Hõisakem! Schalke pääses ajaloolisest häbist

Mis tunne on olla koduliigas 358 päeva võiduta? Schalke fännid oskavad seda ilmselt väga hästi kirjeldada, kuid nende õnneks sai see õud viimaks läbi.


Schalke
358 päeva pikkune õudusunenägu on läbi, sest Schalke võitis taas. Foto: Schalke 04

2020. aasta 17. jaanuar. Gelsenkircheni Schalke 04 alistab koduväljakul 2:0 Mönchengladbachi Borussia ning võtab 18. vooru järel Bundesligas sisse viienda koha. Neil on koos 33 punkti, liider RB Leipzigist jäädakse maha seitsme silmaga, pronksist autasu tõotav kolmas kohta on ainult kahe punkti kaugusel. Ent siis juhtus midagi. Midagi, mille kõrval koroonaviiruse pandeemia täiesti tühisena tundub. Vähemalt Schalke fännide jaoks. 

Nädal pärast Gladbachi alistamist sai Schalke koduliigas Müncheni Bayernilt 0:5 sugeda. Ja veel nädal hiljem viigistati Berliini Herthaga 0:0. Aga ei hullu, sest Saksamaa karikasarjas suudeti lisaajal 3:2 revanš võtta ning edeneti poolfinaali. Kõik näis ikkagi hästi ja kontrolli all olevat. Ent see mulje oli petlik. Veebruari kahes esimeses mängus Paderborni ja Mainzi vastu noppis klubi kaks viigipunkti. Ilmselge pettumus fännide jaoks, kuid teadnuks nad, mis ootab ees, osanuks nad seda ehk rohkem hinnata.

Kõik algas vaikselt

Ja siis see kõik algas… või õigemini, oli juba alanud. Esmalt jäädi alla Leipzigile ja seejärel Kölnile. Siis karika poolfinaalis veel ka Bayernile – sedapuhku siiski 0:1. Veel korra suudeti Hoffenheimiga viigistada, kuid sellele järgnesid allajäämised Dortmundi Borussiale, Augsburgile, Düsseldorfile ja Bremeni Werderile. Selle kõige tulemusena oli klubi 29. mänguvooruks pudenenud 10. positsioonile. 37 punktiga.

Berliini Unioni ja Leverkuseni Bayeri vastu suudeti taaskord kaks hädist viigipunkti võtta, kuid liiga lõpetati ikkagi kaotustereel. Alla tuli vanduda nii Frankfurdi Eintrachtile, Wolfsburgile kui ka Freiburgile ning hooaeg lõpetati 12. positsioonil. Fännid tänasid Jumalat, et tugev hooaja esimene pool neid hullemast päästis ning ootasid pikisilmi suve ning järgmist hooaega.

Uus hooaeg pikendas õudust

Suvistes sõprusmängudes tuletati endale (ja fännidele) meelde, kuidas võidurõõm mekkis. Mis sest, et alamate liigade klubide vastu. Ent kui 18. septembril taas Bundesligale hääled sisse lükati, naasis Schalke juba tuttavale kaotusereele. Ja seda ülihirmsal kombel, sest avavoorus saadi Bayernilt koguni 0:8 kere peale. Sellele järgnesid kindlad allajäämised Bremenile (1:3) ja Leipzigile (0:4).

Oktoobrikuise koondiseakna ajale lepiti kokku taas üks sõpruskohtumine. Vastaseks esiliigaklubi Paderborn ning tulemuseks kohustuslik 5:1 võit. Ent Bundesligas jätkati ikka võiduta. Schalke oktoobri saldo oli kaks viiki ja kaks kaotust. Vahepeal võideti küll karikasarjas, ent taaskord madalama liiga satsi, ning novembriski vaatas liigakontekstis vastu üks viik ja kaks kaotust. Detsembris oli olukord veelgi nukram: üks viik ja kolm kaotust. Aasta lõpetati kergelt positiivselt, sest 22. detsembri karikamängus nopiti – taas madalama astme tiimi vastu – võit.

Uuel aastal uue hooga?

Ent karikasarjas aeg-ajalt sülle pudenenud võidud suures plaanis mingit lohutust ei pakkunud. Seda eriti juhul, kui uue aasta teisel päeval taas liigas kaotusekibedust tunti. Berliini Herthalt saadi 0:3 kere peale ning nii vaataski Schalke tõtt Bundesliga antirekordiga. Tolleks hetkeks olid nad liigas võiduta olnud 30 järjestikust kohtumist ning kui 9. jaanuaril mindi vastamisi Hoffenheimiga, huvitas kõiki, kas tõesti tõusevad nad Berliini Tasmaania kõrvale, kes püsis 1965-66 hooajal võiduta 31 järjestikust kohtumist.

Veidi kummalisel kombel lootsid praegu Saksamaa tugevuselt viiendasse liigasse kuuluva Tasmaania klubi inimesed, et nii ei lähe. “Mul poleks selle vastu midagi, kui Schalke jätkaks võiduta ning kukuks liigast välja. Samas on see lugu osa meie klubi pärandist. Vastab tõele, et meie ainsast Bundesliga hooajast on möödas 55 aastat, kuid meist räägitakse üle riigi tänaseni! Me ei pea enda reklaamimiseks mitte midagi tegema, kuid pakume sponsoritele huvi,» selgitas klubi omanik Almir Numic.

Antirekord jäi ikkagi püsima

Tea, kas Berliini klubi viis kirikusse ka küünlaid, kuid igatahes nende palvetele vastati. Tänavu juba neljanda peatreeneri käe all tegutsev Schalke alistas Hoffenheimi koguni 4:0 (!), noppis hooaja esimese võidu, lõpetas 358 päeva kestnud võidupõua ning kerkis tabeli viimaselt realt eelviimaseks ehk 17ndaks. Gelsenkircheni satsil on nüüd koos 7 punkti ning turvaline 15. positsioon, millega säilitaks kindlasti koha kõrgliigas, on kõigest nelja punkti kaugusel.

Tasmaania aga jätkab rahulikult Bundesliga ajaloo kõige s***** satsina (pardon the French). Nad on jätkuvalt klubi, kes püsis Bundesligas võiduta 31 järjestikust kohtumist, kogus hooaja jooksul Bundesliga ajaloos kõige vähem võite (2), kõige vähem punkte (10) ja kõige rohkem kaotusi (28).

Ent topshopilikult, see pole veel kõik. Tasmaania lasi endale lüüa ka rekordilised 108 väravat, lõi ise rekordiliselt vähe väravaid (15) ja sai mõistagi kirja ka Bundesliga ajaloo kehvima väravate vahe (-93).

Kuidas see kõik aga üldse võimalik oli, mõtlete? Lihtne, nimelt ei teeninud Tasmaania kõrgliiga kohta sportliku printsiibi alusel, vaid nad ülendati sinna poliitilises korras, kui Berliini Hertha ei saanud kõrgliigaks vajalikku litsentsi. Sest kuidas sa jätad suurriigi pealinna kõrgliigaklubita…

Mis keelt kõnelevad koefitsiendid?

Bundesliga mängudega jätkatakse reedel, kui omavahel lähevad vastamisi Berliini Union (5. koht) ja Leverkuseni Bayer (3. koht). Kuigi Betsafe’i inimesed peavad favoriidiks külalisi, siis viimased kolm mängu (viik-kaotus-kaotus) suunasid meie mõtted “viik välistatud” variandiga ikkagi Unioni peale. Ja hopsti, koefitsiendiks 2.40.

Betsafe’i koefitsiendid 11.01.2021 @20.00

Päev hiljem läheb Saksamaal juba suuremaks madinaks ning möödunud nädalavahetusel Bayernit sakutanud Mönchengladbach (7. koht) sõidab külla Stuttgartile (10. koht). Kui juba 30-kordsele Saksamaa meistrile kott pähe tõmmata, siis mis see viiekordse sakutamine ära ole? Eriti olukorras, kus sellega kaasneks 2.25-ne koefitsient.

Betsafe’i koefitsiendid 11.01.2021 @20.00

Kolmandaks mänguks valime sel puhul Hoffenheimi (14. koht) ja Bielefeldi Arminia (15. koht) vastasseisu. Võitjat me seekord ennustama ei hakka, selle asemel lähtume senisest loogikast, et Bielefeldi mängudel liiga palju väravaid ei näe – khm, nad on löönud siiani kümme, khm – ning sätime ise tõkkepuu “alla 2,5 värava peale”.

Betsafe’i koefitsiendid 11.01.2021 @20.00

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

E-sport on spordiennustuse üks kõige kiiremini kasvav kategooria ja Betsafe aitab sul sellel õigele lainele saada. Panusta e-spordis vähemalt 15 eurot (minimaalse koefitsiendiga 1.50) ja võta lisaks 15-eurone riskivaba panus mistahes e-spordi sündmusel kasutamiseks. Kampaania kestab veel veidi vähem kui kuu aega, aga aega pole mõtet raisata. Kliki SIIA, et pakkumine vastu võtta!

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in