Tehingud, millega vähemalt üks osapool pani täiega kümnesse

NBAs kukkus reedel üleminekute tähtaeg. Tänavust tulevärki me kajastama ei hakka, aga see-eest kiikame minevikku.


Selle töönädalaga sai maailma parimas korvpalliliigas ümber vahetustehingute tähtaeg ehk NBA keeli oli reedene päev Trade Deadline. Seda, millised viimase hetke tehingud osutusid jackpot’iks ja millised totaalseks põrumiseks, näitab aeg. Sest tehingut ei saa kunagi hinnata selle põhjal, mida mehed minevikus on näidanud. Eriti olukorras, kus mängus on ka tuleviku draft’i valikud. 

Sestap ei võtagi me praegu luubi alla tänavusi tehinguid, vaid toome hoopis teieni oma subjektiivse valimi NBA ajaloo parimatest viimase hetke tehingutest. De facto pole küll tegu alati viimasel päeval maha saadud vahetuskaubaga, kuid kõik allpool välja toodud diilid juhtusid pärast Tähtede Mängu pausi ehk olukorras, kus meeskonnad üritasid meeleheitlikult tugevadada ennast lähenevate play-off’ide nimel.

Tehing number 1

Los Angeles Clippersi saak: Mo Williams ja Jamario Moon

Cleveland Cavaliers saak: Baron Davis ja draft’i avaringi valik

See tehing on praegu ja oli ka kümme aastat tagasi esmapilgul võrdlemisi tühine. Kuid nupukamad NBA-sõbrad juba teavad, et kõnealune draft’i valik osutus 2,9-protsendilisest tõenäosusest hoolimata 2012. aasta #1 valikuks ehk Kyrie Irvinguks. Ja Irving omakorda tõi Cavaliersi jaoks koju tagasi LeBron James, kes omakorda tõi kaasa Cavsi ajaloo esimese meistritiitli.

Tehing number 2

Chicago Bullsi saak: Luc Longley ja Dragan Tarlac

Minnesota Timberwolvesi saak: Stacey King

King oli selleks hetkeks rollimängijana aidanud Bullsil võita oma kolm esimest tiitlit, kuid vahetustehinguga sai Chicago asemel hoopis noorema ja parema versiooni Kingist. Jutt käib siis mõistagi Luc Longleyst. Loo moraal: alati pole vaja superstaare vahetada, vaid oluline on täppi panna ka rollimängijatega.

Tehing number 3

Denver Nuggetsi saak: Alex English

Indiana Pacersi saak: George McGinnis

1980. aastal otsustas Nuggets loobuda heast, ent vananevast McGinnisist ning sai vastu Englishi. Ei, keegi ei osanud seda ilmselt tol hetkel ette näha, aga tegemist on ühe ebavõrdsema vahetuskaubaga NBA ajaloos, kuivõrd English puhkes Denveri mägiõhus niimoodi õide, et temast sai Unelmate liiga üks paremaid mängumehi. Ja üks paremaid skoorijaid.

Tehing number 4

Detroit Pistonsi saak: Rasheed Wallace ja Mike James

Boston Celticu saak: Chucky Atkins, Lindsey Hunter ja draft’ivalik (Tony Allen)

Atlanta Hawksi saak: Bobby Sura, Zeljko Rebraca, Chris Mills ja draft’ivalik (Josh Smith)

Protsentidesse on seda küll raske ümber arvutada, aga Rasheed Wallace oli üks põhisüüdlasi selles, et Pistonsi meeskond 2004. aastal NBA meistriks krooniti. Tehingu nn draft’itükid oli küll ka korralikud (Tony Allen ja Josh Smith), kuid kumbki neist ei olnud võtmemängija meistriks tulnud satsis. Kuigi Alleni panus Celticu 2008. aasta meistritiitlis on siiski äramärkimist vajav, kahvatus ta roheliste suuremate staaride kõrval.

Tehing number 5

Houston Rocketsi saak: Clyde Drexler ja Tracy Murray

Portland Trail Blazersi saak: Otis Thorpe, Marcelo Nicola ja draft’ivalik (Randolph Childress)

Kuigi Portlandis oli Drexler tiimi A ja O, oli tagasi Houstonisse siirdumine – ta käis seal ka ülikoolis – mängumehe karjääri jaoks vaieldamatult hea lüke. Rocketis moodustas ta Hakeem Olajuwoniga ju imelise duo, mis kõik päädis ka 1995. aasta meistrisõrmusega. Ja mõelda siis, mida Portland sellest kõigest vastu sai…

Tehing number 6

Los Angeles Lakersi saak: Pau Gasol ja draft’ivalik (Devin Ebanks)

Memphis Grizzliesi saak: Kwame Brown, Marc Gasol, Javaris Crittenton, draft’ivalik (Donte Greene) ja draft’ivalik (Greivis Vasquez)

Tehing, millest omal mõel võitsid mõlemad. Jah, esmapilgul võisid Memphise fännid vaadata sellele diilile otsa küll kulmukergitavalt ja küsida “lollakad olite või?”. Sai ju Lakers endale Pau Gasoli, kellest sai Kobe Bryanti kõrval see teine vedur, kes klubile kaks meistritiitlit tõi. Ent pikas perspektiivis võitis ka Grizzlies: nad said omale Marc Gasoli näol ülimalt truu mängija, kes väikelinna inimeste südamed murdis ning neid aastaid play-off’i aitas.

Võrdseks see tehingut mõistagi ei teinud, kuid Lakersiga kaupa tehes on diilid harva “võrdsed”.

Tehing number 7

Phoenix Sunsi saak: Kevin Johnson, Ty Corbin, Mark West ja draft’ivalik (Dan Majerle)

Cleveland Cavaliersi saak: Larry Nance

1988. aastaks oli Larry Nance küll juba liigas kanda kinnitanud All Star, kuid siiski juba oma karjääri teises pooles. Jah, ta jõudis ka veel Cavsi särgis kahele tähtede mängule, kuid Johnson ja Majerle said kamba peale kokku kuus Tähtede mängu kutset. Just play the long game.

Tehing number 8

Philadelphia 76ersi saak: Wilt Chamberlain

San Francisco Warriorsi saak: Connie Dierking, Paul Neumann, Lee Shaffer ja raha

De facto polnud 1965. aastal küll tehingute tähtaega, kuid toona diile lihtsalt ülemäära palju ei tehtudki. Chamberlaini siirdumine tagasi Philadelphiasse (Warriors kolis sealt ära San Fraciscosse) oli üks esimestest kordadest, kus tõeline superstaar keset hooaega klubi vahetab. Ja milline vahetus see veel oli…

76ersi ridades Chamberlaini numbrid küll vähenesid, kuid see-eest sai ta nende särgis oma esimese meistrisõrmuse.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Lähenevate play-off’ide eel hakkavad mängud paljude jaoks võtma kullaproovi. Ühel hetkel, kui esimesed meeskonnad juba play-off koha endale taganud on, võib oodata ka meelega käest antud kohtumisi, kuid esiti neid veel ei paista. Sestap vaatame Charlotte Hornetsi (23-21) ja Phoenix Sunsi (30-14) kohtumise suunas ning julgeme selgelt Sunsi eelistada. Kuid et 1.41-ne koefitsient pole just kõige ahvatlevam, siis pigem ennustame nende võitu vähemalt kuue punktiga. Seda eriti olukorras, kus LaMelo Ball on Hornetsi poolelt jätkuvalt väljas.

Betsafe’i koefitsiendid 28.03.2021 @10.30

Järgmiseks suuname oma pilgud Denver Nuggetsi (27-18) ja Atlanta Hawski (23-22) duelli suunas, kus samamoodi kodumeeskonda eelistame. MVP-suurfavoriidiks tõusnud Nikola Jokici vedamisel on mägiõhuse Nuggetsi mäng üha paranemas ning kui see vagun veereb, siis on seda lihtsalt lust vaadata. Koefitsiendi boost’imiseks kasutame aga taas kerget händikapi.

Betsafe’i koefitsiendid 28.03.2021 @10.30

Meie kolmas panustamissoovitus hõlmab endas läänekonverentsi eesotsas olevat Lakersit (29-17). Esmalt tasub märkkida, et nii Anthony Davis kui ka LeBron James  veedavad praegu rohkem aega laatsaretis kui väljakul. Sestap on klubi kaotanud viimasest viiest mängust neli, kuid nüüd tuleb neil madistada Orlando Magicuga. Kes ei tea, siis Magic vireleb idakonverentsi põhjas (15-30).

Tehingutähtajal All Star keskmängija Nikola Vucevici maha parseldamisega andsid nad selgelt märku ka selles osas, et tänavu jahivad nad draft’i, mitte play-off’i pääset. Seega… koefitsient küll suur pole, kuid vastupidiselt käitumine oleks veel rumalam. Küll tasub mängu lähenedes otsida erinevaid mängijate eripanuseid, kes võiks palju skoori teha.

Betsafe’i koefitsiendid 28.03.2021 @10.30

Haara kinni Betsafe’i koefitsientidest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe’il on midagi pakkuda ka neile, kes armastavad riskivaba panuseid. Nimelt on käimas kampaania, kus võid saada iga nädal 25 euro suuruse riskivaba panuse, kui teed panuseid vähemalt 500 euro eest. Kelle panustamismaht on väiksem, saab samuti kampaaniast osa võtta. Lisainfo on SIIN.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in