Leedu korvpallistaar, kes põrus NBAs sajaga

Ta oli suurepärase viskekäega mängija, kelle karjäär lõppes ootamatult vara. NBA kogemust jääb ta aga küll kahetsema.


Korvpallisõpradele pole Arvydas Macijauskase nimi kindlasti tundmatu. Viskav tagamängija oli Euroopa üks paremaid korvikütte ning proovis õnne ka ookeani taga, ent NBAs läks kõik valesti.

Kossukantsist Klaipedast pärit Macijauskas sai tuule tiibadesse kodulinna klubis Neptunas, enne kui siirdus 1999. aastal Vilniuse Lietuvos rytasesse. Ta võitis kaks Leedu meistritiitlit ning valiti kahel korral ka finaalseeria kõige väärtuslikumaks mängijaks ehk MVPks. 143 kohtumises pealinnasatsi eest tõi ta keskmiselt 15,3 punkti ning tabas väljakult viskeid 61-protsendilise tabavusega. Selle üle oleksid uhked ka mõned korvi all patrullivad pikad mehed!

Oli vaid aja küsimus, mil Macijauskas pühib kodumaa tolmu jalge alt. Tõenäosus suurenes veelgi, kui viskekahur võitis koos Leeduga 2003. aasta EMi. Ning Macijauskas polnud mingi pingipoiss, vaid viskas omade kasuks 15,8 sanga mängus. Ta polnud kaugel järjekordsest MVP-tiitlist, ent selle napsas koondisekaaslane Šarunas Jasikevičius.

Lõpuks koputasid Macijauskase uksele mitmed nimekad klubid ning leedulase valik langes Vitoria Tau Ceramica ehk praeguse nimega Baskonia kasuks. Kahe hooaja peale käis ta satsi eest väljakul 42 Euroliiga kohtumises, kus tõi keskmiselt 18,6 punkti. Ceramica võitis 2004. aastal Hispaania karikavõistlused ja jõudis järgmisel hooajal Euroliiga finaali, ent seal tõusis tee Tel Avivi Maccabi ja Jasikevičiuse ees püsti.

Macijauskas sai priske lepingu

Sellegipoolest oli 193 cm pikk Macijauskas enda aktsiaid taas tõstnud. 2005. aastal oli taas põhjust klubi vahetada, kuid seekord ei liitunud ta mõne Euroopa satsiga: baltlane lõi käed tänase nimega New Orleans Pelicansiga.

Macijauskase hooaeg oli aga kohutav. Terve NBA hooaja peale sai ta mänguminuteid ainult 135. Ta viskas unistuste liigas 44 punkti ja osales 19 mängus. Pärast hooaja lõppu osteti ta leping välja ning Euroopasse naastes polnud Macijauskas kriitikaga kitsi: “Tahan selle aasta ära unustada. Kõik läks valesti. Pärast kolmandat mängu sain aru, et ma ei mängi hooaja jooksul enam kordagi. NBA ei ole lõbus kogemus.”

Niisiis naasis Macijauskas Euroopasse, sõlmides Piraeuse Olympiacosega nelja aasta pikkuse lepingu, mis pidi talle sisse tooma üheksa miljonit eurot. 2006. aasta septembris sai ta aga raske Achilleuse kõõluse vigastuse, millest kulus paranemiseks terve hooaeg.

Hooajaks 2007/08 oli Macijauskas väge täis, kuid Olympiacos kaotas Euroliiga veerandfinaalis hilisemale võitjale Moskva CSKAle.

Muide, Macijauskas riputas ketsid varna vaid 30-aastaselt, ehkki oma viimase võistlusmängu pidas ta 2008. aastal. Tervis oli kehv, tõi leedulane karjääri lõpetamise põhjenduseks.

Mis keelt räägivad Betsafe’i koefitsiendid?

Panustamisrubriigis keskendume korvpallile. Nimelt mängitakse 9. juulil Eesti aja järgi algusajaga kell 04.00 maailma tugevaima liiga NBA finaalseeria teine kohtumine, kus lähevad vastamisi üllatuslikult finaali jõudnud Phoenix Suns ja lõpuks tiitlilahingusse pääsme lunastanud Milwaukee Bucks. Avamängu võitis Suns 118:105.

1968. aastal loodud Suns on play-off’is näidanud imelist minekut ning on igati arusaadav, miks peavad Betsafe’i koefitsiendimeistrid neid ka teise mängu soosikuks. Pealegi on Suns võitnud Bucksi vastu neli kohtumist järjest.

Neljast mängust kaks on olnud väga tasavägised, kus Suns on võitnud ühe punktiga, ning ülikindlat võitu pole Suns kordagi võtnud. NBA ekspertide hinnangul on Bucks ja Suns võrdsed meeskonnad, tänu millele julgeme avamängust hoolimata panustada, et Bucks võidab või kaotab teise kohtumise vähema kui viie punktiga.

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @07.07 kell 12.39.

Sellest veelgi enam meeldib meile aga panus, et Bucks ja Suns viskavad kahe peale 222 või enam punkti. Nii on läinud viiest järjestikus klubide omavahelises kohtumises ning vaid ühes neist on kogupunkte olnud vähem kui 237.

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @07.07 kell 12.42.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Jalgpalli EMiks tuleb Betsafe sulle appi ning aitab täiendada oma teadmisi ajaks, mil suurturniir saab alguse. Õpi SIIT, kuidas koefitsiendid toimivad, millistele turgudele panustada ja vii end kurssi, kuidas kasutada spordiboonuseid!

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in