Ilmekas näide, kuidas võib Eestisse naasmine olla korvpalluri jaoks ainult hea

Aastad välismaal ei jookse kindlasti mööda külgi maha. Aga see ei tähenda, nagu tähendaks koju naasmine põrumist.


Tegelikult on ju tore, et välismaal mängib palju Eesti korvpallureid. Aga nende hulgast mitte kõik ei lenda päris sellistel kõrgustel nagu näiteks mängujuht Kerr Kriisa USAs Arizona ülikoolis või tsenter Maik-Kalev Kotsar Saksamaal Hamburgis.

On neid, kelle puhul näikse õigem aeg maha võtta ja teha karjääriredelil samm tagasi, et seejärel kaks sammu edasi rühkida. Nagu tegi 21-aastane viskav tagamängija/väike äär Mikk Jurkatamm, kes liitus pärast aastaid Itaalias TalTechiga.

Tagantjärele tarkus ajab küll mõnel kopsu üle maksa, aga pole kahtlustki, et samm on Jurkatammele kasuks tulnud. Ta saab palju mänguaega ja võimalusi ning on Eesti-Läti liiga üks tähelepanuväärsemaid maarjamaalasi. Keskmised näitajad 14,9 punkti, 4,7 lauapalli ja 2,5 resultatiivset söötu pole teps mitte pahad ja arvata on, et järgmisel klubihooajal mängib Jurkatamm juba kõrgemal tasemel. Näiteks meie esiklubis BC Kalev/Cramo või taas välismaal.

Jurkatamme näite puhul on märgiline seegi, et ta pole hoogu leidnud ainult Eesti-Läti liigas. Tänavu novembris tegi noormees ametliku debüüdi Eesti eest. Kui Saksamaa vastu jäi korvikütt nullile, siis Iisraeli vastu oli ta 14 punktiga soomlase Jukka Toijala hoolealuste resultatiivseim.

Liitus väga nimeka klubiga

Kuigi kodus on tore ja hea, pole kahtlustki, et välismaal olemine ei jookse Jurkatammel mööda külgi maha. Ta lahkus Eestist juba 15-aastaselt, liitudes Itaalia ilmselt legendaarseima klubi Bologna Virtusega. Võistkonnaga, kes oli pikalt varjusurmas, kuid ronib nüüd taas Euroopa eliiti.

Kahjuks ei õnnestunud Jurkatammel Virtuse särgis läbilööki teha – tõsi, 2018. aastal ta debüüdi võistkonna eest tegi, aga siis polnud sats kaugeltki nii heal tasemel kui praegu –, küll sai ta kolm hooaega meeste vahel mängimise kogemust Itaalia esiliigast. Ja see pole mitte mingi lödipükside kokkutulek, vaid kuulub Euroopa esiliigade paremikku ning sealt on tuule tiibadesse saanud mitmed Euroopas väga tuntud korvpallurid: näiteks neljakordne Euroliiga tšempion Kyle Hines ja Tel Avivi Maccabi 2014. aasta Euroliiga triumfis olulist rolli mänginud Ricky Hickman.

Muide, Itaalia on noortele Eesti korvpalluritele olnud koos USAga meelispaik, kuhu minna. Suurt rolli selles mängib kahtlemata korvpallitreeneri Aivo Erkmaa iga-aastane suvekursus, kus on kohal ka Itaalia klubide esindajad ning talendikamad noored jäävad mõistagi silma.

Päris märkimisväärne on seegi, kui erinev on Jurkatamme statistika võrreldes Itaalia esiliigaga. Okei, 196 cm pikkuse eestlase roll TalTechis on varasemaga võrreldes erinev, aga mainitud 14,9 punkti on üle kolme korra suurem arv kui eelmisel hooajal Cento klubis. Mänguminuteid on keskmiselt juures ligikaudu kümme.

Muide, olgu märgitud, et Jurkatamm pole oma pere ainus korvpallur, kes tänavu Eesti-Läti liigas müttab. Viimsi särki kannab tema vanem vend Taavi, kes on samuti üle pika aja kodukamaral tagasi. 24-aastane Taavi rassis viimased neli aastat USA ülikoolikorvpalli I divisjonis pallivas San Franciscos. Ääremängija on Viimsi eest teinud korralikke esitusi, keskmised numbrid Eesti-Läti liigas on 11,5 punkti ja 7,75 lauapalli.

Ning kes on vanem korvpallisõber, teab ja mäletab Miku ja Taavi isa Veikot, kes müttas näiteks Tallinna Kalevis.

Mikk Jurkatamme seni edukas hooaeg TalTechis võiks taas avada kohati Pandora laekana tundunud arutluse: kas pigem pallida Eestis kohalikul tipptasemel kui välismaal pinki nühkida või mõnes madalamas liigas pallida? Eks siin ole ilu vaataja silmis.

Selge on aga see, et Eestis on paratamatult lihtsam teenida palju mänguaega ja võimalusi. Paradoksaalsel kombel peamiselt just tänu sellele, et paljud meie korvpallurid on välismaal. Tähendab ju see, et kodukamaral on tasemel eestlastest puudus ehk kui meeste vahel kaela kannad, võid olla üsna kindel, et mänguminutitest puudust ei tule.

Ja lõppude lõpuks on mängimine ja suurem roll see, mis aitab noorel areneda. Tore on ju Cramoga trenni rassida, mängida Meistrite liigat ja VTB Ühisliigat, aga kui see tähendab vähest (või olematut) mänguaega ning paljude reiside tõttu ei saa trenni teha nii palju kui mujal, siis on mõne väiksema prestiižiga klubiga liitumine ainuõige samm.

Küsige Mikult, kui ei usu.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Tagasi on ka jäähokisõpradele meeltmööda olnud eripakkumine. Panusta vähemalt 25 eurot ühe panusena ja minimaalse koefitsiendiga 1.5 jäähokile ning naudi kümne euro suurust tasuta panust. Kliki SIIA, et sellega lähemalt tutvuda.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in