Shaquille O’Neal – imeline korvpallur, imeline investor

Ta on kogu korvpallimaailma üks armastatumaid tegelaskujusid. Aga kuigi ameeriklane on tuntud paraja lõuapoolikuna, pole ta ärimehena mingi naljahammas.


Oma parematel päevadel oli Shaquille O’Neal maailma tugevaima korvpalliliiga NBA parketil pidurdamatu. Pole ka mingi ime: ta kaalus 216 cm pikkuse juures oma hiilgeagadel 150 kg kanti ehk tegi pihuks ja põrmuks sisuliselt igaühe, kes tema teele ette astus.

Tänaseks 49-aastase ameeriklase CV on vägev. Ta on 1992. aasta NBA draft’i esimene valik, kui tema mängijaõigused omandas Orlando Magic. Keskmängija liitus 1996. aastal legendaarse Los Angeles Lakersiga, kus moodustas kahjuks juba manalateed läinud Kobe Bryantiga dünaamilise duo, mille pidurdamisega olid raskustes paljud NBA kaitsjad.

O’Neal võitis Lakersiga vahemikus 2000 kuni 2002 kolm järjestikust tiitlit. Oma neljanda meistrisõrmuse sai ta sõrme 2006. aastal Miami Heatiga, kelle särki hakkas ta kandma kaks aastat varem. Heatis polnud O’Neal küll nii kandvas rollis kui Lakersis, kuid näitas endiselt väga head mängu, tuues 2006. aasta sõelmängudes keskmiselt 18,4 punkti ja 9,8 lauapalli. Märkimisväärne on seegi, et kogukas tsenter teenis keskmiselt 33 minutit mänguaega ehk teenis igati peatreener Pat Riley usalduse. Muide, ka Martin Müürseppa juhendanud treenerile jäi 2006. aasta meistrisõrmus viimaseks.

Meie loo peakangelase mängijakarjäär oli särav. Särav oli ja on ka tema isiksus ning O’Neal teenis palju tähelepanu tänu oma heale huumorimeelele. Juba korvpallurina tegeles ta muusika ja näitlemisega, pärast ketside varna riputamist on ta leiba teeninud näiteks korvpallieksperdina televisioonis.

Teenis palju, aga praegu on ta veelgi rikkam!

Seega pole mingi ime, et O’Neal pani karjääri jooksul taskusse palju krõbisevat. NBAs teenis ta 19 hooajaga veidi üle 286 miljoni USA dollari, kust läksid mõistagi maha näiteks maksud. Kui võtta arvesse ka laekunud tulud sponsoritelt ja muud ettevõtmised, sai O’Neal nii rikkaks, et ei peaks lillegi liigutama, aga elaks ikka mugavat elu!

Kuid O’Neal pole seda teed astunud. Juba korvpalli mängides mõtles ta oma tagala kindlustamisele ning tegeles investeerimisega. See pole juhuslik valik, sest O’Neal õppis Louisiana ülikoolis ärindust ning kuigi ta selles kraadi ei teeninud, on haridus talle alati olnud väga oluline ning mehel on mitu kraadi.

O’Neali kõige kuulsam investeering on Google. Ta paigutas oma raha ettevõttesse 1999. aastal ning ehkki on mingid osakud aastate jooksul maha müünud, on tal neid veel alles. 23 aastat tagasi investeerides oli Google’i väärtus 100 miljonit USA dollarit, praegu – ettevõtte uueks nimeks on Alphabet – aga alla paari triljoni. Päris hea, Shaq, päris hea!

Ring on 2012. aastal USAs asutatud ettevõte, mis tegeleb kodude turva- ja nutilahendustega. O’Neal investeeris firmasse, kui selle väärtuseks hinnati 200 miljonit dollarit. Kaks aastat tagasi soetas Ringi gigant Amazon, kes käis välja miljard dollarit.

O’Neal on rääkinud, et talle meeldib investeerida asjadesse, millesse ta ise usub. Enne Ringi investeerimist oli ta selle firma lahenduste kasutaja ning ilmselgelt korvpallilegendile meeldis, mida ta kasutas ja nägi.

Kunagise korvialuse jõu ärivaist on ta viinud ka NBAsse. 2013. aastal ostis ta unistuste liiga klubist Sacramento Kingsist kahe kuni nelja protsendi suuruse osaluse. Siis oli klubi väärtuseks 530 miljonit dollarit, aga kui O’Neal oma osaluse kaheksa aastat hiljem maha müüs, oli väärtus kasvanud 1,8 miljardini.

Sportlaste ärimaailmas tegutsemist kajastav ajakirjanik Nathan Baugh on märkinud, et kui O’Neal kulutas enda sõnul oma esimese miljoni kolmele Mercedes-Benzile, ehetele ning reisile Las Vegasesse, siis nüüd teenib ta aastas oma investeeringutelt üle 30 miljoni dollari. Muidugi on raske öelda, mis on praegu O’Neali vara täpne väärtus, aga seda hinnatakse 400 miljonile dollarile.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Jätkub ka jäähokisõpradele meeltmööda olnud eripakkumine. Panusta vähemalt 25 eurot ühe panusena ja minimaalse koefitsiendiga 1,5 jäähokile ning naudi kümne euro suurust tasuta panust. Kliki SIIA, et sellega lähemalt tutvuda.

Meil on hea meel midagi pakkuda ka e-spordi sõpradele. Teeni punkte tehes vähemalt 25 euro suuruseid panuseid (koefitsient pole siin juures oluline!) e-spordile ja võta osa iganädalasest sularahaloosist, kus viis inimest võidavad 100 eurot. Mida rohkem panustad, seda suuremad on võiduvõimalused! Vaata lähemalt SIIT.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in