Vutirekordid, mis ilmselt kunagi ei purune

Panustamisrubriigis kiikame sel korral Saksamaale ja Prantsusmaale, kust leiab nii mõnegi ahvatleva kopikakoha.


Spordijutud.com’i tavakunded on kindlasti kursis meie aegumatute rekordite rubriigiga. Siiamaani oleme keskendunud põhiliselt NBAle (loe 1. osa ja 2. osa), kuid nüüd kiikame vankumatute verstapostide maailmas ka vutimurule. 

Ajaloo pikim värav

Väravavahid on oma karistusalast pikka palli ette tagudes ikka maailmas skoorinud. Kuid selleks, et terasid sõkaldes eraldada, on oluline teada, kui pikk see väljak parajasti on. Näiteks Stoke City kodustaadionil on pikkust 105 meetrit.

Ja see saigi määravaks 2013. aasta 2. novembril, mil vastamisi läksid Stoke ja Southampton. Pärast avavilet mängisid Stoke’i mehed palli tagasi oma puurilukule Asmir Begovicile, kes lihtsalt kinnisilmi pika palli ette saatis. Ent väikese tuule ning kolleegi Artur Boruci eksimuse kaasabil lõpetas nahkkera hoopis võrgus. Tulemuseks kohtumise avavärav ning seda 91,9 meetri kauguselt!

Kui kedagi huvitab see kollkiprite loetelu, kes veel Premier League’is skoori teinud, siis lisaks Begovicile kuuluvad sinna Peter Schmeichel, Brad Friedel, Paul Robinson ja Tim Howard. Meie Mart Poom sahistas teatavasti võrku Inglismaa esiliigas.

Ajaloo pikim peavärav

Kõik rekordid ei peagi olema sellised, mille peale kohe võiks tulla. Aga kui enda pead kasutada, võib juhtuda nii mõndagi. Eriti hästi kinnitas seda väidet ODD Grenlandi pallur Jone Samuelsen, kes saatis 2011. aastal palli peaga väravasse 58,13 meetri pealt. Jah, kontekst on oluline – Tromsö Idrettslagi väravavaht oli eelmisel rünnakul nende trahvikastis viigiväravat jahtimas –, kuid fakti see ei muuda.

 

Kuu aega hiljem üritas Ryujiro Ueda seda rekordit enda nimele napsata, kui jaapanlane lõi oma profikarjääri esimese värava peaga enda kapsamaalt. Kui esiti mõõdeti tolle tabamuse pikkuses 58,6 meetrit, siis hiljem korrigeeriti seda 57,8 meetri peale, mis tähendab, et maailmarekord kuulub ikka Samuelseni nimele.

Enim punaseid kaarte mängus

Kui hiljuti ületas uudisekünnise see, kuidas Pariisi Saint-Germaini ja Marseille’i mängus jagas kohtunik viis punast kaarti, siis võrreldes 2011. aastal Argentinas juhtunuga, on see lapselalin. Arbiiter Damian Rubinol tuli üheksa aastat tagasi Claypole ja Victoriano Arenase vahelises matšis punast hoiatuskaarti välgutada 36 (!) puhul. Kui teid huvitab, kuidas see kõik alguse sai, siis õige vastus on vist – lõuna-ameeriklaste keevaverelisusest.

Enim väravaid ühes aastas

Kas Lionel Messi käitus valesti, kui andis FC Barcelonale teada, et soovib klubist lahkuda? Seda me ei tea. Küll teame seda, et argentiinlane on Kataloonia suurklubis aastate jooksul korda saanud imelisi tegusid ning selle kõige krooniks tuleb pidada 2012. aastat, mil Messi sahistas kalendriaasta jooksul väravavõrku 91 puhul. Olgu, sekka on loetud ka tabamused Argentina koondise särgis.

Sõnad jäävad siinkohal väheks, nautigem parem tabamusi.

Pikim penaltiseeria

See juhtus 2005. aasta Namiibia karikavõistlustel, kui KK Palace ja Civics ei suutnud normaalajal sotte selgeks teha. Pärast 2:2 lõppenud vutilahingut asuti penalteid lööma ning lõpetati alles siis, kui lööma läks 48s inimene (kerge matemaatika ütleb, et käimas oli teise “mängijateringi” lõpp). Lõpuks oli Palace see, kes penaltiseeria 17:16 võitis.

Enim järjestikusi kübaratrikke

Juba ühes mängus kaabutrikini jõudmine on paras vägitegu. Aga kujutage ette, et te teete seda viies mängus järjest. Dracice Dakovo edurivimees Stjepan Lucijanic on seda suutnud, kui ta virutas viie mänguga kokku 20 väravat. Jah, tegemist oli ka Horvaatia seitsmenda liigatasandiga, aga ärme lase faktidel siinkohal head lugu rikkuda!

Eelmine rekord kuulus jaapanlasele Masashija Makayamule, kes oli kaabutrikini jõudnud neljas järjestikuses kohtumises (kokku 16 väravat).

Enim jalgpalle žongleerimisel

Lõpetuseks midagi ägedat. 2006. aastal astus argentiinlane Victor Rubilar Stockholmi kaubamajja sisse, käevangus viis jalgpalli. Ning seejärel hakkas ta nendega žongleerima. Hiljem on sama saavutust korranud ka hollandlane Marko Vermeer ja hispaanlane Isidro Silveira.

Ja see kõik näeb välja umbes selline…

Mis keelt kõnelevad koefitsiendid?

Jalgpalli mängitakse sel nädalavahetusel Euroopas küll ja veel ning panustamisrubriigis kiikame esimese hooga Bundesligasse. Väga põneva lahingu annavad kindlasti omavahel Wolfsburg ja Leverkuseni Bayer. Eelmise hooaja tulemuste põhjal (Leverkusen oli 63 punktiga viies, Wolfsburg 49 silmaga seitsmes) oleks väike eelis külalistel, kuid siinkohal ei tasu ära unustada, et nad on vahepeal ilma jäänud oma noorest ründetalismanist Kai Havertzist, kes Chelseasse müüdi. Sestap julgemegi panustada hoopis Wolsburgi võidule.

Betsafe’i koefitsiendid 18.09.2020 @12.10

Teises pühapäevases duellis lähevad vastamisi RB Leipzig ja Mainz ehk eelmise hooaja kolmas ning 13. meeskond. Võitjas ei tohiks sel korral kahtluski olla, kuid kuna me tahame ikkagi koefitsienti, millega annaks ka midagi teenida, siis anname külalistele üheväravalise eduseisu ette.

Betsafe’i koefitsiendid 18.09.2020 @12.10

Tuline vutihooaeg on käimas ka Prantsusmaal, kus me läheme sel korral noolima eriti uhket saaki. Nimelt võõrustab Nice’i tänavust Meistrite liiga finalisti Pariisi Saint-Germaini, kuid meie panutame just kodumeeskonna peale. Põhjus lihtne: PSG leerist jäävad punaste kaardite tõttu eemale Neymar, Paredes, Diallo ja Kurzawa, lisaks ei saa peatreener Thomas Tuchel arvestada Mbappega (koroonakarantiin) ja Juan Bernati (vigastas põlvesidemeid). Ehk kui PSG üldse koduliigas vääratada võiks, siis praegu on selleks väga head tingimused.

Betsafe’i koefitsiendid 18.09.2020 @12.10

Teine Ligue 1 panustamissoovitus tuleb Nantes’i ja Saint Etienne’i duellist. Rohelised leiavad kolme vooru järel ennast tabeli tipust ning eelmises voorus õnnestus neil 2:0 pähe teha ka Marseille’ile. Nantes seevastu on juba kaks korda komistanud. Nende faktide valguses näib St. Etienne’i võidukoefitsient (3.30) lihtsalt eriti ahvatlev.

Betsafe’i koefitsiendid 18.09.2020 @12.10

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea, sest uue liige saab Ott Tänaku võidule Türgi rallil panustada ka 35-se koefitsiendiga!

AVA KONTO SIIN

Betsafe’il on midagi pakkuda ka neile, kellele meeldivad suured koefitsiendid. Panusta (kombo- või üksikpanus) vähemalt 5 eurot suure koefitsiendiga: esimesed seitse mängijat, kes võidavad suure koefitsiendiga, saavad preemiaks suure riskivaba panuse. Kui pahatihti võib sõna “suur” olla pelk sõnakõlks, siis Betsafe’is tähendab see kuni 1000 eurost riskivaba panust! Vaata lähemalt SIIT.

Muide, Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Täpsemat teavet vaata SIIT.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

 

log in

reset password

Back to
log in