Tennisele panustamine 101

Kuidas alustada tennisepanustega ja millised on kõrge väärtusega panused? Kuidas oleneb panustamine tenniseväljaku materjalist? Loe näpunäiteid siit!


Väga palju inimesi üle kogu maailma panustavad tennisele iga päev ja kui tegemist on veel mõne suure üritusega nagu näiteks Wimbledon või Australian Open, on päevane panuste number kordades veelgi suurem kui muudel päevadel. Tennisele panustamisega on kerge alustada, sest lihtsaid variante, kuidas seda teha, on palju ja samuti leidub mitmeid erinevaid panustamistüüpe. Kui oled suur tennisefänn, kuid pole siiani sellele spordialale veel panustanud, siis oled sellega algust tehes kindlasti eelisseisus.

Kui oled tennisele panustamise osas täiesti võhik või kui oled paar panust teinud, mis pole eriti edukalt välja kukkunud, siis loe seda juhendit. Siit saad palju vajalikku informatsiooni selle kohta, kuidas oma tennisepanuseid edukalt asetada. Kõik asjad tunduvad alguses pisut keerulised, kuid kui oled põhiteadmistega juba kursis, siis muutub kõik lihtsamast lihtsamaks.

Kuidas tennisele panustada?

Kui vaatad tennisepanustele otsa esimest korda elus või kui sa ei ole erinevatel panusetüüpidel väga pikalt varem peatunud, siis võta oma ennustusportaal lahti (näiteks Betsafe) ja vaata rahulikult kõik variandid läbi. Märkad, et tennisele saab tegelikult väga mitmel erineval viisil panuseid teha.

Livebetis saad tennisemängude ajal panustada ka kõige väiksematele detailidele – näiteks kes võidab järgmise punkti. Samas saad ennustada ka mängijat, kes võidab turniiri või tõstab võidukarika. Kuna tennisemängude ennustamisel on nii palju valikuid ja paindlikkust, on tennisest saanud panustamismaailmas väga populaarne spordiala.

Lihtsad tennisepanuste tüübid

Kui teed tennisepanustega alles algust, siis oleks mõistlik esmalt kõige lihtsamad panusetüübid selgeks saada. See annab sulle võimaluse kinnistada endale tennisele panustamise algtõed ja aru saada, kuidas asjad üldse toimivad, enne kui lähed keerukamate ennustusvariantide juurde. Kohe keeruliste panustega algust tehes võid end aga kasutult segadusse ajada, mis omakorda takistab sind oma tegevust nautimast.

Soovitame sulle kui värskele tennisepanustajale kahte väga lihtsat panusetüüpi. Esimene neist on “Üksikmängu võitja” ja teine “Turniiri võitja”.

Kui sulle meeldib pigem üksikpanuseid teha ning jälgid hea meelega kogu turniiri, siis sobib sulle üksiku turniirivõitja ennustamine. Enne sündmuse algust peaksid vaatama, millised mängijad võistlevad ning valima selle, keda sa arvad võistlust võitvat. Kui teed panuse sellises staadiumis, siis pea meeles, et sinu valitud mängija peab võitma mitmeid mänge enne kui ta turniiri võitjaks kroonitakse.

See lisab sinu jaoks turniiri jälgimisele kindlasti palju põnevust juurde, kuid samas peab mängija tegema väga palju tööd selleks, et sina oma panuse võidaksid. Sellist tüüpi panuse puhul on koefitsiendid üldjuhul üsna kõrged, ka favoriitidele. Seda eriti veel siis, kui teed oma turniiri võitja panuse lausa enne turniiri algust. Suured koefitsiendid ja seega suured potentsiaalsed võidunumbrid on peamiseks põhjuseks, miks inimesed turniiri võitjat ennustavad.

Teine lihtne viis on panustada mängijale, kes võidab ühe individuaalmängu. Selle panuse puhul on tegemist palju lühemaajalise tulemuse ootamisega, kui turniirivõitja panuse puhul, sest panustad ühele individuaalsele mängijale kahe mängija hulgast. Teed panuse enne mängu algust ja saad juba paari tunni pärast tulemuse teada.

See panusetüüp meeldib panustajatele, kes tahavad teha mitu kiiret ennustust kogu turniiri vältel, selle asemel, et panustada ainult ühele tulemusele juba enne turniiri algust. Loomulikult ei ole ka selle tüübi koefitsiendid nii kõrged, sest teed panuse ainult ühele mängule, mitte kogu turniirile. Kui teed aga kõvasti kodutööd ja otsid neid mänge, mille panustel on hea väärtus, siis leiad kindlasti enda jaoks õige valiku.

Alternatiivsed tennisepanused

Kui sul juba on tennisele panustamisel kogemusi, võiksid proovida ka teistsuguseid, keerukamaid tennisepanuse tüüpe. Need on panusetüübid, millega me ei soovitaks kohe tundmatus kohas vette hüpata vaid vaikselt uurida ja samm-sammult oma olemasolevatele lihtsamatele panustele peale ehitada.

Üks populaarne alternatiivpanus tennise puhul on settidele panustamine. Seda saab kasutada individuaalsete mängude puhul. Pea meeles, et lisaks sellele, et sa ennustad seda, kes seti võidab, pead arvestama ka settide arvuga, millega sinu valitud mängija võitma peaks.

Näiteks, kui arvad, et üks mängija võidab ühe geimi, siis võid kasutada geimidele ennustamist, kuid kui arvad, et see mängija võitab settidega 3-1, siis saad kasutada settidele panustamist ja teha oma ennustuse sellele, et täpne skoor on 3-1.

Kui kasutad seda panusetüüpi, on võidu kättesaamine hoopis raskem, sest lisaks võitjale on mängus veel üks lisaelement. Kuid ole mureta – kui oma panusega täppi paned, siis saad ka korralikult tasustatud. Just selle tõttu näevad paljud inimesed seda kui riski, mida tasub võtta.

Veel üks variant on kasutada geimide händikäpiliine. Selle valikuga saad ennustada ühe mängija võitu, lisades ennustusportaali väljamõeldud händikäpinumbri, suurendades sellega oma koefitsienti. Näiteks, kui kihlveokontorid tekitavad 10,5 geimi liini ja sa teed panuse favoriidile, siis tähendab see seda, et favoriit peab võitma vähemalt 11 geimiga, et sinu panus võidaks.

Toome näitena mängu, mis lõppes 6-2, 6-2, 6-1, kus favoriit võitis kokku 13 geimiga. Kuna see number on 10,5 geimi liinist kõrgemal, siis oleksid sina taolise panuse võitnud, kui ennustasid favoriidi võitu. Kui mäng oleks lõppenud 6-4, 6-4, 6-4, siis oleks favoriit võitnud ainult kuue punktiga, mis omakorda tähendab seda, et händikäpi liini teine ots oleks võitnud (s.t kui oleksid panustanud sama liiniga, kuid mitte favoriidile vaid underdogile).

Tennisele panustamise nipid ja strateegiad

Kui otsid nippe ja strateegiaid, kuidas oma tennisele panustamise teadmisi edendada, siis siin on paar detaili, mida võiksid täheldada.

Kontrolli väljakut

Tennist mängitakse igal pool maailmas erinevatest materjalidest tehtud väljakutel. Väljakumaterjalide erinevus on oluline selles mõttes, et mitte kõik mängijad ei ole absoluutselt igat tüüpi väljakul täpselt samal tasemel. Näiteks võib üks mängija mängida oma elu parima turniiri saviväljakul, kuid nädal hiljem muruväljakul mängides ei suuda ta väga midagi korda saata. Kui oskad mõista ja vaadata erinevaid väljakuid ja aru saada, milline mängija sobib millist tüüpi väljakule kõige paremini, parandad sa ka oma üldiseid tenniseteadmisi, mis on omakorda väga kasulik su tennisele panustamise oskuste edendamisel.

Tennise puhul on kõige tähtsam hoog

Kui otsid mängijaid, kellele panustada, pea meeles, et sa ei tohiks nende hoogu ja vormi alahinnata. Tennisehooaeg on väga pikk ja seetõttu võivad mängijad ühe hooaja jooksul olla mitu korda nii tippvormis kui ka sellest väljas.

Kui leiad mängija, keda tead olevat tippvormis, suurendad oma võiduvõimalusi just temale panustades. Tippvormis mängija võib heal ajastusel kindla meelega ära teha teisele mängijale, kes on küll tabelis kõvasti eespool ja seega kindlam favoriit, kuid on antud hetkel halvemas vormis. Sellisel juhtudel leiad kõige parema väärtusega panuseid ning loomulikult tahad sa nende jaoks oma silmad lahti hoida.

Mängija hoogu ei ole kõige lihtsam märgata, kuid mida rohkem teadmisi kogud ja tennisemaailma uurid ning sellega end ette valmistad, seda parem tennisepanustaja sinust saab.

log in

reset password

Back to
log in