Misasi on kübaratrikk ning kes seda kõige paremini oskavad?

See, et nii Cristiano Ronaldo kui ka Lionel Messi on kübaratrikkide tegemises osavad, ei tule vist kellegi jaoks üllatusena. Et kumb on ikkagi teisest parem?


Eelmisel nädalavahetusel sai koduses Premium liigas näha võrdlemisi ainulaadsed vaatepilti, kui Narva Trans alistas 6:2 Viljandi Tuleviku. 

Mis selles nii erilist on, mõtlete esmapildil? Noh, võtke siis teadmiseks, et Transi eest said kübaratriki kirja nii Eduard Golovljov kui ka Aleksandr Zakarljuka. Pärast selle nägemist meenus meil mõistagi esimese asjana, et korra oleme Spordijutud.com’is kaabutrikkidest juba kirjutanud. Seda siis Meistrite liiga raames. Nüüd vaatame kogu värgile aga üldse põhjalikumalt otsa.

Misasi on kübaratrikk?

Kübaratrikiks kutsutakse siis saavutust, kui mängijal õnnestub ühes mängus lüüa kolm väravat. See on pea kõikidele spordisõpradele selge. Aga. Miks paganama pihta kutsutakse seda kübaratrikiks? Või kaabutrikiks? Kust see on tulnud? Vastus: tegemist on võrdlemisi rõlge toortõlkega inglise keelest. Kahjuks või õnneks pole meie ainsad, kes inglaste hat-tricki sujuvalt oma vutileksikoni on lubanud. Sama on teinud ka näiteks hispaanlased ja sakslased. Selgrootud, kas pole. Itaalias on aga jätkuvalt kasutusel sõna triplette, prantslased lasevad kolme värava puhul ühe huulte sellised väljendid nagu coup du chapeau või triplé.

Aga kust sai siis inglisekeelne hat-trick on alguse? Kui uskuda Oxfordi sõnastikku, siis selle juured pärinevad 19. sajandi keskpaigast. Esimest korda kasutati säärast väljendit 1858. aastal, kui inglasest kriketimängija H. H. Stephensonil õnnestus kolme järjestikuse viskega eemaldada kolm vastast (andestage meie kriketivõhiklikkus siinkohal).

Pärast mängu lasti fännide seas ringile kõvakübar (loe: hat), millesse kõik soovijad said poetada penni või paar. Ning see summa anti pärast mängu Stephensonile, n-ö preemiaks.

Jalgpallis piisab väravatest

Jalgpallis on asi tunduvalt lihtsam ning seal on vaja lihtsalt lüüa ühes mängus kolm väravat. Vutiajaloo esimese kübaratriki au kuulub šotlasele John McDougallile, kel õnnestus 1878. aastal sahistada kolmel korral inglaste väravavõrku. Jalgpalli MMi esimese kaabutriki au kuulub aga ameeriklasele Bert Patenaudele, kes tegi meele mõruks Paraguay koondislastel.

Tõsisemate vutifännide jaoks on muidugi olemas ka ideaalne kübaratrikk. See tähendab, et kolm väravat tuleb vastavalt lüüa parema jala, vasaku jala ja peaga. Ent siinkohal jätame vanad saavutused sinnapaika ning toome teieni hoopis 21. sajandi parimad kübaratrikimeistrid.

Kümne kübaraga keksida ei saa

Portaal Transfermarkt tegi märtsi alguses ära suure töö. Nad vaatasid otsa Euroopa kümnele tugevamale liigale ning kirjutasid üles kõik kübaratrikid. Mis selgus? Kuue kaabutrikiga ei pääsenud isegi edetabelisse! 50. – 44. kohta jagavad omavahel Karim Benzema, Didier Drogba, Gareth Bale, Robbie Keane, David Villa, Emmanuel Adebayor  ja Carlos Tevez, kes kõik säärase tembuga hakkama saanud seitsmel korral.

Kaheksa kaabutrikiga (kohad 43. – 36.) on hakkama saanud: Edin Džeko, Raul, Samuel Eto’o, Antonio Di Natale, Jermaine Defoe, Wissam Ben Yedder ja pealekasvavad superstaarid Kylian Mbappe ning  Erling Braut Haaland,

Üheksa kübaratriki klubisse (kohad 35. – 27.) kuuluvad: Fernando Torres, Miroslav Klose, Wayne Rooney, Claudio Pizarro, Dimitar Berbatov, Aleksandr Keržakov, Pauleta, Marc Janko ja Robin van Persie.

Kümne või enama kaabutrikiga on seega sel sajandil tugevates liigades maha saanud 26 meest. Siinkohal teeme väikese kiirkerimise kuni edetabeli esikümneni: Dries Mertens (10), Michael Owen (10), Filippo Inzaghi (10), Radamel Falcao (10), Mateja Kuzman (10), Dirk Kuyt (11), Pierre-Emerick Aubameyang (11), Thierry Henry (11), Ruud van Nistelrooy (11), Neymar (11), Roberto Soldado (11), Bas Dost (11), Alan Carvalho (11), Gonzalo Higuain (12), Roy Makaay (12) ja Jonathan Soriano (14).

Kaks meest on teistest üle

Esikümnesse viimaselt realt leiab hetkel Edinson Cavani, kes kaabutsenud 15 korral. Ja kuigi uruguaylane on 34-aastane, on tal täiesti reaalne šanss tõusta selles edetabelis näiteks viiendale kohale. Sest temast eespool on Harry Kane (17 kübaratrikki), Zlatan Ibrahimovic (17), Sergio Agüero (18), Klaas-Jan Huntelaar (18), Mario Gomez (18).

Kuigi, nagu vutisõbrad juba märkasid, siis ilmselt Kane sellel juhtuda ei lase. Aga kõrgemale ilmselt Cavanil enam asja pole, sest selle edetabeli 4. realt leiab Robert Lewandowski, kes saanud kirja 24 kübaratrikki. Esikolmiku koht on poolakast sealjuures kaugel: praegu on pjedestaalil alumisel real Luis Suarez oma 29 kübaratrikiga.

Mis puudutab aga vastava edetabeli kaht esimest, siis… te arvasite õigesti. Nendeks on Lionel Messi ja Cristiano Ronaldo. Ja täpselt selles järjekorras nad ka asetsevad, sest argentiinlasel on ette näidata 54 kübaratriki, portugallasel aga 57.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Selle nädala panustamisrubriigis tutvustame teile jälle spetsiaalselt Betsafe’i klientidele loodud eripanuseid. Nende leidmiseks tuleb panustamisribalt leida üles sõna EKSKLUSIIV ning erikoefitsientidega rikastumine võibki alata.

Esimene neist pärineb koduselt vutimurult, sest nädalavahetusel lähevad omavahel vastamisi Tallinna FCI Levadia ja Paide Linnameeskond. Kuid selle asemel, et võitjat ennustada, annab Betsafe meile sootus teistsuguseid variante. Meile jäävad sellest valikust silma Henri Anieri skoorimine (2.50) ning Paide avab mänguskoori (3.50). Kuid lõpuks tugineme arusaamal: if it ain’t broke, don’t fix it. 

Henri Anier on pärast eelmise aasta augustis Paidega liitumist löönud klubi ja koondise eest 22 mängus kokku 17 väravat. Ta tegi seda ka eelmisel nädalavahetusel, kui me sellele panustasime, ning sama loodame ka nüüd.

Betsafe’i koefitsiendid 14.04.2021 @11.00

Reedel toimub Premier League’is ka üks tore kohtumine, kui Everton (8. koht) võõrustab Tottenham Hotspuri (7. koht). Arvestades meeskondade viimase aja vorme  – Evertonil 1-2-2, Tottenhamil 2-1-2 – on tegemist kohtumisega, kus juhtuda võib nii mõndagi. Viimati läksid meeskonnad vastamisi veebruaris toimunud FA karika raames, kus 5:4 edu saatis Everoni mehi. Seega ennustame ka nüüd väiksemat sorti väravatesadu.

Betsafe’i koefitsiendid 14.04.2021 @11.00

Ja kuna väravad meile meeldivad, siis sama teed läheme ka koduste Premium liiga mängudega. Kui nii Tammeka-Tulevik kui ka Legion-Kuressaare kohtumises näeb üle 2.5 värava, on selle kombo koefitsiendiks 3.02. Esimeses kohtumises on see enam kui tõenäoline. Küll võib väiksemat sorti piduriks sattuda siinkohal Legion, kuid millegipärast meil Kuressaare kaitselinii püsimisse kahes järjestikuses mängus väga usku pole.

Betsafe’i koefitsiendid 14.04.2021 @11.00

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in