Ennast üles ehitav Legion oli kunagi Eesti jalgpalli tõeline suunanäitaja

Ennustusrubriigis kiikame otsa Premium liiga 21. vooru mängudele, kust koorub välja nii mõndagi põnevat.


Vaikselt-vaikselt on aeg jõudnud sinnamaale, et oleme jõudnud Premium Liiga klubide tutvustamisega viimase meeskonnani, kelleks on tänavu esimest korda Maarjamaa kõrgliigas tegusid tegev Tallinna Legion. Enne kui 2008. aastal asutatud vutiklubi juurde jõuame viskame teile ette aga hunniku linke, kust teiste Premium liiga tiimidega lähemalt tutvust teha. 

Tallinna Flora | Flora 30 aastat, mis toonud neile 30 trofeed. Või siis 32

Tallinna FCI Levadia | Kuidas Levadia väikesest Maardust Eesti juhtivaks vutiklubiks sirgus?

Nõmme Kalju | Nõmme Kalju – klubi, kes on toonud ohtralt värvi

Paide Linnameeskond | Paide muinasjutuline tõus, mis päädis nädalavahetusel eurokohaga

Narva Trans | Narva – Eesti vuti üks ustavamaid kantse

Tartu Tammeka | Tammeka oskab suuri naksata küll. Juba aastaid

Viljandi Tulevik | Viljandis külvatakse vutiseemet Tulevikku silmas pidades

Tallinna Kalev | Kuidas Tallinna Kalev 1000 krooni eest endale Eesti meistritiitli seotas?

FC Kuressaare | Eesti kaugeim jalkakants, kus puhuvad omamoodi vutituuled

TJK oli omamoodi pioneer

Nüüd aga Legioni juurde. Kuigi praegusel kujul on klubi tegutsenud 2008. aastast, mil Tallinna Jalgpalli Klubi ja Tallinna SK Legion omavahel ühinesid, siis klubi pikemad juured ulatuvad esimese Eesti vabariigi aega. Tallinna Jalgpalli Klubi asutati 1921. aasta 5. mail. Toona oli võistkond omamoodi suunanäitaja, kuna juba teisel tegutsemisaastal toodi tiimi etteotsa ungarlane Franz von Voggenhuber, kellest sai esimene välismaalasest jalgpallitreener Eestis.

1925. aastal sai TJK-st ka esimene klubi, kes ehitas endale spetsiaalselt murukattega jalgpalliväljaku. Too ettevõtmine maksis klubile üle pooleteise miljoni marga. Uus TJK
staadion ei tähendanud vaid üht peaväljakut ja tribüüni, vaid staadioni kõrval asus kvaliteetne treeningplats, mis hoidis peaväljaku liigse koormuse eest kaitstuna. Mõistagi ei tee üksnes head treeningtingimused kedagi kohe paremaks, kuid mainimist väärib fakt, et aasta pärast staadioni valmimist tuli TJK esmakordselt Eesti meistriks!

Teise meistritiitli tõstis klubi pea kohale 1928. aastal ning sama aasta lõpus sai TJK pallurist Arnold Pihlakust esimene eestlasest professionaalne jalgpallur, kui ta liitus FK Austria Viini profiklubi kutsel sealse võistkonnaga ja veetis Austrias umbes pool aastat.

Pärast seda jätkas TJK Eesti kõrgliiga keskmikuna, kuniks 1937. aastal esiliigasse prantsatas. Sealt jõuti küll uuesti üles tõusta, kuid uuele tõusule tõmbas vee peale vahepeal lahvatanud maailmasõda, mistõttu vutiklubi unarusse vajus.

TJK ühines Legioniga

Eesti vabariigi algusaastatel loodi Tallinna Jalgpallikool, mille põhjal asutati 2001. aastal omakorda Tallinna Jalgpalli Klubi, mis hakkas mängima riigi esiliigas. 2004. aastast tegutses paralleelselt ka Tallinna SK Legion, kellega 2008. aastal siis leivad ühte kappi pandi ning Eesti vutitandrile tekkis Tallinna JK Legion.

Esimesel aastal palliti II liiga ida/põhjatsoonis, kus tuldi Kohtla-Järve Lootuse järel teiseks. See tõi endaga kaasa üleminekumängud, mis jäid lõpuks ära ning Legion tõusis niisama esiliigasse. Seal mütati kolm aastat, enne kui uuesti alla prantsatati. 2012. aastal lõpetati II liiga alles neljandana, kuid klubile tuli appi Eesti jalgpalliliiga reform, mis tekitas liigasüsteemi Esiliiga B, kuhu Legion ka tõusis.

Esimesel aastal suudeti seal küll hakkama saada, kuid 2014. aastal prantsatati uuesti II liigasse, kus saadi veel omakorda viimane (!) koht. Ehk loogika järgi pidanuks Legion pudenema koguni III liigasse, kuid seda ei juhtunud. Loobujate tõttu säilitasid nad koha II liigas ning kahe aastaga hakkas nende uus tõus. 2017. aastal võideti II liiga ida/põhjatsoon, 2018. aasta esiliiga B ning 2019. aastal esiliiga.

Vanad ässad ning hunnik noori

Nii tõustigi tänavuse hooaja eel meistriliigasse, kaasas uhked ambitsioonid. Meeskonna tegevjuht Mihhail Artjuhhov sõnas enne hooaega vutiportaalile Soccernet, et nad tahavad jõuda esiviisikusse. Uustulnuka kohta grandioosne plaan, samas oli klubi enda ridu täiendanud mitmete kogenud meestega. Pavel Londak, Andrei Sidorenkov, Maksim Gussev, Artjom Artjunin, Nikolai Mašitšev, German Šlein ja Kirill Nesterov on kõik Premium liiga jälgijale väga tuttavad nimed. Kuigi hooaja esimene pool klubi jaoks kõige sujuvamalt ei kulgenud, siis suvel täiendati enda ridu veel kolme kogenud mehega – Aleksandr Dmitrijev, Albert Prosa ja Nikita Andreev – kellest viimane neile eelmises voorus Narva Transi vastu ka hooaja esimese koduvõidu tõi!

Legionist rääkides ei saa aga üle ega ümber nende noorteakadeemiast, mis on omal ajal toonud meie vutitandrile näiteks Konstantin Vassiljevi, Dmitri Kruglovi, Joel Lindpere, Aleksander Dmitrijevi ja Tarmo Kingi ning on praegu hoolitsenud näiteks Erik Sorga, Vlasi Sinjavski ja Vladislav Kreida esiletõusu eest. Toimunuks tänavu suvel Eestis U17 EM-finaalturniir, olnuks sealgi koosseisus suure tõenäosusega neli Legioni pallurit ning samast klubist on tuule tiibadesse saanud ka praegu Saksamaal Freiburgi noorteakadeemias palliv Aleksandr Šapovalov.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Premium liiga nädalavahetus pole ka sel korral täielik, kuna Flora eurovõidu tõttu lükati nende duell Paide Linnameeskonnaga edasi. Ülejäänud matšid on aga siiski ees ootamas, samas etteruttavalt võib ära öelda, et Nõmme Kalju ja Tallinna FCI Levadia vastasseis just liiga tuline ei tule, mistap pole Betsafe’i inimesed sellele ka koefitsiente veel mõtlema hakanud. Miks nii? Nimelt on suur on Kalju meeskonnast koroonaviirusest tingituna eneseisolatsioonis, mistõttu on Levadia vastu puudu näiteks peatreener Marko Kristal, abitreener, klubi kolm väravavahti… et lõpetada loetelu vaid siin. Seega, kes tahab, see võib panustada tolles kohtumises kolmele või enamale väravale. Nüüd aga mängude juurde, millel meil on ka koefitsienditugi.

Laupäeva esimeses duellis lähevad vastamisi Narva Trans (7. koht) ja Viljandi Tulevik (5. koht). Pelgalt vormile peale vaadates võiks ju Vjatšelav Zahovaiko hoolealused kohe maha kanda – on nad kaotanud ju järjest viis liigamatši. Ainult et neli neist on toimunud ka Levadia, (koroonaprii) Kalju ja Paide vastu ehk ainsaks altminekuks võib lugeda augusti alguses 0:2 kaotust Legionile. Premium liiga uustulnukale jäi möödunud nädalavahetusel alla ka Narva, mistõttu võib julgelt väita, et tegemist enam-vähem võrdsete duelliga. Ent kuna me ajame ikkagi koefitsiente taga, siis panustame “viik välistatud” variandi puhul Tuleviku viigile. Koefitsiendiks 3.75 nagu naksti. Pealegi, kui mulgid esimest korda tänavu piirilinna sõitsid, siis nad 2:0 võiduga sealt ka naasid.

Betsafe’i koefitsiendid 17.09.2020 @10.11

Pealinnas lähevad vastamisi Tallinna Kalev ja Tartu Tammeka. Kuigi Dmitrijs Kalašnikovsi võib pidada juba omaette eksperdiks Premium liigasse püsimajäämisel, on talle Kaleviga ette antud ülesanne ikkagi väga-väga raskete killast. Tolles mängus ei viita ükski näitaja selle suunas, et liigatabeli punasel laternal õnnestuks punkte teenida, sest alles kaks vooru tagasi said nad Tammekale 0:2 kere peale. Ent, kuna Kalašnikovsi käe all on Kalevi mäng paranenud, siis võib väita, et puuri neil pigem täis ei peksta. Iseasi, kas ka endal õnnestuks tabalukku murda. Meie ennustame, et mitte. (kodumeeskonna väravate arv alla 0,5).

Betsafe’i koefitsiendid 17.09.2020 @10.10

Laupäeva kolmandas duellis lähevad vastamisi FC Kuressaare ja Tallinna JK Legion. Liigatabelis paiknevad meeskonnad kõrvuti ning selge on see, et tuleb tõeline lahing. Väikese eelise anname aga Legionile, kes on suvepausil ennast tugevdanud ning kes eelmises voorus ka esimest korda koduvõidu rõõmu tunda sai.

Betsafe’i koefitsiendid 17.09.2020 @10.10

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea, sest uue liige saab Ott Tänaku võidule Türgi rallil panustada ka 35-se koefitsiendiga!

AVA KONTO SIIN

Betsafe’il on midagi pakkuda ka neile, kellele meeldivad suured koefitsiendid. Panusta (kombo- või üksikpanus) vähemalt 5 eurot suure koefitsiendiga: esimesed seitse mängijat, kes võidavad suure koefitsiendiga, saavad preemiaks suure riskivaba panuse. Kui pahatihti võib sõna “suur” olla pelk sõnakõlks, siis Betsafe’is tähendab see kuni 1000 eurost riskivaba panust! Vaata lähemalt SIIT.

Muide, Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Täpsemat teavet vaata SIIT.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

 

log in

reset password

Back to
log in