (4104).

… andnud 1829 resultatiivset söötu. Enamat on suutnud vaid tõelised mängujuhid John Stockton (1839) ja Magic Johnson (2346).

… teinud 439 vaheltlõiget. Paremuselt teine mees on Scottie Pippen, kelle kontos on 395 “varastamist”.

… blokeerinud 247 viset. Esikümne lõpetab praegu Dikembe Mutombo (251), esiviisik on aga David Robinson (312), Shaquille O’Neal (459), Hakeem Olajuwon (472), Kareem Abdul-Jabbar (476), Tim Duncan (568).

LeBron hoidis ennast play-off’iks

Enne koroonapausi oli LeBroni juhitav Lakers tänavu hirmsas hoos, juhtides 49-14 rekordiga läänekonverentsi. Ent siis tuli COVID-19 ning kõik pandi pausile. Kui mullstsenaariumis lõpuks mängudega jätkati, võitis Lakers kõigest 3 kohtumist 12st. Kas ohumärk? Ei. Lihtsalt LeBron hoidis oma keha play-off’ideks. Sest kohamängudes on siiani kaotatud kõigest kolmel puhul: korra Portlandile, korra Houstonile ja korra Denveri vastu.

Skeemisõprade jaoks tähendab see, et NBA play-off‘ loogika on jätkuvalt selline…

Lõbus vahepala #1

Antetounkounpmo on ikkagi finaalis. Ja Leonard ka! Ei, me ei lollita kedagi. Lihtsalt me ei pea siinkohal silmas Giannist ja Kawhid vaid hoopis Kostas Antetokounmpot ja Meyers Leonardit. Esimene neist pole tänavu kohamängudel veel küll dressi seljast tõmmanud, Leonardil on play-off’is seevastu ette näidata koguni 8 minutit ja 51 sekundit, mille jooksul tal õnnestus jagada ka kaks korvisöötu ning teha üks isiklik viga.

https://www.facebook.com/NBAonESPN/photos/a.140148703642/10159175972458643/

Lõbus vahepala #2

Vahet pole, kas lõpuks võidab Lakers või Heat, Dion Waiters saab ikkagi endale meistrisõrmuse! Kuidas nii? Asi lihtne. Nimelt alustas 28-aastane tagamees hooaega Miami Heatis, kust ta 6. veebruaril aga Memphis Grizzliesse vahetati. Kuna Memphis talle kohta ei näinud, sai ta paar päeva hiljem vabaagendiks. Möödus veel kuu ning uksele tuli koputama Los Angeles Lakers. Nõnda ongi Waiters liiga silmis igal juhul väärt meistrisõrmust, kuna ta on abistanud mõlemad meeskonda.

Sealjuures pole ka välistatud, et ameeriklast ootab ees ka kindel palgapäev. Nimelt maksab liiga värskele meistrile eraldi boonuseid, ent see rahapada näeb ette ka preemiaid nendele tiimiliikmetele, kes enam võistkonna palgal pole. Ehk Waitersi pangakontole võib potsatada summa igal juhul.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Heati ja Lakersi finaalseeriast imeti suur hulk õhku välja juba avamänguga. Mitte seepärast, et Lakers selle 116:98 võitis, vaid seepärast, et Miami leeris sai kolm mängijat vigastada. Olgu, Jimmy Butleri ankle-roll oli pigem kergemapoolne ning superstaar suutis kohtumise lõpuni mängida, kuid ärevaks teeb see ikkagi. Palju nukram oli see, mis juhtus Bam Adebayo või Goran Dragiciga.

Adebayo tegi korvialuses võitluses viga enda õlale. Kuigi röntgen oli negatiivne ei olda Heati leeris veel kindlad, kas mehemürakas saab neid järgmises mängus kohe aidata. Samas, arvestades et tegemist on finaalseeriaga, siis ilmselt putitatakse mees ikkagi mingisse seisukorda ning praegune “doubtful” on mõeldud lihtsalt Lakersile käo ajamiseks.

Mis saab aga Dragicist? Sloveen tegi avamängus liiga oma tallaalusele sidekoele ning esimeste juttu kohaselt oli tema jaoks finaalseeria kohe läbi. Praeguseks on tuure natukene tagsi tõmmatud, kuid pigem näib tema osalemine ikkagi kahtlane. Kui otsus oleks sloveeni enda teha, jookses ta ilmselt platsile ka ühe jalaga. Aga NBAs käivad asjad vähe teistmoodi. Mängijate tervise eest vastutavad arstid, kes vastavad lisaks klubile ka liigale.

Betsafe’i koefitsiendid 02.10.20 @09.30

Need küsimärgid on ka põhjuseks, miks Heati võidukoefitsient teise mängu eel nõnda kõrgele on aetud. Kui pool tundi enne avavilet asjalood selgemad on, tasub Betsafe’i kiigata, äkki jõuab koefitsiendimeistritest ette ning olukorda enda kasuks pöörata.

Kui rääkida aga NBA finaalseeriast tervikuna, siis näitavad kõik suunaviidad juba Lakersi suunas. Betsafe’i rahvas on koefitsiendiks määranud koguni 1.07, mis tähendab küll, et LeBron James võib neljanda sõrmuse mõõdud rahulikult sisse anda. Ja nagu allolev pilt viitab, siis usutakse isegi nende 4:0 või 4:1 võitu…

Betsafe’i koefitsiendid 02.10.20 @09.30

Finaalseerias tavaliselt siiski põrandat ei pühita, mistõttu julgeme rahanatukest tekitada endale “seeria mängitud mängude koguarvu” panusega. Panuseks mõistagi “üle 4.5” kohtumise. Samas ei näe me varianti, et seeria veniks praegu pikemaks kui viis mängu. Ning 4-1 seeria täppi paneks tähendaks samamoodi 3.00 koefitsienti.

Betsafe’i koefitsiendid 02.10.20 @09.30

Haara kinni Betsafe’i pakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea!

AVA KONTO SIIN

Betsafe’il on midagi pakkuda ka neile, kellele meeldivad suured koefitsiendid. Panusta (kombo- või üksikpanus) vähemalt 5 eurot suure koefitsiendiga: esimesed seitse mängijat, kes võidavad suure koefitsiendiga, saavad preemiaks suure riskivaba panuse. Kui pahatihti võib sõna “suur” olla pelk sõnakõlks, siis Betsafe’is tähendab see kuni 1000 eurost riskivaba panust! Vaata lähemalt SIIT.

Muide, Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Täpsemat teavet vaata SIIT.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

 

log in

reset password

Back to
log in