Gregor Arbet – korvpallur, kelle käes on üks eestlaste rekord

Me oleme kirjutanud Kristjan Kangurist ja Janar Taltsist. Nüüd on nende hea sõbra Gregor Arbeti kord!


17 aastat Eesti korvpallikoondist esindanud Gregor Arbet ei suutnud küll sarnaselt oma semudele Kristjan Kangurile ja Janar Taltsile välismaal kanda kinnitada, kuid mõistagi ei tähenda see, nagu oleks 196 cm pikkune kaitselõvi ja täpsuskütt olnud kehv mängija. Kaugeltki mitte!

Kui rääkida Arbeti staatusest Eesti korvpalliloos, ei saa me üle ega ümber BC Kalev/Cramost ja VTB Ühisliigast. Tänaseks 37-aastane endine mängija Arbet valiti esimese eestlasena 2019. aastal Venemaa lahtiste meistrivõistluste kuulsuste halli.

Muide, ta kuulus kümne esimese mängija ja treeneri sekka, kes auväärsesse seltskonda nimetati. Lisaks Arbetile pääsesid valitute hulka ka sellised legendid nagu Miloš Teodosic, Andrei Kirilenko ja Viktor Hrjapa. Mehed, kelle osas ei vaja korvpallisõber mingit tutvustamist!

Arbet on kindel liider

Arbeti nimel on VTB Ühisliigas ka üks eestlaste rekord. Nimelt on ta ainsa maarjamaalasena visanud idaliigas vähemalt 1000 punkti. Kui täpne olla, sai ta 131 kohtumisega kirja 1188 silma ehk veidi üle üheksa punkti mängu kohta. Pole teps mitte paha, arvestades, et Cramo oli Ühisliiga esimestel aastatel selge kehvik.

Olgu ära märgitud, et Ühisliiga ajaloo Cramo korviküttide edetabelis on Arbetil kindel liidrikoht. Talle järgnevad Rain Veideman (810 punkti, keskmiselt 10,1 mängu kohta) ja Branko Mirkovic (767, 13). Praegu Cramos mängivatest eestlastest on Arbeti lähim jälitaja ääremängija Janari Jõesaar, kelle arvel on 68 lahinguga 711 punkti. See teeb keskmiseks silmasaagiks 10,4 lahingu kohta.

Muidugi, kui mõtleme veel Arbeti staatusele Eesti korvpallifolklooris, ei saa muude asjade hulgas kuidagi ära unustada 2015. aasta EMi. Riias toimunud alagrupiturniiril alustas Eesti tuhandete fännide ees kohutavalt, kaotades Tšehhile 57:80 ja Belgiale 55:84.

Koondise esitused nendes kahes mängus olid šokeerivalt kehvad. Ukraina vastu suudeti teha aga vigade parandus, ehkki poolajaks olime taga 28:38. Kolmas neljandik võideti aga 22:6 ning see sillutas tee mängu võidule: Eesti oli parem 78:71 ning üleplatsimehena viskas just Arbet 26 punkti.

Muide, ka meie jaoks EMi viimaseks jäänud mängus alagrupi võõrustaja Läti vastu oli Arbet heas hoos. Suuresti khutava kolmanda veerandaja tõttu kaotasime Lätile küll 64:75, aga meie loo peakangelane oli 16 punktiga Eesti parim.

Mis keelt räägivad Betsafe’i koefitsiendid?

Panustamisrubriigis keskendume korvpallu Euroliiga põhihooaja viimasele voorule. Mängus on nii mõndagi, sest lahtised on viimased kaks play-off kohta ja koduväljaku eelised play-off’ideks. Kohamängudele pääsevad tabeli kaheksa paremat, neist kuus on juba selgunud.

Üks neist, kes üritab end kaheksa parema hulka mängida, on hooaja alguses imelist hoogu näidanud Peterburi Zenit. Nad on praegu täpselt kaheksandal kohal ning oma võimaluste edendamiseks tuleb reede õhtul kell 20 algavas lahingus teha säru Tel Avivi Maccabile.

Samas ei saa jätta märkimata, et Zenit pole heas hoos. Nad on viimasest viiest Euroliiga lahingust võitnud kaks ning seda Moskva oblasti Himki (Euroliiga täielik põhjamuda) ja Villeurbanne’i ASVELi vastu, kes on 18 meeskonna konkurentsis 14. kohal.

Tõsi, Maccabil on ASVEList vaid üks võit enam kogutud, kuid kindlasti pole nad Zeniti vastu nii suured autsaiderid kui koefitsiendid näitavad. Teatud väärtust pakub Zeniti vastu ka Maccabi võidukoefitsient (4,20), kuid me mängime vähe turvalisemalt: usume, et Maccabi võidab või kaotab kuue või vähema punktiga.

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @07.04 kell 10.36.

Piraeuse Olympiacose jaoks on play-off rong küll jaamast lahkunud, kuid neil on suurepärane võimalus põhihooaeg võidukalt lõpetada, sest Kreekasse sõidab Himki. Venemaa klubi, kes on sel hooajal võitnud 33 Euroliiga kohtumisest ainult neli ning kes võitleb ka vigastustega. Näiteks jääb Olympiacose vastu eemale liiga üks suuremaid tähti Aleksei Šved.

Himki on viimased kaks Euroliiga lahingut kaotanud 30 ja 25 punktiga. 30-punktiline allajäämine tuli sealjuures Maccabi vastu, kes on Olympiacosega üsna võrdväärne sats. Seega ennustame, et Olympiacos alistab Himki vähemalt 17 punktiga. Mäng algab sel reedel kell 21.

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @07.04 kell 10.40.

Panustamissoovitused lõpetame ühe kombopanusega. Istanbuli Anadolu Efes on väga heas vormis ning võitnud viimasest viiest Euroliiga mängust neli. Milano Emporio Armani on küll tabelis täpselt nende selja taga neljandal kohal, kuid neil on viimasest viiest lahingust võite vaid kaks. Seega on Efes selge favoriit.

Selge favoriit on ka FC Barcelona, kes võidab ilmselt põhiturniiri, Müncheni Bayerni vastu. Kui paneme Efesi ja Barcelona võidu ühte patta, saame koefitsiendiks 2.07. Võtame selle vastu!

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @07.04 kell 10.43.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in