Kas Kalev/Cramo libastub teist mängu järjest?

20. jaanuaril lähevad VTB Ühisliigas vastamisi Kalev/Cramo ja Saratovi Avtodor. Kuidas läheb koduklubil koduväljakul? Loe eelvaadet ja ennustusvihjeit siit!


20. jaanuaril lähevad VTB Ühisliigas vastamisi Kalev/Cramo ja Saratovi Avtodor. Mullu klubi ajaloos esimest korda VTB Ühisliigas play-off’i murdnud BC Kalev/Cramo unistab kaheksa sekka jõudmisest ka tänavu, kuid jaanuari alguses kodusaalis lähirivaal Zielona Gora Stelmet Enealt vastu võetud 70:92 kaotus pani Eesti meisterklubi lootustele tugeva põntsu ja kukutas nad tabeli teise poolde.

Vahed pole siiski suured ja kõigest ühe võiduga võivad kalevlased taas esikaheksasse tagasi murda, kuid selleks on vaja 20. jaanuaril maha murda Saratovi Avtodor. Ühe korra on nimetatud meeskonnad tänavu juba vastamisi läinud. Seda 10. novembril, mil vene korvpallurid olid kodusaalis meie meestest üle 100:90.

Uued näod Kalevis

Võrreldes tolle kohtumisega on aga nii mõnigi asi teisiti. Näiteks Kalev/Cramo ridades mürasid toona korvi all Kristjan Kitsing ja Kristjan Kangur, kellele pakkus kümne minuti jagu puhkust Jonathan Holton. Praeguseks on 28aastane ameeriklane Eestis meisterklubi juurest juba minema saadetud ning tema asemel tugevdavad korvialust tsooni järgmised katseajal olevad jänkid: Sacha Killeya-Jones ja Michael Finke.

Ühisliigas on uute meeste algus olnud raske. Killeya-Jones viskas kaotusmängudes Moskva CSKA ja Stelmet Enea vastu vastavalt 4 ja 12 punkti, Finke saldod on vastavalt 3 ja 7. Kuid kuna mehemürakate tööd ei mõõdeta ainult korvides, on treeneritebrigaad ameeriklaste suhtes jätkuvalt optimistlikult meelestatud. Pealegi, koduses Eesti-Läti liigas ehk lihtsurelike seas on näidatud ka skoorija omadusi: Killeya-Jones ladus Valmiera korvi 22 punkti, Finke parim tulemus on Ventspilsile visatud 14 silma.

Pärast 5. jaanuari kaotus Zielona Gorale pidas Kalev/Cramo koduliigas neli mängu, mis kulgesid kui Ameerika mäed. Kui kahe aasta jooksul esimest korda Riia VEFi alistamine (70:69) süstis fännidesse palju usku, siis 77:95 allajäämine Ventspilsile pühkis kogu optimismiraasu kärmelt minema. Lisaks võeti kaks kohustusliku võitu Valmiera ja Läti Ülikooli üle.

Hea uudis on aga see, et põlvehädaga kõik need mängud vahele jätnud Janari Jõesaar loodab Avtodori vastu taas rivis olla. Küll jääb kohtumisest eemale Martin Paasoja.

Avtodori uus nägu

Muutusi on toimunud ka Avtodori ridades. Orlando Johnson, kes viskas novembris Kalevi vastu 17 punkti, on detsembri keskpaigas saadud vigastusega jätkuvalt audis. Viimases kaotusmängus Minski-Tsmokiga (80:88) ei jooksnud haiguse tõttu Avtodori eest platsile ka varumehed Anton Kvitkovski ja Aleksander Petenev (keskmiselt 1,2 ja 2,3 punkti mängus ca 10 minutiga), kuid Kalevi vastu on nemad suure tõenäosusega tagasi rivis.

Lisaks loobus meeskond Tobin Carberryst. Hooaja alguses vigastusega kimpus olnud ameeriklane ei kandnud (kaotus)kohtumistes Zeniti, Uniksi ja Minski-Tsmokiga liiga suurt rolli ja venelased pidasid targemaks koostöö temaga lõpetada.

Suurim vangerdus on toimunud aga Avtodori treeneripingil, mida tüürib nüüd Predrag Krunic. 52aastase serblase käe all alustati küll võimsalt, kui detsembri avanädalatel seljatati Krasnodari Lokomotiv-Kuban (76:74) ja seejärel ka Nižni Novgorod (92:90), kuid sellele on järgnenud kolm järjestikust kaotust.

Samas, eelmine juhendaja Jevgeni Pašutin sai hundipassi pärast seitset vooru, kui tal oli samuti ette näidata ainult kaks võitu (Kalevi ja Astana üle). 

Mis keelt kõnelevad koefitsiendid?

Betsafe’i koefitsiendimeistrid on hinnanud kohtumise favoriidiks Avtodori, kelle võidu puhul saab raha tagasi 1,64-kordselt. Kodusaalis madistava Kalev/Cramo triumf tooks raha tagasi 2,14-kordselt. Arvestades Eesti meeskonna aasta alguse nigelat minekut ja kahe meeskonna omavahelist ajalugu – üldsaldo on 10–1 venelaste kasuks – tasuks mängu võitja valikus eelistada külalisi. Kui Avtodor võidaks nii poolaja kui ka mängu, on koefitsient juba 2.39.

Betsafe’i koefitsiendid 20.01.2020 @11.00 seisuga

Et Avtodori võidukoefitsienti poputada, pakub Betsafe võimalust Kalevile ette anda 1,5 punkti (händikäp). Kui ka siis väljuks duellist võitjana Avtodor, saaks raha tagasi juba 1.91-kordselt. Külaliste vähemalt seitsmepunktiline võit tooks raha tagasi juba 2.85-kordselt.

Betsafe’i koefitsiendid 20.01.2020 @11.00 seisuga

Mõistlikuna näivad ka üle/alla panused. Kui Kalev/Cramo meeskond jääb pidama 88 punkti juures, saaks raha tagasi näiteks 1,74-kordselt. Eesti meisterklubi senise hooaja keskmine on aga kõigest 76,4 punkti ja isegi kui maha arvestada Ühisliiga suured (CSKA ja Himki), tõuseks keskmine kõigest 79,9 peale.

Lisaks tuleb märkida, et mängu ajal on võimalik teha erinevaid live-panuseid. Mida see täpsemalt tähendab, loe SIIT.

log in

reset password

Back to
log in