Bayern pole Saksamaa jalgpalli A ja O. Vist

Me ausalt üritasime, kuid lõpuks tuli ikkagi nentida fakti, et Saksamaa jalgpallist rääkides ei saa Bayernist kuidagi moodi üle ega ümber.


Bundesliga
Bundesligast on Bayernit mainimata praktiliselt võimatu kirjutada. Foto: Bundesliga

Enne kui selle artikliga kaugemale jõuame, soovime siiski rõhutada, et tegelikult võrdub Müncheni Bayern ikkagi suures plaanis Saksamaa klubijalgpall. Ent kuna nendest jahutakse söögi alla ja söögi peale, tundub see teiste võistkondade suhtes mõnikord ülekohtune. Sestap otsustasime luubi alla võtta Bundesliga rekordid, mis pole seotud 30-kordse riigi meistriga.

Ja veel enne, kui selle artikliga kaugemale jõuame, paneme paika ka ajatähise – nimelt pandi Bundesligale alus 1963. aastal.

Esimene tšempion

Kokku on Bundesliga võitjaks kroonitud 43 erinevat klubi ning otsa tegi omal ajal lahti Köln. Nad kogusid 1963-64 hooajal 30 vooruga 45 punkti ning edestasid vastavalt hõbeda ja pronksi noppinud Meidericherit ja Frankfurdi Eintrachti kuue silmaga.

Kui teid huvitab, kuhu platseerus toona Bayern, siis õige vastus on: Regionaalliiga lõunadivisjoni (loe: esiliiga) teisele positsioonile, koha võrra taha poole Hessen Kasselist. Jah, Bundesligasse kerkis Bayern alles 1965-66 hooajal.

Kiireim tšempioniks tõus

Aga kui Bayern Bundesligasse tõusis, siis nad krooniti ikkagi kohe meistriks? Ei, nii kiiresti need asjad ei käinud. Baierimaa suurklubi triumfeeris Saksamaal alles 1969. aasta kevadel ehk oma neljandal hooajal.

Ent kujutage nüüd korraks olukorda, kus teie lemmikud lõpetavad hooaja Bundesliga eel-eelviimasel kohal ning potsatavad esiliigasse. Just nõndaviisi läks 1995-96 hooajal Kaiserslauterniga. Nad võisid samal aastal küll Saksamaa karikavõitjaks tulla, kuid liigas oli aste madalamale prantsatamine karm tõsiasi. Ent kuna tiimis oli sisu, tuldi esiliigast hopsti aastaha üles ning veel hooaeg hiljem triumfeeriti ka Bundesligas. Seda siis oma uuel n-ö debüütaastal.

Suurim võit

Kui kruttida ajaratas 1977-78 hooaja viimasesele mängupäevale, vaatab sealt vastu kahe Borussia vägagi ühepoolne vastasseis. Mönchengladbach tümitas Dortmundit toona koguni 12:0 ning see on tänase päevani Bundesliga ajaloo suurim võit.

Mõneti irooniline on aga asjaolu, et sellest ei piisanud. Nimelt pidanuks Mönchengladbach vastaseid kottima vähemalt skooriga 15:0, et toona meistriks tulla. Sest Kölniga samade silmade peal lõpetades (48 punkti), sai otsustavaks justnimelt väravate vahe, mis Kölnil oli +45, Mönchengladbachil aga +42.

Pikim puhta puuri seeria

Kuigi mulluse hooaja veetis VfB Stuttgart esiliigas, on nad ühtlasi ka viiekordsed riigi meistrid. Lisaks on nende käes Bundesliga ajaloo pikim puhta puuri seeria, kui neil õnnestus 2003-04 hooaja alguses kaheksas järjestikus mängus vastased kuival hoida. Mõned tarkpead üritavad seda jada küll üheksa peale venitada, väites, et 2002-03 hooaja viimane mäng ei löödud neile samamoodi väravat, aga õige seeria kestab meie silmis ikkagi ainult ühe hooaja.

Kodumängude pikim puhta puuri seeria kuulub Bochumile, kes suutis 2003-04 hooajal oma värava puutumatuna hoida üheksal puhul. Võõrsil on sama tippmark kuus mängu, mida on saavutanud Köln (2009-10) ja mõistagi Bayern (2012-13 ja 2014-15).

Enim hooaegu Bundesligas

Kuna Bayern vaatas esimesed kaks hooaega Bundesliga tegevust pealt, kuulub see tippmark ainuisikuliselt Bremeni Werderile (57 hooajaga). Neile järgnevad Bayern (56), Dortmundi Borussia (54) ja Stuttgart (54). Ahjaa, esiliigast võib veel leida Hamburgi, kes samamoodi kokku 55 hooaega Bundesligas pallinud.

Negatiivsed rekordid kergendaksid elu

Nüüd jõuamegi välja artikli avalauses kirjutatu juurde – tegelikult võrdub Müncheni Bayern ikkagi suures plaanis Saksamaa klubijalgpalliga. Sest uskuge või mitte, neid rekordeid, kus kas või sõrmeotsaga Bayernit ei peaks puutuma, lihtsalt väga palju rohkem polegi.

Asjalood oleks mõistagi sootuks teistsugused, kui me hakkaksime arvestama negatiivseid tippmarke. Näiteks kes kaotas hooaja jooksul enim mänge – khm, Berliini Tasmaania – või kelle puuri taoti aasta jooksul enim palle – khm, ikka Berliini Tasmaania –, kuid need pole verstapostid, mis mõnda klubi ehiks. Või noh, nii arvame meie. Berliini Tasmaania arvab mõistagi teisiti.

Mis keelt kõnelevad koefitsiendid?

Sel korral pöörame me oma pilgud Bundesliga 17. vooru suunas, mis saab oma lähte 19. jaanuaril. Ja näiteks lähevad teisipäeval vastamisi Leverkuseni Bayern ja Dortmundi Borussia. Liigatabelis võrdlemisi kõrvuti asetsevad meeskonnad, kuid pärast talvepausi on Dortmund olnud see, kes paremini vastaseid lumesaha kombel osanud teelt pühkida. Sestap ennustame ka meie nende kahe duellis külaliste võitu ning hetkel lubab Betsafe’i rahvas meile sellele panustada 2.20-se koefitsiendiga.

Betsafe’i koefitsiendid 15.01.2021 @11.30

Samal ajal lähevad Mainzis vastamisi ka kohalik 05 ning Wolfsburg. Ja me ütleme ausalt, meie ei näe ühtegi põhjust, miks eurokoha eest võitlevad Wolfsburgi koefitsient peaks olema 1.95, kui nad astuvad vastu liigatabeli viimasele. Miks see nii on, me aga ei küsi, vaid haarame lihtsalt õlekõrrest kinni.

Betsafe’i koefitsiendid 15.01.2021 @11.30

Lõpetuseks võtame luubi alla tabeli lõpuosa satside ehk Schalke ja Kölni vastasseisu. Kui Gelsenkircheni meeskond siis ligemale aasta võiduta oli, oli tõesti keeruline neisse uskuda, kuid Hoffenheimi 4:0 purustamisega kadus nende õlgadelt see needusekoorem. Nii suure ajalooga klubi jaoks oleks Bundesligast välja kukkumine patt ning kui neil on ikkagi vähegi tahtmist püsima jääda, on vahetu konkurendi ehk Kölni alistamine hädavajalik. Ja kui sellega käib kaasas 2.55-ne koefitsient, siis meie ära ei ütle.

Betsafe’i koefitsiendid 15.01.2021 @11.30

Ära maha maga Betsafe’i eripakkumisi

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

E-sport on spordiennustuse üks kõige kiiremini kasvav kategooria ja Betsafe aitab sul sellel õigele lainele saada. Panusta e-spordis vähemalt 15 eurot (minimaalse koefitsiendiga 1.50) ja võta lisaks 15-eurone riskivaba panus mistahes e-spordi sündmusel kasutamiseks. Kampaania kestab veel veidi vähem kui kuu aega, aga aega pole mõtet raisata. Kliki SIIA, et pakkumine vastu võtta!

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

 

log in

reset password

Back to
log in