3 põhjust, miks sobib Kerr Kriisa nimekale ülikoolile nagu rusikas silmaauku

Enne NBA panustamisvihjeteni jõudmist viskame pilgu ühele eestlasele, kes hakkab sügisest pallima USAs mainekas Arizona ülikoolis.


Eelmisel reedel toimunud korvpalli Balti keti turniiri avamäng Eesti ja Leedu vahel tulistas Kerr Kriisa üliereda komeedina meie kossutaevasse. Jah, ta oli varemgi tuntud talent, kuid tüürida oma kodumaa kõigest 19-aastasena Euroopa kantsi vastu võidule – seda ei osanud keegi!

Kriisa viskas Leedu vastu 26 punkti, tabades 12 kolmepunktiviskest suisa kaheksa. Lisaks jagas ta seitse korvisöötu ning hiilgas agressiivse kaitsemänguga.

Võit oli seda magusam, et viimased kaks aastat oli Kriisa kuulunud Leedu klubikorvpalli au ja uhkuse Kaunase Žalgirise süsteemi. Enamasti teenis ta mänguaega tiimi duubelrivistuse eest riigi esiliigas, kuid eestlane pääses platsile ka Leedu meistrivõistlustel ja Euroliigas. Eelmisel hooajal käis ta laenul Prienais, kuid sai oodatust vähem võimalusi ning lahkus pärast paari kuud.

Kriisa lahkub USAsse

Aprillis teatas Kriisa, et on käed löönud tugeva Arizona ülikooliga ning lahkub Žalgirisest. See oli küll paljudele üllatus, kuid tegelikult polnud mängujuhi USA mõtted šokeerivad, sest tema allkirja jahtisid mitmed koolid, näiteks ka Seton Hall.

Näiteks eelmisel hooajal oli Arizona nii meedia kui ka USA ülikoolikorvpalli treenerite pingeridades 25 parema seas. See näitab kvaliteeti, kuna NCAA esimeses divisjonis mängib 357 kõrgkooli.

Muide, Arizona on NCAA 1997. aasta tšempion ning on viimase kümne aasta jooksul jõudnud 68 meeskonda koondavale Märtsihullusele tervelt seitse korda. Arizona vilistlaste hulka kuuluvad NBA meistrid Andre Iguodala, Steve Kerr, aga ka endine BC Kalev/Cramo ääremängija Mark Tollefsen ja Soome NBA täht Lauri Markkanen.

Kriisa on Arizonale vajalik

Enne Kriisa liitumist räägiti NCAA fännide ja ekspertide hulgas, et Arizonal võib olla oma konverentsi üks paremaid tagaliine. See põhines aga kahe väga suure “aga” peal – kas Georgetowni ülikoolist üle tulev James Akinjo saab meeskonda kohe hooaja algusest aidata ning kuidas taastub põlvevigastuses Brandon Williams.

Reeglite järgi lubatakse Akinjol Arizona eest väljakule joosta umbes detsembri keskpaigast, kuid on võimalik, et 19-aastasele ameeriklasele tehakse erand. Millal tema saatus selgub, pole aga praegu teada.

Williamsi puhul tekitab põlvetraumast rääkimine Arizona toetajate seas külmavärinaid. Probleem on jänkit seganud alates keskkoolist ning ta on lühikese aja jooksul käinud kahel lõikusel. Praegu ei teata, kas pallur saab üldse järgneval hooajal pallida või mitte.

Seega lisab Kriisa Arizona tagaliini kvaliteetset sügavust ning isegi kui peaks korda minema halvim stsenaarium – Williams on liiga vigane ja Akinjole ei tehta erandit –, peaks ülikooli rünnakute dirigeerimine olema tänu eestlasele päästetud. Muide, tiimi esialgses nimekirjas on viis tagameest.

Kriisa on väga hea käega

Arizona oli eelmisel hooajal hädas kolmepunktivisete tabavusega. Kriisa on selles vallas kibe käsi ning ehkki päris igas mängus ta Leedu vastu tehtud kontserti ei korda, on viskamine olnud alati üks tema trumpidest.

Näiteks viskas ta eelmisel hooajal Žalgirise duubli eest keskmiselt 6,5 kaugviset kohtumise kohta, millest tabas 39 protsenti. Kõrget volüümi arvestades on tabavusprotsent vägagi korralik. Erinevaid videoid vaadates on näha, kuidas paljud sooritused on rasketelt kohtadelt, rünnakuaja lõpus või põrgatuse pealt – elemendid, mis võivad tabavusprotsenti jõudsalt pärssida.

Kolmandaks on Kriisa Arizonale vajalik, sest ta on nende kõige klassikalisem mängujuht. Söötmine on kuulub samuti tema tugevuste hulka ning seda on ülikoolil vaja, kuna teised tagamehed on pallikaotustele altimad kui eestlane.

Millal Kriisa ülikoolikarjäär täpselt algab, on USAd laastava koroonaviiruse tõttu ebaselge. Arizona korvpallurid pidid algselt kogunema juuli alguses, kuid see on edasi lükatud augustisse. Mis kuupäevale täpselt, pole praegu teada.

Mida räägivad Betsafe’i koefitsiendid?

Kuna koroonapaus on olnud peaaegu neli kuud, pole NBA klubide hetkevormist suurt rääkida. Jah, kontrollkohtumisi on küll peetud, kuid nende põhjal oleks rumal tohutuid järeldusi teha. Seega võtame panustamisvihjetes abiks koroonapausile eelnenud hooaja ning võistkonna koosseisu, kes Orlandos mängitaval lõputurniiril kohal on.

Eesti aja järgi on 1. ja 2. augustil NBAs kavas tervelt 11 kohtumist, kust panustamissõber leiab väärtus küll. Mõistagi toome parimad palad siin, kohe ja praegu, teieni.

Idakonverentsi liider Milwaukee Bucks peab Orlandos läbi saama ilma tagaliini ühe põhimehe Eric Bledsoeta. Võistkond toetub suuresti Giannis Antetokounmpole, kuid nagu mulluses play-off’is nägime, võib Bucksi kaardimajake kokku langeda, kui vastased suudavad kreeklast edukalt ohjata.

Boston Celticsil pole ühtegi puudujat ning nad on tuntud kui tubli kaitsetiim. Arvestades, et Bucks pole jätkuhooaja eel just kõige paremat minekut näidanud, tundub Celticsi võidukoefitsient liiga suur. Panustajale on see aga suurepärane uudis!

Betsafe’i kihlveokontor @28.07 kell 15.07.

Sacramento Kings ja San Antonio Spurs jahivad Orlandos play-off kohta, kuid kohamängudele pääsemiseks pole neil kahel suurt eksimisruumi.

Kings on kaugviskejoone tagant NBA üks ohtlikumaid tiime, kelle ridades on vigastatud korvialused jõud Alex Len ja Marvin Bagley. Tõsi, peatreener Luke Walton ütles, et Len saab Spursi vastu loodetavasti mängida.

Arvestades, et Spurs on hooaja eel kaotanud isegi nõrgale Brooklyn Netsile ja Kings teinud säru ühele favoriidile Los Angeles Clippersile, paistab Kings ilmse soosikuna. Koefitsient pole küll kõige magusam, ent on võidule panustades siiski piisavalt okei.

Betsafe’i kihlveokontor @28.07 kell 15.11.

Panustamissoovitused lõpetame pühapäevase kombopanusega. Indiana Pacers on küll tubli klubi, kuid Philadelphia 76ers kuulub idakonverentsi tippu ning on kvaliteedilt Pacersist selgelt üle. Eriti, kui Indiana eest ei saa kaasa teha seni suurepärase hooaja teinud Domantas Sabonis.

Toronto Raptors on küll tiitlikaitsja, kuid Los Angeles Lakers kannab igati õigustatult tiitlifavoriidi staatust. Neil on ju ikkagi LeBron James ja Giannis Antetokounmpo, kellest kõvemat duot NBAs naljalt ei leia. Pealegi on Lakersi sisuliselt terve hooaja näidanud suurepärast minekut, Raptorsi vorm on olnud heitlikum.

Betsafe’i kihlveokontor @28.07 kell 15.14.

log in

reset password

Back to
log in