Rauno Sappinen jõudis vinge tähiseni: kuhu ja kui kõrgele edasi?

Eesti jalgpalli praeguse aja kaks kuumimat nime on Henri Anier ja Rauno Sappinen. Meie keskendume neist viimasele.


Möödunud nädalavahetusel jõudis Rauno Sappinen koduses Premium liigas vinge verstapostini. Nimelt täitus tal Viljandi Tuleviku vastu penaltit realiseerides 100 väravat Eesti jalgpalli kõrgliigas. Kui vinge saavutus see on, kes on Flora ründajast ees- ja tagapool? Heidame pilgu peale. 

Esmalt Sappinenist. Kaua tal kulus 100 värava löömiseks? Lihtne vastus oleks 167 kohtumist. Täpsem vastus aga 12282 minutit. See tähendab, et ründetuus on väravavõrku sahistanud keskmiselt iga 122 minuti tagant. Pole üldse paha tempo.

Kuhu Sappinen paigutub?

Nüüd, kui te küsite, kuhu paikneb kolmekohalise tähiseni jõudnud Sappinen Premium liiga kõigi aegade väravaküttide edetabelis, siis meie andmed lähevad siinkohal natukene lahku, kuid suures plaanis julgeksime me välja hõisata 12. koha.

Kõrgemale ta ilmselt lähiajal ka ei tõuse, sest 1) sihib Sappinen ilmselt endiselt kohta välisklubis 2) vahetult Sappineni ees on jätkuvalt edukalt ise vutimuru kulutavad Nikita Andreev (vähemalt 114 väravat) ja Albert Prosa (vähemalt 133 väravat).

Ent kui Flora ründetuus peakski veel kaks-kolm hooaega koduliigas võrke purustama, siis tõuseks ta võrdlemisi kiirest võrdlemisi kõrgele.

Sest pärast kümnendat kohta hoidva Prosa läheb järjestus järgnevalt: 9. Indrek Zelinski (146), 8. Konstantin Nahk (153), 7. Dmitri Lipartov (153), 6. Ingemar Teever (157), 5. Vitali Leitan (162) ja 4. Andrei Krõlov (162).

Esikolmik on vähe teises puust

Kõrgemale rühkimiseks peaks juhtuma aga see, mida ükski Eesti vutisõber ei soovi. Sappinen peaks jääma koduliigasse manduma.

Premium liiga kõigi aegade skoorikuningate pjedestaali alumiselt astmelt leiab hetkel Tarmo Neemelo 196 tabamusega. Eeldades, et Sappinen jätkaks oma senises “värav-iga-122-minuti-järel” tempos, kuluks tal vana Karu püüdmiseks 130 mängu ehk veidi alla nelja hooaja.

Teise kohe mehe ehk Vjatšeslav Zahovaiko (211 väravat) püüdmiseks peaks Sappinen koduliigasse paikseks jääma aga koguni viieks hooajaks, mis arvestades, et ta on juba 25-aastane, tähendaks tõepoolest Eesti jalgpalli jaoks katastroofi.

Ja no… kui tõesti tahta püüda selle arvestuse esimest mees ehk igiliikur Maksim Gruznovi, kel kirjas müstilised 304 väravat, siis tuleks Sappinenil oma praeguse tempo puhul koduliigas mütata veel 276 kohtumist ehk kaheksa hooaega. Tehtav, kuid see eeldaks 1) vigastuste vältimist 2) tempo hoidmist 3) karjääri mandumist Eestis…

Kes on Sappineni selja taga?

Kui möödunud nädalavahetusel sai Sappinen rõõmustada vinge verstapostini jõudmist, siis nädala keskel langes sama õnn osaks Levadia poolkaitsjale Zakaria Beglarišvilile.

Aga kes veel võiks sarnase asja üle rõõmustada? Teoorias pole sarnane stsenaarium välistatud näiteks Igor Subbotini puhul, keda lahutab 100 tabamusest praegu kaks väravat. Samas, arvestades Subbotini viimaste aastete minekut ja positsiooni ning Kalju praegust (olematut) ründeteravust, siis ilmselt läheb selle verstapostiga veel veidike aega.

Enne hooaja lõppu võiks Subbotin selle tähiseni siiski jõuda. Nagu ka Rauno Alliku, kel on praegu Premium liigas kirjas 95 tabamust.

Rohkem mehi lähiajal selle verstapostini ei jõua, sest järgmised mehed on juba Konstantin Vassiljev (72 väravat), Nikolai Masitšev (70), Henri Anier (68), Markus Jürgenson (62), Andre Frolov (60) ja esimese reaalse verstapostimehena Tristan Koskot (55).

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Kuivõrd eelloos keskendusime me kodusele Premium liigale, siis esimese panuse leiame samamoodi Maarjamaalt. Kuigi nädalavahetuse põnevaim lahing toimub Flora ja Levadia vahel, siis meie kiikame hoopis Kalju ja Tartu Tammeka duelli poole. Kummagi meeskonna minek hooaja alguses just liiga lubav pole ning ainuüksi mängijate kvaliteedi põhjal peaks kerge eelis olema ikkagi nõmmekatel. Kuid sellest hoolimata ennustame meie Tammeka viik-võitu.

Betsafe’i koefitsiendid 23.04.2021 @10.00

Järgmiseks kiikame piiri taha ning esmaspäeval lähevad Serie A-s vastamisi Rooma Lazio (6. koht) ja AC Milan (2. koht). Moepealinnaklubi võis viimases voorus küll Sassuolo vastu vääratada, kuid Meistrite liiga kohast kinni hoidmine on nende jaoks ilmselgelt piisavaks motivatsiooniks, et ka helesinised nende koduväljakul paika panna.

Betsafe’i koefitsiendid 23.04.2021 @10.00

Viimase soovituse leiame Serie A teisest esmaspäevasest mängust, kus lähevad vastamisi Torino (16. koht) ja Napoli (5. koht). Arvestades, et Napoli on viimses kümnes voorus vääratanud vaid Juventuse vastu, siis on raske nende vastu siinkohal panustada. Koefitsiendi suurendamiseks lisame aga, et kohtumises lüüakse vähemalt kaks väravat.

Betsafe’i koefitsiendid 23.04.2021 @10.00

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

 

log in

reset password

Back to
log in