Kas Napoli murrab Roma arvelt esinelikkuse?

Itaalia jalgpalli kõrgliigas Serie A toimub laupäeval põnevuskohtumine, milles tabeli neljas Roma võõrustab tabeli kuuendat Napolit. Loe ennustusvihjeid!


Foto: TT

Serie A 11. vooru suurim põnevuskohtumine toimub laupäeval, kui Roomas võõrustab AS Roma lõuna-itaallasi SSC Napolit. Mõlemad tiimid pürgivad esinelikusse ning neid lahutab teineteisest vaid üks punkt. Ometi on Roma hetkel neljandal kohal ja Napoli alles pettumust valmistaval kuuendal tabelireal. See kõik võib aga tuleval nädalavahetusel muutuda ja arvestades, et Serie A-s on tabeli esiots üsna tihe, siis meil tõesti on, mida oodata.

Niisiis tasub kummagi meeskonna senisele käekäigule ja vormile pilk peale visata, mõtiskleda kummagi satsi šansside üle ning vaadata ka, mida kõnelevad selle mängu eel meile Betsafe’i koefitsiendid.

Kas AS Roma kasvatab edumaad Napoli ees?

Roma on uue peatreeneri Paulo Fonseca käe all täitsa korralikult alustanud. Hooaeg avati 3:3 viigiga Genoa vastu, kuid juba teises voorus ootas Fonsecat eriti kõva pähkel, kui sõideti külla linnarivaal Laziole. 1:1 viik rahuldas Romat kindlasti rohkem kui kodumeeskonda. Edasi aga võideti alati ohtlikku Sassuolot kodus 4:2 ja seejärel võõrsil Bolognat 2:1. Tundus juba, et Fonseca on oma uue satsiga teatavat head rütmi leidmas, kuid siis saadi kodus 0:2 peksa kõrget lendu tegevalt Atalantalt.

Kuigi seejärel suudeti võõrsil võita Leccet, järgnes üks igati keskpärane oktoobrikuu, kus tehti nii koduliigas kui Euroopas mängides järjest neli viiki, sealjuures nii keldriklubi Sampdoriaga kui pisikese Austria klubiga RZ Pellets WACiga Euroopa liigas. Korralik sooritus tehti lõpuks aga eelviimases voorus AC Milani vastu, kes seljatati 2:1.

Üheksas voor mängiti kolmapäeval ja Roma sõitis külla Udinesele, kes soovis mälust pühkida oma viimatist 0:7 kaotust Atalantale. Kodumeeskonna jaoks hakkasid asjad aga halvasti, kui Niccolo Zaniolo viis 13. minutil külalised juhtima. Seejärel aga sai Udinese suure lootusesüsti, kui Roma kaitsja Federico Fazio põrkas viimase kaitsjana kokku Stefano Okakaga ning kuigi korduse järgi võib öelda, et tegelikult seal ilmselt viga ei olnudki, siis kohtunik näitas Faziole punast kaarti ja Roma jäi platsile kümnekesi.

Roma auks võib aga öelda, et sellest ebaõiglusest saadi hoopis kannustust ning teisel poolajal löödi veel kolm vastuseta väravat ning Fonseca võis oma tiimi sooritusega ülirahule jääda. Roma platseerub enne 11. vooru Serie A tabelis neljandal kohal, olles kogunud 19 punkti ning hooaja alguse eesmärk lõpetada esinelikus on täiesti reaalne, kuna tundub, et see tiim läheb tasapisi üha paremaks.

Kas Napoli suudab esinelikusse murda?

Vastupidiselt oma laupäevastele vastastele alustas Napoli hooaega hästi, kuid on viimasel ajal kuidagi ära vajunud. Esimeses voorus saadi võõrsil 4:3 jagu hästi alustanud Fiorentinast, seejärel kaotati sama skooriga lisaminutite omaväravast võõrsil Juventusele. Järgnesid suurepärased tulemused: 2:0 koduvõidud Sampdoria ja Meistrite liigas Liverpooli üle ning võõrsil 4:1 Lecce üle.

Siis jäädi üllatuslikult 0:1 kodus alla Cagliarile, kuid taastuti 2:1 koduvõiduga Brescia üle. Oktoobris kukuti aga esinelikust välja suuresti tänu oma võimetuse tõttu viike võitudeks pöörata. Kuu algas nii resultatiivse satsi kohta üllatuslikult kahe väravateta viigiga – Meistrite liigas Genki vatsu ja Serie A-s võõrsil Torino vastu. Seejärel saadi jällegi kaks korralikku tulemust, kui võideti kodus 2:0 Veronat ja Meistrite liigas võõrsil 3:2 Red Bull Salzburgi. Kuu lõppes jällegi pigem pettumust valmistavalt, kui SPALi vastu ei suudetud võõrsil enamat 1:1 viigist ning seejärel lepiti kodus Atalanta vastu 2:2 viiki.

Peatreener Carlo Ancelottile teeb kindlasti muret asjaolu, et viimases kahes mängus on mindud kohtumist juhtima, kuid lastud endile ikkagi viigivärav lüüa. Samuti võib küll öelda, et oktoobris suutis Partenopei püsida küll kaotuseta, kuid kuuest mängust suudeti võita vaid kaks ja viigistada tervelt neli.

Viimase vooru viik Atalantaga oli valus, sest hoiab Napolit kolme punkti kaugusel just kolmandal kohal platseeruvast Atalantast. Tabeli ülemises otsas on hetkel väga tihe, sest 4.–7. koht mahuvad hetkel vaid ühe punkti sisse, mis tähendab, et laupäevase mängu võitja saaks ühe rivaali veidi kaugemale maha jätta. Ancelotti teab, et kui ta peaks selle kohtumise kaotama, siis oldaks esinelikust maas juba nelja punktiga, mistõttu teeb Napoli kindlasti kõik, et pealinnast võiduga naasta.

Mida panustamisel tähele panna?

Kui eeloleval nädalavahetusel Serie A-s vaid ühte mängu vaadata, siis just seda, kuna kohtumine tõotab tõesti tasavägine tulla. Ka Betsafe’i koefitsiendid ei tihka selget favoriiti pakkuda: koduvõidu koefitsient 2,70 on vaid kröömikese madalam kui külaliste võidukoefitsient 2,45. See muidugi tähendab, et kindlasti tasub vaadata viigi poole – koefitsient 3,65 pakub ka suurepärast väärtust.

Betsafe’i koefitsiendid 01.11.2019 @10.30 seisuga

Arvestades, et viimases kolmes omavahelises kohtumises on need tiimid löönud kokku 13 väravat, siis on üpris kindel panus, et mõlemad meeskonnad skoorivad (1,52). Viimati võitis Napoli pealinlasi 4:1, kuid kaks mängu enne seda seljatas Roma lõuna-itaallased 4:2. Vahepealne mäng lepiti 1:1 viiki. Kuna mõlemad on ründavad meeskonnad, kelle kaitse pole just vettpidav, siis on alust arvata, et lüüakse üle 2,5 värava (1,64) ning tegelikult võiks kaaluda ka üle 3,5 värava (2,55) peale panustamist. Intrigeeriv ennustus lõppskooriks on 2:2 (10,00).

Betsafe’i koefitsiendid 01.11.2019 @10.30 seisuga

Selle kohtumise puhul tasub kindlasti vaadata üle ka kombopanused. Näiteks panus „viik + väravate arv üle 1,5“ tooks korrektsel panustamisel raha tagasi 4,25-kordselt; „viik + väravate arv üle 2,5“ aga lausa 8,75-kordselt. Samuti pakub head väärtust panus „viik + mõlemad meeskonnad skoorivad“ (4,40).

Veidi konservatiivsem pakkumine oleks „mõlemad meeskonnad skoorivad + väravate arv üle 2,5“ (1,83). Loe väravatele panustamisest siit. Potentsiaalsetest väravalööjatest tasub eeskätt vaadata muidugi Dries Mertensi ja Arkadiusz Miliki poole, Roma poolel on põhimees endiselt Edin Džeko, kuid seni on ootamatult resultatiivne olnud ka äärekaitsja Aleksandar Kolarov, kes seni neli väravat löönud. Arvestades, et serblane on ka peamine 11 meetri trahvilöökide sooritaja, siis oleks päris nutikas tema peale kasvõi paar eurot poetada.

log in

reset password

Back to
log in