Panustamine nurgalöökidele, kaartidele ja väravatele

Loe meie nõuandeid, kuidas teha targad ja läbimõeldud eripanused jalgpallimängudes tihti esinevatele nurgalöökidele, kaartidele ja väravatele.


Panustamismaailm on üks keeruline koht, mistõttu teeb suurem osa panustajatest asjad enda jaoks lihtsamaks ning panustavad ühe või teise meeskonna võidule. Samas teavad kõik, et lisaks 1X2 (kodumeeskonna võit – viik – võõrsilmeeskonna võit) valikule panustamisele on üldjuhul – eriti jalgpallimängude puhul – veel sadu panustamisvõimalusi.

Üks kõige tähtsamatest aspektidest eripanuste tegemise puhul (kuid loomulikult ka 1X2 variantidele panustamisel) on statistika jälgimine, sest pisidetailid on üldjuhul need, mida jälgides sa kõige tõenäolisemalt raha võidad. Mõni inimene vaidleks sellele argumendile kindlasti vastu, kuid tõestust oma väitele võime näidata mitmelt suuremalt võidult, mis tulenevad algselt väga lihtsate või isegi tähtsusetutena näivatest detailidest.

Loomulikult ei ole mõtet endale valetada ja öelda, et märkimisväärseid võite võib sisse kasseerida ainult neile väikestele detailidele panustades, sest ka see ei ole tõsi. Kuid ekspertpanustajad teavad, millest me räägime. Ei ole oluline, kas need pisivalikud on osa suuremast mitmikpanusest või mitte – tulemus on lõpuks siiski sama.

Kuna Euroopa jalgpallihooaeg on täies hoos, on oluline nendest võimalustest rääkida just nüüd, kui sa ilmselt pidevalt endalt küsid, milliseid panuseid peaksid sa sel laupäeval tegema. Usu meid, kui teed kodutööd ja uurid tausta, peaksid olema nii palju kui võimalik õigeteks valikuteks valimistunud.  

Nurgalöögid

See võib kõlada küll iseenesestmõistetavana, et need meeskonnad, kes üldiselt palju survet avaldavad, on need, kellelt oodatakse ühes mängus palju nurgalööke. Kuid see ei pruugi alati nii olla. Sinu tähelepanu võiks olla üldiselt ebastabiilsematel võistkondadel, kus ründajate hulgas on pikka kasvu jõulisi mängijaid, sest just nemad kipuvad olema need, kes võitlevadki vahel ainult nende kindlate olukordade pärast (nurgalöögid, karistuslöögid, penaltid jne).

Nad teavad, et vastupidiselt vabale mängule on tekitatud olukorrad nende parim võimalus värava löömiseks. Kui rääkida üle/alla panustamisest nurgalöökide puhul, siis “üle” panustamine on üldjuhul lihtsam variant, eriti kui teed live-panuseid, sest ükskõik millise mängu puhul on nurgalöökide arvu suurenemine mängu lõpupoole väga tõenäoline – meeskonnad üritavad siis juba meeleheitlikult palli värava poole suruda.

Nurgalöök jalgpallis. Foto: TT

Kaardid

Selle asemel, et kaartidele panustamisel otsida kindlaid meeskondi, peaksid mõtlema pigem mängule kui tervikule ja sellele, kuidas mõlemad tiimid omavahel läbi saavad või kuidas nad varasemates omavahelistes kohtumistes käitunud on. Näiteks võib üks meeskondadest olla väga ründav ja teine selline, kes ei lase vastaseid palli lähedalegi. Või näiteks on tegemist hooaja lõpuga ja just see mäng on otsustava kaaluga, mistõttu ei pruugita väga argressiivselt mängida. Uuri välja ka see, kas mõni tüüpiliselt agressiivne mängija võib olla ühe kaardi kaugusel järgevatest mängudest kõrvaldamisest – selline situatsioon mõjutab antud mängija väljakukäitumist kõvasti. 

Väravad

Kas nõrgem meeskond on hetkel halva jooksuga? Kas ründavam pool on võimeline vastasmeeskonna julget kaitset maha murdma? Kui tahad väravatele panuseid teha, pead endalt neid küsimusi küsima. Seda veel eriti kui eelistad panuseid teha mõnes kõrgemas liigas nagu näiteks Premier League, kus üldjuhul lüüakse palju väravaid.

Vaata järele, ega meeskonna parim väravakütt parasjagu vigastatud ei ole, sest see võib kogu mängu dünaamikat sootuks muuta. Kui eelistad reaalajas panustamist (livebet), mõtle sellele, et kui parasjagu kaotusseisus oleva meeskonna ajaloos on olnud palju hiliseid comebacke, siis peaksid panustama sellele, et meeskond lööb rohkem kui ühe värava enne lõpuvilet.

Kokkuvõtteks soovitame sul enne iga panustamisotsuse tegemist teha nii palju kui võimalik eeltööd panustatava meeskonna, mängu ja mängijate osas. Mida rohkem seda teed, seda kogenumaks saad sa ka üldise panustajana, mitte ainult nurgalöökide, kaartide ja väravate puhul. Kõige kasulikum on valida endale lemmik panusetüüp ja sellele panustamiseks eksperdiks saada. Asu kohe asja kallale ja tee oma esimesed panused Betsafe’is!

log in

reset password

Back to
log in