Kas Kalev/Cramo suudab ennast Uniksi vastu võõrsil kehtestada?


Üheteistkordne Eesti meister Kalev/Cramo astub 29. veebruaril Kaasanis vastu sealsele Uniksile. Kaks meeskonda on omavahel juba vanad tuttavad. Aastate jooksul on omavahel vastamisi mindud 22 korda, millest 20 on toimunud VTB Ühisliiga raames. Kaaluvihid on aga tugevalt venelaste kasuks – nemad on duellist võitjana väljunud 18 puhul.

Esimest korda suutis Cramo kolmekordset Venemaa karikavõitjat hammustada 2013. aasta 24. novembril, kui Uniks alistati koduväljakul 60:57. Tolles matšis vedasid meie meisterklubi mänguvankrit Vlad-Sorin Moldoveanu (17 punkti ja 12 lauapalli), Indrek Kajupank (10punkti) ja Frank Elegar (2 punkti, aga 12 lauapalli ja 4 blokki).

Toonase Uniksi resultatiivseim oli praegu Itaalia kõrgliigas Veneetsia Reyeri ridades palliv Andrew Goudelock (14 punkti), kelle MVP-auhinna-väärilise-vedamise saatel jõuti samal aastal ka EuroCupi finaali, kus jäädi kahe mängu kokkuvõttes siiski alla Valenciale.

Toda seitsme aasta tagust mängu aga paljud enam ei mäleta: mõlema meeskonna hingekirjastki võib leida vaid ühe palluri, kes 2013. aastal väljakule pääses. Uniksi leeris on selleks 34-aastane Jevgeni Kolesnikov, Cramo poole pealt 29-aastane Kristjan Kitsing.

Teist korda hammustati sügisel

Teist korda suutis Kalev/Cramo nimekast vastasest üle olla mullu sügisel, kui koduväljakul suruti nad  põlvili 85:63. Oktoobris olid kalevlaste trumbiks kaugvisked, mis kukkusid 42% täpsusega: 31st teele saadetud kolmesest läbis korvirõnga 13. Aigars Škele tõi siis 15, Kyle Vinales, Sander Raieste ja vanameister Kristjan Kangur 14 punkti. Parimad Uniksi mehed (Alex Tyus, Valeri Lihhodei ja Jamar Smith) jõudsid kõigesti 10 punkti peale.

Võrreldes toonase kohtumisega on aga mõlemad meeskonnad oma isikkoosseisu värskendanud. Kalevil nüüd korvi all kasutada kaks uut meest: Michael Finke (keskmiselt 6,2 punkti ja 3,6 lauapalli) ja Sacha Killeya-Jones (5,8 punkti ja 3,0 lauapalli).

Uniks on enda ridu vahepeal täiendanud Jamil Wilsoni (2,9 punkti), Jordan Theodorega (7,5 punkti, 8,3 lauapalli) ja hooaega Saraatovi Avtodoris alustanud, kuid jaanuaris Kaasanisse kolinud Elgin Cookiga.

Uniksi konarlik algus

Kolmekordse VTB Ühisliiga hõbemedalisti ning eelmisel aastalgi pronksi kaela saanud Uniksi tänavune hooaeg on alanud konarlikult. Mullu põhiturniiril kõigest viis korda kaotusekibedust tundnud klubi on tänavu noruspäi platsilt lahkuma pidanud juba kuuel puhul. Peale Cramo on kaotatud veel Lokomotiv-Kubanile, Himkile (x2), Zenitile ja Jenisseile. Küll suudeti koduplatsil vahepeal 94:86 paika panna Venemaa hiid Moskva CSKA. 10-6 rekordiga hoiab Uniks hetkel Ühisliiga tabelis neljandat positsiooni.

Mullu esimest korda klubi ajaloos VTBs play-off’i jõudnud (ja seal just nimelt Uniksiga kohtunud) Kalev/Cramol on 17 mängust kirjas 7 võitu, millega platseerutakse hetkel kaheksandale kohale.

Võimalikud puudujad?

Kalev/Cramo poolelt on platsile tulemas kõik nende paremad pallurid eesotsas Kyle Vinalese (keskmiselt 17,4 punkti ja 4,3 söötu), Aigars Škele (11,9 punkti), Kristjan Kitsingu (11,7 punkti) ja Janari Jõesaarega (10,5).

Suuremaid puudujaid pole ka Uniksi leeris. Rohelises särgis näeb väljakul nii Errick McCollumit (keskmiselt 19,8 punkti), Jamar Smithi (15,6 punkti), Raymar Morganit (13,4 punkti) kui ka Jordan Theodoret (7,5 punkti, 8,3 lauapalli).

Küll tasub meeles pidada, et vastavalt Ühisliiga välismängijate piirangule, ei saa peatreener Dimitris Priftis kasutada kõiki oma mehi, vaid peab teatud leegionärid ülikonnas pingile jätma.

Mis keelt kõnelevad koefitsiendid?

Koefitsiendimeistrid peavad kohtumise favoriidiks koduplatsil mängivat Kaasani Uniksit, mis on ka igati loogiline. Venelaste võidu korral saaks raha tagasi 1,12-kordselt, kalevlaste võidukoefitsiendiks on pandud igati kena ja ahvatlev 5,55.

Betsafe’i koefitsiendid 28.02.2020 @09.30 seisuga

Sügisel suutsid Kalevlased koduväljakul küll nimekamat vastast üllatada, kuid sellesse andis suure „panuse“ ka Uniksi rünnakuliider Errick McCollum, kes ladus Tallinnas tellised. Ameeriklase kümnest viskest läbis korvirõnga vaid üks. Arvestades, et NBA staari C.J. McCollumi venna keskmine punktisaak on 19,8, ei tasu selle kordumisele väga panustada.

Kuna Uniksi tavaline võidukoefitsient (1,12) pole aga liiga ahvatlev, heidame pilgu händikäppidele. Kui anda Kalev/Cramole ette 10 punkti, tõuseb Uniksi võidukoefitsient juba 1,81 peale, millega on võimalik täitsa kena kopikas teenida.

Betsafe’i koefitsiendid 28.02.2020 @09.30 seisuga

Samas on õhus alati üllatusvariandid, kuna kalevlased pole Roberts Štehlmahersi käe all näidanud just kõige suuremat stabiilsust. Tulemusi on olnud täiesti kahte lehte: on saadud ju kere peale näiteks Minski Tsmokilt, samas alistatud võõral väljakul Euroliigas pallivat Peterburi Zenitit.

Kalev/Cramo on tänavu visanud keskmiselt 76,3 punkti mängus. Võõrsil kohtumises Uniksiga on pandud nende piir 77,5 peale. Arvestades, et viimases kolmes mängus Zeniti, Jenissei ja CSKAga, seda täis ei saadud, jääme ka meie sellele loogikale truuks ning teeme panuse 1,68 koefitsiendiga.

Lisaks tuleb märkida, et mängu ajal on võimalik teha erinevaid live-panuseid. Mida see täpsemalt tähendab, loe SIIT.

log in

reset password

Back to
log in