Warning: Private methods cannot be final as they are never overridden by other classes in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/Buffer/class-cache.php on line 425

Warning: Private methods cannot be final as they are never overridden by other classes in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/traits/trait-memoize.php on line 87

Deprecated: Required parameter $class_name follows optional parameter $module in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-content/plugins/easy-social-share-buttons3/easy-social-share-buttons3.php on line 449

Deprecated: Required parameter $class_name follows optional parameter $module in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-content/plugins/easy-social-share-buttons3/easy-social-share-buttons3.php on line 462

Deprecated: Required parameter $networks follows optional parameter $share in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-content/plugins/easy-social-share-buttons3/lib/core/share-counters/essb-cached-counters.php on line 101

Warning: The magic method ESSBCore::__sleep() must have public visibility in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-content/plugins/easy-social-share-buttons3/lib/essb-core.php on line 47

Warning: The magic method ESSBCore::__wakeup() must have public visibility in /var/www/vhosts/spordijutud.com/httpdocs/wp-content/plugins/easy-social-share-buttons3/lib/essb-core.php on line 53
Copa America finaal: Brasiilia vs Peruu - Spordijutud.com

Copa America finaal: kas Brasiilia võidab kauaoodatud karika?

Võõrustajad on finaalis Peruu vastu kindlad favoriidid - kas Brasiilia võidab kauaoodatud karika?


Võõrustajad on finaalis Peruu vastu kindlad favoriidid

Lõuna-Ameerika suurturniir Copa America on ühe mängu kaugusel kontinendi parima jalgpallikoondise välja selgitamisest ja seni on närvikõdi jagunud omajagu. Veerandfinaalid olid pingelised ja tervelt kolm neist lõppesid väravateta viigiga ning vajasid võitja välja selgitamiseks penaltiseeriat. Poolfinaalid nägid aga väravaid mõlemas kohtumises – nii Brasiilia–Argentiina kui Peruu – Tšiili olid huvitavad vastasseisud ja hoolimata lõppskoorist küllaltki tasavägised.

Finaali on aga end võidelnud võõrustajamaa Brasiilia ning üle mitme aastakümne suurturniiri finaalis mängiv Peruu. Käesolevas artiklis heidamegi pilgu eelolevale matšile, vaatleme kummagi meeskonna seniseid sooritusi ja mõtiskleme nende šansside üle astuda turniiril see viimane ja otsustav samm ning tõsta ihaldusväärne karikas oma pea kohale.

Brasiilia pakatab enesekindlusest

Brasiilia jalgpallis on pärast 2014. aasta MM-i ja seda kurikuulsat 7:1 kaotust Saksamaale olnud omajagu kriise ja ebakindlust ning ükski sats pole seni oma potentsiaali realiseerinud. Praegune tiim on aga peatreener Tite all drillitud igati aukartust äratavaks masinaks ning seda näitavad ka viimased mängud, millest viimased 14 on püsitud kaotuseta. Sealjuures on suudetud oma värav puhtana hoida juba üle 600 minuti. Lisaks sellele on õhkub peatreenerist enesekindlust, meeskond mängib ühtselt ja üksteise nimel ning mängujuht Philippe Coutinho on naasmas koondises oma parimasse vormi, mida ta on Barcelona eest tänavu liigagi harva näidanud. Kõigele lisaks puudub turniirilt koondise talisman ja parim mängija Neymar, kes on kimpus vigastusega.

Poolfinaal Argentiina vastu oli oodatult vihane ja tihe rebimine. Kuigi lõppskoor 2:0 jättis mulje, et brassid domineerisid, siis tegelikult näitas Argentiina selles kohtumises oma turniiri parimat mängu ning taevasinistel oli omajagu võimalusi, mida ei suudetud ära lüüa. Võõrustajad kasutasid aga oma võimalused väga efektiivselt ära ning Titele valmistas kindlasti lisarõõmu asjaolu, et ründepaar Gabriel Jesus ja Roberto Firmino said mõlemad kirja nii värava kui resultatiivse söödu. Rahvuslikule paranemisele ülalpool mainitud 2014. aasta košmaarist aitas muidugi kaasa asjaolu, et võit Argentiina üle saavutati Belo Horizontes samal väljakul, kus saadi too hävitav kaotus Saksamaalt.

Kuigi veerandfinaal Paraguaiga lõppes 0:0 ja brassid vajasid edasipääsemiseks võitu penaltiseerias, siis tegelikult oldi selleski mängus selgelt oma oponentidest paremad. Tite hoolealused on enesekindlad ja isetud ning tundub, et pärast 12-aastast ootamist võetakse oma ajaloo üheksas Copa tiitel nüüd ära.

Missugust Peruud saame finaalis näha?

Peruu finaali pääsemine on kahtlemata enamike jaoks suur üllatus. Kuigi juba mitu aastat on räägitud n-ö heast uuest Peruu satsist, kes mängib agressiivset ja positiivset jalgpalli, siis suurel areenil ei ole end seni suudetud tõestada. Ka möödunud suvisel MM-il pidasid mõned asjatundjad just Peruud mustaks hobuseks, kes on võimeline üllatama, siis mängisid punavalged alla oma võimete ja lahkusid juba alagrupifaasis.

Peatreener Ricardo Gareca on ka ise maininud, et tema tiim on võimeline võitma keda iganes, kuid samamoodi ka alla jääma kellele iganes. Seda on olnud näha ka tänavusel Copa Americal. Esimeses neljas mängus suudeti lüüa vaid kolm väravat, kusjuures viimases kahes mängus ei kujutanud Los Incas vastaste värava all põhimõtteliselt mitte mingit ohtu. Alagrupist pääseti edasi, olles napilt üks kahest paremast kolmanda koha omanikust. Ka veerandfinaalis Uruguai vastu oli punavalgetel omajagu õnne, kuigi eks nad kaitsesid ka terve mängu jooksul väga sügavalt.

Samas näidati poolfinaalis Tšiili vastu, milleks päriselt suutelised ollakse, kui kõik klapib. Peruu pressis kõrgelt ja agressiivselt, pakkudes tipuründajale Paolo Guerrerole ohtralt tuge ning esimene ohtlik olukord suudeti luua juba teisel minutil. Avavärav 21. minutil sündiski kõrgest pressist mitme mehega ning 38. minutil lisati ka teine. Tšiili vananevatel staaridel polnud midagi vastu panna, kuigi tiitlikaitsjad registreerisid 19 pealelööki ja valdasid palli 65% mänguajast. Tõele au andes tegi Peruu puurilukk Pedro Gallese ka supermängu, tõrjudes muu hulgas ka penalti, kuid Tšiili polnud sellegipoolest ülesannete kõrgusel.

Poolfinaali tulemus ning pääsemine esimesse Copa finaali päras 1975. aastat süstib peruulastesse kindlasti omajagu enesekindlust, kuid ees ootab üliraske finaalmäng brasiillaste vastu ning kahekordsed kontinendi meistrid on sellega kahtlemata kursis.

Mida kaaluda panustamisel?

Suurturniirid ning iseäranis finaalid on alati huvitavad ka spordipanustamisega tegelejatele. Seega tasub vaadata üle ka pühapäevase kohtumise Betsafe’i koefitsiendid ning mõtiskleda veidi selle üle, missugused panused parimat väärtust pakuvad.

Brasiilia on nii ülekaalukas favoriit, et tema võidukoefitsient 1,27 (https://www.betsafe.ee/et/spordiennustus#/#?event=3016171) ei paku just teab mis head väärtust. Kuigi Peruu võit tundub väga ebausutav (koefitsient 12,50), siis hea õnne ja väravavaht Gallese järjekordse elumängu korral ei ole viik võimatu ning koefitsient 5,45 tundub juba üsnagi ahvatlev. Muidu aga tasuks vaadata Brasiilia võidu ja händikäppide poole. Näiteks andes Peruule händikäpi 1:0 ja panustades Brasiilia võidule, tooks õige ennustus raha tagasi juba 1,91-kordselt. Tehes sama händikäpiga 2:0, on koefitsient juba 3,55. Ka see panus pakub korralikku väärtust, sest mäletatavasti kohtusid Brasiilia ja Peruu alagrupiturniiril ja seal olid brassid inkadest üle lausa 5:0. Seega finaalitulemus 3:0 ei üllataks just paljusid. Siia juurde võib kaaluda ka panust, et kodumeeskond skoorib mõlemal poolajal (koefitsient 2,20).

Näiteks andes Peruule händikäpi 1:0 ja panustades Brasiilia võidule, tooks õige ennustus raha tagasi juba 1,91-kordselt. Tehes sama händikäpiga 2:0, on koefitsient juba 3,55.

Arvestades brasiillaste suurepärast kaitseliini, tasub ka panustada, et kodumeeskond võidab nulli vastu (koefitsient 1,80). Ühtviisi intrigeerivad on ka panused, et lüüakse kas üle 2,5 värava (koefitsient 1,97) ning et lüüakse alla 2,5 värava (koefitsient 1,83). Täpse tulemuse ennustamine on küll igavesti tänamatu töö, kuid kui seda tegema peaks, siis pakuksime kohtumise lõppskooriks 2:0, mille koefitsient 4,75 pakub korralikku väärtust. Individuaalsete mängijate peale nende ridade kirjutamise ajal panustada ei saanud, kuid mõeldes mängijate peale, kes võivad mistahes ajal skoorida, siis ei saa mõistagi mööda vaadata Gabriel Jesusist ega Roberto Firminost. Muidugi tasub silm peal hoida ka Coutinhol.

Ühtviisi intrigeerivad on ka panused, et lüüakse kas üle 2,5 värava (koefitsient 1,97) ning et lüüakse alla 2,5 värava (koefitsient 1,83).

log in

reset password

Back to
log in