Riigid, mida sa ilmselt ei tea, et on võõrustanud WRC-rallit

Me kõik ju teame, kuidas näiteks Monte Carlo on autoralli MM-sarja legendaarne etapp. Aga võistlusi on sõidetud ka kohtades, kus ei oskaks seda oodata.


Käesoleva rallihooajaga saab Belgiast 35. riik, kus on sõidetud MM-etapp. Ent kas teadsid, et rallimaailma koorekoht on oma oskusi käinud proovile panemas ka Austrias? Või Põhja-Ameerikas? Või Bulgaarias?

Kui võtta ette kõik toimunud MM-võistlused, leiame 20 rallit, mis on kavas olnud viis või vähem korda. Nende seas on ka näiteks Rally Estonia ja tänavu debüteerinud Horvaatia, millest esimese puhul loodame kindlasti, et see jääb kalendrisse veel aastateks. Ja olgem ausad – Horvaatia pakkus väga huvitava võistluse nii et olgu nemadki veel pikka aega ralliisade mõtetes!

Nende kahekümne ralli hulgas on neid, mis pole unustuste hõlma vajunud. Näiteks Tšiili, kus kihutati 2019. aastal. Sisuliselt iga piloot rääkis sealsest atmosfäärist ülivõrdes, sest kohalikud armastasid rallikaravani nagu oma lihast poega. Ja katsed olid vägevad, pakkudes võimalust kihutada suurtel kiirustel.

WRC on käinud ka Põhja-Aafrikas

Viimastel aastatel on korduvalt spekuleeritud, mil naaseb WRC-karussell Põhja-Ameerikasse. Jah, sealsed inimesed pole rallihullud ning neil pole kaasa elada oma riigist pärit tippudele, aga tegemist on tohutu autoturuga ning et WRC-sari on esmajärjekorras turundushoob autotootjatele, tuleb mõista, miks huvitutakse ookeani taha minemisest.

1970. ja 80. aastatel võeti see trett aga ette. 1974. aastal kuulus MM-kalendrisse Kanadas sõidetud Rideau Lakesi ralli, vahemikus 1977-79 Quebeci ralli ja USAs võeti mõõtu nii 1973. kui ka 1974. aastal (Press-on-Regardless ralli) ja vahemikus 1986-88 (Olympus ralli). Muide, Olympuse võistlus pole välja surnud ning teiste hulgas on selle võitnud ka rallimaailma üks suuremaid talente Oliver Solberg.

Aga USA ega Kanada pole nüüd teab mis eksootilised kohad ralli sõitmiseks. Grammi võrra kangem on Põhja-Aafrika, kus on võisteldud kolm korda Marokos. Või Lähis-Idas kihutatud Jordaania etapp, millest on osa võtnud ka eestlased, näiteks endine suurlootus Karl Kruuda. Õhtulehe taskuringhäälingus “Tugitoolis sportlane” meenutas ta, kuidas korraldajad manitsesid, et ühel katsel avariid tehes väga kaugele ei satuta, sest siis võib sattuda maamiinide otsa…

Kindlasti on üks eksootilisemaid WRC-sarja võõrustajaid Indoneesia. Sealsel kruusarallil selgitati paremad nii 1996. kui ka 1997. aastal. Tegelikult pidi Indoneesias MM-punkte saama ka 1998. aastal, kuid riigi enda kütkeisse haaranud poliitkriis tõmbas ralliplaanidele kriipsu peale.

Huvitav on märkida, et MM-tasemel on Indoneesias tõusnud poodiumi kõrgeimale astmele vaid üks mees – kahekordne maailmameister Carlos Sainz, kes roolis mõlemal korral Ford Escorti. Viimati oli see ralli kavas 2019. aastal.

WRC jaoks pole Hiina võõras

Teagi nüüd, kas see on tegelikult üllatav, sest Brasiilia armastab autosport ja eriti F1-sarja tohutult, aga autoralli MM-sari on jõudnud ka Sambamaale. Sao Paulo baseerunud kruusaralli oli kavas 1981. ja 82. aastal ning võitjad on rallifännile teada-tuntud – esimesel aastal tõusis poodiumi kõrgeimale astmele tol hooajal ka maailmameistriks kroonitud Ari Vatanen, järgmisel hooajal ajaloo parimaks naispiloodiks peetav Michele Mouton. Muide, veidi vähem kui kümmekond aastat tagasi oli õhus, et Brasiilias sõidetakse MM-etapp ka 2014. aastal, kuid kahjuks ei saanud sellest asja.

Põhja-Ameerika kõrval on üheks järgmiseks suureks sihtkohaks Hiina, mille autoturg kasvab nagu seened pärast vihma. Hiinas on MM-sarjas kihutatud vaid 1999. aastal, ehkki esimest korda oli etapp kavas 1997. aastal. Kaks esimest võistlust pani kinni legendaarne Colin McRae, WRC-etapi võitis teine maailmameister Didier Auriol.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Mõistagi pole Betsafe’i koefitsiendimeistrid ära unustanud Belgia rallit. Loo konto ja liitu meiega ning panusta koefitsiendiga 35.00 sellele, et Ott Tänak jõuab tuleval nädalavahetusel esikolmikusse. Kui nii läheb, maksame sulle raha välja ja anname ka 35 tasuta spinni! Haara pakkumisel sarvist SIIT.

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in