Kas El Clasico eel on paremas seisus Barcelona või Madridi Real?

Kauaoodatud ja edasilükatud El Clasico on lõpuks siin! Kolmapäeval võõrustab Barcelona pealinna mehi Madridi Reali. Loe ennustusvihjeid siit!


Sel kolmapäeval leiab aset ilmselt jalgpallimaailma suurim mäng – El Clasico. Oktoobris toimuma pidanud kohtumine lükati rahutuste tõttu Kataloonias edasi ning nüüd see lõpuks toimub, kui FC Barcelona võõrustab vihavaenlast Madridi Reali. Kaks Hispaania edukaimat klubi ning hetkel liigatabeli kõige kõrgemal asuvat tiimi lähevad vastamisi ning kaalul ei ole rohkem ega vähem kui esikoht La Ligas.

Panused on kõrged ning mõlemad satsid on sel hooajal ka omajagu koperdanud, mis tähendab, et kolmapäeval ootab meid kahtlemata korralik põnevik. Asjaolu, et tiimidel on tabelis hetkel võrdselt punkte, lisab kogu loole vaid vürtsi juurde. Seega on põhjust enam kui küll kummalegi satsile ja Betsafe’i koefitsientidele põgusalt otsa vaadata ning mõistatada, kes võiks eelolevas lahingus peale jääda.

Barcelona jätkab ebaveenvalt

Barca jaoks ei ole senine hooaeg just üleliia sujuvalt kulgenud. Liigas on vastu võetud juba kolm kaotust, mis on sama palju kui terve eelmise hooaja peale kokku. Tiim on platsil tihti aeglane ja ei oleks nagu piisavalt kokku mänginud – jooksud ja avanemised on tihti valed või tulevad liiga hilja ja ideid paistab üleüldse nappivat.

Peatreener Ernesto Valverde saab õnneks loota maailma parimale mängijale Leo Messile, kes liigagi tihti kastanid tulest välja tooma peab. 14. voorus võõrsil Madridi Atletico vastu oli just Messi see, kes mängu lõpus kohtumise ainukese värava lõi. Argentiinlane pälvis äsja ka rekordilise kuuenda Ballon d’Or’i ehk maailma parima mängija tiitli. 15. voorus püstitas Messi järjekordse rekordi, registreerides oma 35. La Liga kübaratriki, kui kodus köeti 5:2 saun Mallorcale.

Tollele tulemusele järgnes veelgi muljetavaldavam, kui Meistrite liiga kuuendas voorus sõideti külla Milano Interile. Barca oli alagrupis juba esikoha kindlustanud, nii et saatis platsile suuresti teise koosseisu. Inter vajas kindlalt edasi pääsemiseks aga võitu ja peatreener Antonio Conte pani välja oma parimad mängijad.

Vastu ootusi domineeris Barcelona palli, registreeris Interiga võrdse arvu pealelööke ning läks kohtumist 23. minutil Carles Perezi väravast juhtima. 21 minutit hiljem Romelu Lukaku küll viigistas, kuid sellest enamaks ei olnud Inter suuteline ning Ansu Fati 86. minuti värav tegi lõppskooriks 2:1 Barcelonale ning kindlustas selle, et Inter mängib edasi Euroopa liigas.

Hakkas juba tunduma, et Barcelona on leidmas head vormi ja mängukindlust, kuid siis mindi viimases voorus võõrsil kokku Real Sociedadiga, kes on korralikku hooaega tegemas.

Vanad hädad ujusid taas pinnale ning võõrustajad läksid juba 12. minutil penaltist juhtima. Antoine Griezmann suutis küll poolaja lõpus oma vana klubi vastu viigistada ning teise poolaja alguses viis Luis Suarez külalised ka juhtima, kuid kontroll mängu üle oli suurema osa ajast ikkagi Real Sociedadi käes ning 62. minutil viigistas Alexander Isak seisu tänu Marc-Andre ter Stegeni haruldasele veale.

Nii kohtumine ka lõppes ja hoolimata sellest, et Barca oleks mängu lõpus pidanud penalti saama, oli Sociedad mängupildi põhjal katalaanidest ikkagi üle. Ning see ei tähenda El Clasico eel kindlasti midagi head.

Madridi Real ei ole suutnud end veel kehtestada

Nagu vihavaenlasel Barcelonal, nii on ka Reali hooaeg läinud veidi üle kivide ja kändude. Liigas on vastu võetud küll vaid üks kaotus, kuid samas tehtud tervelt kuus viiki ning sooritused ei ole kaugeltki mitte veenvad olnud. Samas on seni püsitud Barcelonaga samadel punktidel ning teisel kohal vaid viletsama väravate vahe tõttu. Kuid kas peatreener Zinedine Zidane’i plaan leiab täielikult oma väljenduse ka platsil, sellele ei saa üheselt jaatavalt vastata.

On näiteks selgelt näha, et treener ei usalda superstaare Gareth Bale’i ja James Rodriguezit, kuid neid mehi suvel maha müüa samuti ei õnnestunud. Noorukeste Rodrygo ja Vinicius Juniori puhul ei saa hoolimata nende talendist aga oodata, et nad terve hooaja vältel järjepidevalt head vormi näitaksid. Cristiano Ronaldo lahkumise järel on veteranründaja Karim Benzema tiimi vedamise ja väravate löömise küll imetlusväärselt enda õlule võtnud, kuid tõtt öelda ollakse pärast portugallase lahkumist ikkagi pügalavõrra viletsam tiim. Suvine ost Eden Hazard ei ole veel jalgu alla saanud ning vaevleb hetkel vigastuse käes.

Meistrite liigas lõpetati alagrupis selgelt PSG järel teisena, jäädes prantslastele alla tervelt viie punktiga. Kesiste tulemuste hulka Euroopas kuulub 0:3 ketukas võõrsil PSG käest ning kodune 2:2 viik Belgia klubi Club Brugge’iga. Sama skooriga lõpes ka korduskohtumine kodus PSG-ga, mis ei ole iseenesest vilets tulemus, kuid kui arvestada, et võõrustajad mängisid maha 2:0 eduseisu, siis ei ole rõõmustamiseks põhjust tõesti. Samas oli Real püsinud enne viimast nädalavahetust 10 mängu kaotuseta ning võitnud neist kaheksa, nii et viimase aja vormi üle just kurta ei saa.

Samas ei ole kuninglik klubi sel hooajal veel väga suuri takistusi ületama pidanud – PSG (kaotus ja viik), Madridi Atletico (väravateta viik) ning Sevilla (1:0 võit) ehk välja arvatud ning need tulemused on pigem keskpärased olnud.

Viimases voorus võõrsil Valencia vastu alustati hästi ning loodi ka ohtralt teravusi, kuid poolaja edenedes hakkas Valencia rohkem initsiatiivi haarama ning laskis enne poolajavilet samuti paar head võimalust luhta. Teine poolaeg just palju silmailu ei pakkunud, kuid 78. minutil viis Carlos Soler ühest harvast heast võimalusest võõrustajad juhtima ning taaskord pidi Benzema kastanid tulest välja tooma, viigistades 95. minutil peaaegu mängu viimase pallipuutega. Veenev see sooritus Reali poolt igatahes ei olnud ning kolmapäevasele mängule just väga enesekindlalt kuninglik klubi vastu ei lähe.

Mida kõnelevad koefitsiendid?

Eelmisel hooajal võitis Barcelona mõlemad kohtumised liigas (5:1 kodus ja 0:1 võõrsil) ning tagatipuks võõrsil 3:0 ka Copa del Rey karikasarjas. Samuti kaotas Barca viimati kodus oma tulisele rivaalile aastal 2016 ning sellele kohtumisele järgnenud kaheksast mängust on võetud viis võitu. Seega pole mingi ime, et Betsafe peab kodumeeskonda selgeks favoriidiks (koefitsient 1,72).

Tõele au andes on külaliste võitu (4,30) siin tõesti raske näha, kuid viik (4,30) võib pakkuda üllatavalt head väärtust. Ei maksa unustada, et Reali sisse lastud 12 väravast on parem tulemus sel hooajal ette näidata vaid Madridi Atleticol (10), nii et eelolevast kohtumisest võib saada Barcelona jaoks üpriski frustreeriv õhtu.

Betsafe’i koefitsiendid 16.12.2019 @15.30 seisuga

Arvestades aga Barca ründejõudu ning kesist kaitseliini, siis tõotab see üks põnev ja lahtine mäng tulla, mis tähendab, et mõlemad tiimid skoorivad (1,48). Samuti võib uljalt ennustada üle 3,5 värava (2,14) ning eriti julged võiksid isegi mõlgutada üle 3,5 värava peale (3,65). Kiusatus on ka pakkuda, et selle mängu võidumarginaal piirdub ühega (2,50). Kombopanustest pakub head väärtust „koduvõit + üle 2,5 värava“ (2,29) või julgematele „koduvõit + üle 3,5 värava“ (3,50). Kõige paeluvam on aga kombineeritud panus „koduvõit + mõlemad meeskonnad skoorivad“ (2,90). Kes usub Reali sitkusesse, sellele pakuks suurepärast väärtust ka „viik + mõlemad skoorivad“ (4,90).

Betsafe’i koefitsiendid 17.12.2019 @11.30 seisuga

Väravalööjatest tuleb muidugi esimesena Messi poole vaadata (1,80), kelle puhul pakub head väärtust ka panus, et ta lööb kaks või enam väravat (4,33) – on ju mees kõmmutanud oma karjääri jooksul rivaalide väravasse rekordilised 26 palli. Mõistagi on samuti ohtlikud Suarez (2,10) ja Griezmann (2,25). Reali poolelt on kõige tõenäolisem skoorija Benzema (2,90), kuid kindlasti väärib kaalumist ka Sergio Ramos (6,00), kes kipub alatasa üliolulisi väravaid Madridi heaks lööma ning kes on tähtsates mängudes alati erakordselt tugev olnud.

log in

reset password

Back to
log in