Tarantino filmi järgi hüüdnime saanud Euroopa kossulegend, kel läks NBAs hapusti

Ta lõpetas pärast möödunud hooaega pika ja eduka karjääri. Kreeklase näol on tegemist Euroopa korvpalli legendiga.


Filmifännid teavad, et kuulsa Quentin Tarantino “Kill Bill” filmiseerias etendab pearolli Uma Thurman. Korvpallifännid teavad, et “Kill Bill” viitab ainult ühele inimesele – Vassilis Spanoulisele.

Kreeka korvpallimeedia sõnul on tänaseks endise tagamehe hüüdnime taga lihtne põhjus – Spanoulis tabas karjääri jooksul nii palju viimase sekundi võiduviskeid ehk on vastaseid piltlikult öeldes tapnud.

Spanoulis sündis väikepoe ja pangaametniku perre. Seitsmeaastaselt andis poiss näpu spordile, harrastades jalg- ja korvpalli ning ujumist. Ent korvpall oli see, mis võitis helleni südame, sest tema suuremateks eeskujudeks olid legendaarsed Michael Jordan ja Nikos Galis, kellest viimast peetakse Euroopa korvpalliajaloo üheks paremaks palluriks.

Oma profidebüüdi tegi juba noorte hulgas säranud Spanoulis 17-aastaselt Larissa Gymnastikose ridades. Ta alustas Kreeka tugevuselt teises liigas, ent 2001. aastal napsas talendi endale Ateena Maroussi. Nemad mängisid lisaks meistrisarjale ka Euroopas.

Maroussi nautis Spanoulisega edukat aega. Nad jõudsid finaali nii Kreeka karika- kui ka meistrivõistlustel ja 2003/04 hooajal ka FIBA Europea League’i tiitlilahingule. 2004. aasta suveks oli Spanoulis teeninud piisavalt tähelepanu, et ta valiti NBA draft’is 50. mängijana. Õigused läksid Dallas Mavericksile, kuid Spanoulis jäi Euroopasse.

Spanoulis läks NBAsse

2004/05 hooajal lõi Spanoulis õitsele. Ta viskas erinevate sarjade peale keskmiselt 15,7 punkti mängus ja tabas kolmepunktiviskeid 38,8-protsendiliselt. Maroussi teenis Kreekas meistrivõistlustel hõbemedalid ning mõned fännid hakkasid teda kutsuma Euroopa Steve Nashiks.

Oli igati loogiline, et see hooaeg jääb Spanoulisele Maroussi viimaseks ning ta teeb karjääriredelil sammu kõrgemale. Täpselt nii ka läks, kui Ateena Panathinaikos napsas mehe endale. Hooaeg oli vägev, sest Panathinaikos võitis nii karika- kui ka meistrivõistlused.

Spanoulis oli Euroliigas Panathinaikose suurim korvikütt, ehkki alustas mänge tihti pingilt. Hooaja lõpus valiti ta Euroopa paremuselt seitsmendaks korvpalluriks.

Nüüd otsustas Spanoulis end proovile panna ookeani taga. Ehkki ta draft’is valis ta Mavericks, vahetati ta Houston Rocketsisse. Spanoulis osteti Panathinaikose lepingust 400 000 USA dollari eest välja, Rocketsiga oli tal garanteeritud kaks aastat ja veidi vähem kui neli miljonit dollarit.

Spanoulis ja Rockets ei sobinud

Rocketsi erinevad suured ninad rääkisid, kui õnnelikud on nad Spanoulise liitumise üle. Ent debüüthooajal NBAs pääses ta keskmiselt väljakule 8,8 minutiks ja 31 kohtumiseks. Tema ja peatreeneri Jeff Van Gundy vahel jooksis läbi must kass, pärast seda, kui treener kommenteeris, et Spanoulis teeb liiga palju pallikaotusi ega oska kolmepunktijoone tagant piisavalt hästi visata. “Spanoulis ütles, et ta oli Kreekas nagu Tracy McGrady. Tore, aga McGrady on NBAs McGrady. Tunnen talle kaasa, sest ta tunneb, et talle lubati midagi, mida ta ei saa. Selle asemel, et süüdistada ja näpuga näidata, võiks ta esmalt peeglisse vaadata,” sõnas Van Gundy.

Pärast debüüthooaega pakkis Spanoulis Houston kotid, ent jäi Texase osariiki, liitudes San Antonio Spursiga. Ent paar kuud hiljem lõpetas Spurs ta lepingu, lubades kreeklasel naasta kodumaale Panathinaikosesse.

2013. aastal rääkis Spanoulis ühes intervjuus, et kui ta jõudis Rocketsisse, ütles Van Gundy, et kuna tagamees on uustulnuk ja treenerile tundmatu, jääb ta hooajaks pingile.

Sellest paar aastat hiljem kostis Spursi tegevjuht R. C. Buford, et tegelikult tahtis klubi Spanoulist kasutada. Ent hellen oli see, kes otsustas vastupidist ja tahtis Kreekasse naasta.

Tõele au andes tegi Spanoulis õigesti. Ta tõusis aastatega Euroopas tõeliseks legendiks, mängides end kõige kuulsamaks Panathinaikose igirivaali Piraeuse Olympiacose särgis. Nendega võitis ta kolm Euroliiga tiitlit ja valiti 2013. aastal kõige väärtuslikumaks mängijaks. Kreeka koondisega on tal ette näidata Euroopa meistritiitel (2005), MM-hõbe (2006) ja EM-pronks (2009).

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in